/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taraklıcancel

Sakarya Taraklı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Taraklı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Taraklı kiralık daire ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Taraklı, Sakarya ilinin güneydoğusunda, bulunan bir ilçedir. Geyve ilçesine bağlı kasaba iken 1987 yılında ilçe olmuştur. 1289 senesinde Selçuklular gelmiştir. Manav yerleşimidir. Taraklı İlçesi Türkiye'de 2016 itibarıyla 11 tane bulunan Sakin Kent unvanına sahip ilçelerden birisidir. 2009 yılından 2016 yılına kadar geçen 7 yıl gibi kısa süre içerisinde Türkiye’de sakin kent hareketine üye sayısı Mart 2016'da Erzurum İli Uzundere İlçesinin katılmasıyla 11’e yükselmiştir. Civarla olan tek irtibatı karayolu ile olup İstanbul Adapazarı, Beypazarı, Ankara transit yolu üzerindedir. En yakın demiryolu 37 kilometre doğusunda Ali Fuat Paşa'dan geçmektedir.

Taraklı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Taraklı ilçesi içinde bulunan önemli tarihi yapılardan dolayı UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine dahil olarak koruma altına alınmıştır. Güzelliği, doğası, tarihi, sakin ve huzurlu ortamı ile bilinen Taraklı ilçesinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Taraklı Evleri, Taraklı ilçe merkezine bağlı Hıdırlık Tepesi ve Taraklı Hisarının yamaçlarındaki vadide yer alan Taraklı yöresine özgü mimariye sahip Osmanlı Döneminden kalma evler 300 yıllık geçmişi ile bilinir. Yunus Paşa Camisi, Taraklı ilçesinde yer alan Yunus Paşa Camisi Yavuz Sultan Selim’in Veziri Yunus Paşa tarafından 1517 yılında Mimar Sinan’a inşa ettirilmiştir. Kare planlı, tek minareli olarak inşa edilen caminin kubbesi kurşun kaplı olduğu için Kurşunlu Camii olarak da anılmaktadır. Mimar Sinan’ın eserlerinden olan cami yine Mimar Sinan’a özgü yapılışından dolayı ilçede olan tüm depremlere rağmen günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Tarihi Hamam, Taraklı ilçe merkezinde Yunus Paşa Camisinin yakınında yer almaktadır. Osmanlı Döneminde kalan tarihi hamam ilk yapıldığı zamanlarda buharı ile yapılan merkezi sistem sayesinde yanında yer alan Yunus Paşa Camisini ısıtmaktaydı. Çınar Ağacı, Taraklı ilçe merkezine bağlı Yusuf Bey Mahallesinde yer alan çınar ağacı 700 yıllık geçmişi ile dikkat çekmektedir. Hisar Tepesi, Çok sayıda tarihi kalıntılara sahip olan Hisar Tepesinde iki tane su sarnıcı bulunmaktadır. Su Değirmeni, Akarsuların başında kurulu olan Kara Değirmen olarak da anılan Su Değirmeni günümüzde hala kullanılmaktadır. Çark sisteminden güç alarak çalışan bu su değirmeninin önünde güzel vakit geçirebilirsiniz. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Taraklı kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Taraklı Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki kiralık dairelerin ortalama alanları 80 metrekareden oluşur. Taraklı kiralık daire fiyatları ortalama 1.632 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 20 Türk Lirasıdır.

Ev arayışlarınızda Emlakjet ile bir adım öndesiniz. Kiralık daire arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak bütçenizi belirleyebilirsiniz. Siz de Sakarya Taraklı sahibinden uygun fiyatlı kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Taraklı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.