/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kavakcancel

Samsun Kavak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kavak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kavak kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Kavak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kavak ilçesi Samsun il merkezine 50 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kavak kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Asarcık ilçesi, batı kesimlerinde Havza ilçesi, kuzey kesimlerinde İlkadım ilçesi ve Bafra ilçesi, güney kesimlerinde ise Ladik ilçesi yer almaktadır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçenin denizden yüksekliği 600 metredir. İlçede karasal iklim ve Karadeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kavak kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelini tarım faaliyetlerinin oluşturduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, mısır, şeker pancarı ve yulaf başta olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir.

Kavak Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 21 bin 692’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,13’ünü (10 bin 874) erkek, yüzde 49,87’sini (10 bin 818) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kavak kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 91 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aşağıçirişli Mahallesi, Atayurt Mahallesi, Azaklı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başalan Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Bekdemir Mahallesi, Belalan Mahallesi, Beybesli Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Bükceğiz Mahallesi, Büyükçukur Mahallesi, Celallı Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çalbaşı Mahallesi, Çarıklıbaşı Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Çiçekyazı Mahallesi, Çiğdem Mahallesi, Çivril Mahallesi, Çukurbük Mahallesi, Değirmencili Mahallesi, Demirci Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Divanbaşı Mahallesi, Doruk Mahallesi, Duman Mahallesi, Dura Mahallesi, Emirli Mahallesi, Germiyan Mahallesi, Göçebe Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Hacılı Mahallesi, Ilıcaköy Mahallesi, İdrisli Mahallesi, İkizdere Mahallesi, Kapuhayat Mahallesi, Karaaslan Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Karantu Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Karayusuflu Mahallesi, Karga Mahallesi, Karlı Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaköy Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Kethüda Mahallesi, Kozansıkı Mahallesi, Köseli Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kuzalan Mahallesi, Küçükçukur Mahallesi, Mahmutbeyli Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Mehmetpaşa Mahallesi, Mert Mahallesi, Muhsinli Mahallesi ve Muratbeyli Mahallesi’dir.

Kavak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdiği eğitim bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkı ilçenin eğitim kurumlarından oldukça memnundur. Samsun Kavak kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Çakallı İlkokulu/Ortaokulu: Dereköy Mahallesi, Samsun, 55850 Kavak. Daha detaylı bilgiler için   (0362) 751 60 05 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Kavak Anadolu Lisesi: Mehmetpaşa, Çelik Sokak, 55850 Kavak/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 741 44 55 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Merkez Şehit İlhan Kuşan Ortaokulu: Soğuksu, Öner Caddesi, 55850 Kavak/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 741 30 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Samsun ilinin Kavak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Kavak uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta, hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Kavak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.