/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakalecancel
Şanlıurfacancel

Şanlıurfa Akçakale Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akçakale Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Merak Edilenler 

Akçakale kiralık daire ilanları arasında size uygun evi ararken ilçeyle ilgili merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz Akçakale, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. İlçe halkı tarımla uğraşmaktadır. Pamuk ve buğday en çok yetiştirilen ürünler arasındadır. Önemli ölçüde mısır tarımı da yapılmaktadır. İlçe Şanlıurfa’nın en eski İlçelerinden biridir. İlçenin bilinen tarihi M.Ö. 5000 yılına dayanmaktadır. Sümer ve Hititlerin elinde bulunan bölge M.Ö. 2750 yıllarında başlamaktadır. Samilerin istilasına uğramıştır. Daha sonra 612 yılına kadar Asurların egemenliğine girmiş olan bölge 550 yıllarından itibaren sırasıyla Perslerin ve büyük İskender’in hâkimiyetinde kalmıştır. M.S. 750 yıllarında yöreyi ele geçiren Araplar buradaki Bizans hâkimiyetine son vermişlerdir. Nihayet 1071 Malazgirt zaferinden sonra İlçe toprakları Türk hâkimiyetine girmiştir. Lozan Antlaşmasından sonra Türkiye-Suriye sınırlarının çizilmesiyle Harran İlçe merkezi haline getirilmiş, 1946 yılında ise İlçe merkezi şimdiki bulunduğu Akçakale’ye taşınmıştır. Ancak 1987 yılında Harran Akçakale İlçesinden ayrılarak İlçe olmuştur.

Akçakale Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 113.194 kişiden oluşur. Bu kişilerin %48,87’sini kadınlar ve %51,13’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 57.879’u erkek ve 55.315’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 109.856’dır. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin önceki yıla göre yıllık nüfus artış oranı 3,04’dür. Nüfus yoğunluğu 3.338’dir.

Akçakale Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Gezi Rehberi

İlçeye gittiğinizde giyim, kuşam, yeme, içme ve konuşmaları tamamen Arap kültüründe gelmektedir. Arapların ülkemizdeki mirasçıları olarak bilinir. İlçenin en verimli topraklara sahip Harran Ovasında kurulmuştur. Burada yaşayan halk genelde tarım ile uğraşmaktadır. İlçenin Suriye sınırı ile sıfır noktasındadır. İlçemizde bulunan Akçakale sınır kapısı ile Suriye’ye açılır. Ayn-El Arus, Hz. İbrahim amcası kızı Hz. Sara ve kafilesi ile birlikte Haran’dan Şam’a doğru hareket ettiler. Suriye sınırına geldiklerinde bugünkü Ayn El Arus bu yerde evlenmişlerdir. Günümüzde hala ziyaret edilir. Kutsal kabul edilir. Cudi Şehri, Urfa’dan Akçakale’ye giden yolun 32. kilometresinden den sonra 5 kilometre batıya giderek Cudi Deresine ulaşabilirsiniz. Cudi Deresinin başlangıcından güneye doğru vadiyi izleyerek giderseniz Cudi Dağına ve Cudi Şehri kalıntılarına ulaşabilirsiniz. Bu kalıntıların kime ait olduğu bilinmemektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Akçakale kiralık ev listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Akçakale Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 100 metrekare olarak karşımız çıkar. Akçakale kiralık daire fiyatları 490 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir.

Emlakjet ile ev arayışlarınızda artık bir adım öndesiniz. İhtiyaçlarınıza uygun evi bulabilmek için Akçakale sahibinden uygun kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Akçakale Kiralık Daire
Acıkuyu MahallesiAdnan Menderes MahallesiAkbilek MahallesiAkçaköy MahallesiAkçalı MahallesiAkdiken MahallesiAkkeçi MahallesiAksahrınç MahallesiAlatlar MahallesiAlıncık MahallesiArıcan MahallesiAslanlı MahallesiAşağıbeydaş MahallesiAşağıçinpolat MahallesiAşağıderen MahallesiAtatürk MahallesiAydınlı MahallesiAyranlı MahallesiAyyıldız MahallesiBaykuş MahallesiBilece MahallesiBolatlar MahallesiBoybeyi MahallesiBuket MahallesiBulutlu MahallesiBüyücek MahallesiBüyüknaneli MahallesiBüyüktaş MahallesiBüyüktokaç MahallesiCevher MahallesiCeylanlı MahallesiÇakırlar MahallesiÇokalan MahallesiÇömlekçi MahallesiÇukurca MahallesiDeniz MahallesiDibek MahallesiDonandı MahallesiDorumali MahallesiDüzce MahallesiEdebey MahallesiEke MahallesiEkinyazı MahallesiErdemler MahallesiErecek MahallesiFatih Sultan Mehmet MahallesiFevzi Çakmak MahallesiFişenge MahallesiGeçittepe MahallesiGölbaşı MahallesiGülveren MahallesiGündaş MahallesiGüneren MahallesiGüvenç MahallesiHacıekber MahallesiHürriyet Mahallesiİkizce Mahallesiİncedere MahallesiKaratepe MahallesiKayaca MahallesiKayalık MahallesiKeçili MahallesiKelebek MahallesiKepezli MahallesiKılıçlı MahallesiKırmıtlı MahallesiKoruklu MahallesiKöseören MahallesiKurudere MahallesiKüçük Hacıekber MahallesiMavitaş MahallesiMenzil MahallesiMermer MahallesiMil MahallesiNarlıova MahallesiNimet MahallesiNusretiye MahallesiOhali MahallesiOkaylar MahallesiOnortak MahallesiOrtaderen MahallesiOrtaören MahallesiOsmanlı MahallesiÖncül MahallesiPekmezli MahallesiSakça MahallesiSalihler MahallesiSevimli MahallesiSeyrantepe MahallesiSınırgören MahallesiSüleymanşah MahallesiŞahinler MahallesiŞahinsoylu MahallesiŞanlı MahallesiŞefkat MahallesiŞehitnusretbey MahallesiTaşkınlar MahallesiTatlıca MahallesiTopçu MahallesiTurgut Özal MahallesiTuzluca MahallesiUğraklı MahallesiUğurhan MahallesiUğurtaş MahallesiVize MahallesiYağmuralan MahallesiYalınlı MahallesiYazlıca MahallesiYediyol MahallesiYeni MahallesiYenişehir MahallesiYeşerti MahallesiYukarıbeydaş MahallesiYukarıçinpolat MahallesiYukarı Çukurca MahallesiYukarıderen MahallesiYusufbey MahallesiZenginova MahallesiZorlu Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.