/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Salıpazarıcancel

Samsun Salıpazarı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Salıpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Salıpazarı kiralık daire ilanları arasında gezmekten yorulduysanız bu yazıyı okuyarak kısa bir ara verebilirsiniz. Salıpazarı Samsun'un bir ilçesidir. Terme ve Çarşamba ilçelerine ait Alanyaykın, Düzköy ve Bereket köylerinin birleşmesiyle 1973 yılında belediye olmuştur. 1987-88 yıllarında da ilçe teşkilatı kurularak Samsun'a bağlanmıştır. Salıpazarı ismini her hafta Salı günü ilçede kurulan pazardan almaktadır. I. Dünya savaşından önce yörede Türk köylerinin yanında Rum, Ermeni ve Gürcü nüfusunun yaşadığı bilinmektedir. I. Dünya savaşı sırasında özellikle Ermeni çeteleriyle Türk halkı arasında çatışmalar yaşanmıştır. Ancak Türk halkının mücadelesi sonunda Ermeniler bölgeyi terk etmek zorunda kalmıştır. Salıpazarı iklimi iki kısımda değerlendirilebilir. Ovalık kesimde tipik Orta Karadeniz iklimi hakimdir ve yazlar serin, kışlar ılık geçer. Fakat yüksek kesimlere çıkıldıkça iklim sertleşir. Kışın iki metreyi aşan kar yağışı gözlenir. İlçe arazisinin % 80'i engebeli-dağlık konumdadır. Son derece gür ve yeşil bir bitki örtüsüne sahiptir. Ormanlık alanlarda meşe, kızılağaç, kestane ve özellikle fındıklıklar büyük yer kaplar. Bunların yanı sıra bu ağaçlıkların arasında çok çeşitli ot ve bitkilere de rastlamak mümkündür. Her yıl 5, 6 ve 7 Mayıs tarihlerinde Tahnal ve Esatçiftliği Hıdrellez Şenlikleri düzenlenir. Şenliklerde güreş müsabakaları ve at yarışları yapılmaktadır. İlçede ayrıca yine Mayıs ayı içinde çilek festivalleri yapılmaktadır. Halkın büyük çoğunluğu geçimini tarımdan sağlamaktadır. Tarım bitkileri arasında özellikle fındık alanları çoğunluktadır. Bunun yanı sıra pirinç, mısır, pancar tarımcılığı da yapılmaktadır. Bir kısım hâne halkı da hayvancılıkla uğraşmaktadır.

Salıpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Samsun'a uzaklığı 54 kilometre olan ilçenin güneyi Erbaa ve Akkuş, doğusu Terme, batısı Ayvacık, kuzeyi ise Çarşamba ilçeleriyle çevrilidir. Salıpazarı'nın denize kıyısı yoktur. İlçenin kuzeyi düzlük, güneyi engebelidir. Yeşilçay ve Terme çayı ilçe merkezinde kesişmektedir. Bu çaylar üzerinde üç köprü vardır. Salıpazarı ile Gökçeli mahallesini Kurt köprüsü, Yavaşbey mahallesini ise Maviren köprüsü birbirine bağlar. İlçeye ulaşım Çarşamba'dan kalkan özel halk otobüsleri ve Terme'den kalkan minibüslerle yapılmaktadır. Terme çayının ve yeşil çayın bir araya toplanmasıyla büyük bir gölet oluşturulmuştur. Ayrıca bu çayların kenarlarında turistlerin konaklayabileceği alabalık tesisleri bulunur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Salıpazarı kiralık evler için listeleme sayfalarımız kullanabilirsiniz.  

Salıpazarı Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyükleri 88 metrekaredir. Salıpazarı kiralık daire fiyatları ortalama 637 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira bedeli ortalama 7 Türk Lirasına denk gelir.

Siz de eğer bütçenizi hazırladıysanız ev ilanları arasından size en uygun olanı bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Aradığınız kriterleri karşılayan evler Salıpazarı kiralık evler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Salıpazarı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.