/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakalecancel

Şanlıurfa Akçakale Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akçakale Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Merak Edilenler 

Akçakale kiralık daire ilanları arasında size uygun evi ararken ilçeyle ilgili merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz Akçakale, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. İlçe halkı tarımla uğraşmaktadır. Pamuk ve buğday en çok yetiştirilen ürünler arasındadır. Önemli ölçüde mısır tarımı da yapılmaktadır. İlçe Şanlıurfa’nın en eski İlçelerinden biridir. İlçenin bilinen tarihi M.Ö. 5000 yılına dayanmaktadır. Sümer ve Hititlerin elinde bulunan bölge M.Ö. 2750 yıllarında başlamaktadır. Samilerin istilasına uğramıştır. Daha sonra 612 yılına kadar Asurların egemenliğine girmiş olan bölge 550 yıllarından itibaren sırasıyla Perslerin ve büyük İskender’in hâkimiyetinde kalmıştır. M.S. 750 yıllarında yöreyi ele geçiren Araplar buradaki Bizans hâkimiyetine son vermişlerdir. Nihayet 1071 Malazgirt zaferinden sonra İlçe toprakları Türk hâkimiyetine girmiştir. Lozan Antlaşmasından sonra Türkiye-Suriye sınırlarının çizilmesiyle Harran İlçe merkezi haline getirilmiş, 1946 yılında ise İlçe merkezi şimdiki bulunduğu Akçakale’ye taşınmıştır. Ancak 1987 yılında Harran Akçakale İlçesinden ayrılarak İlçe olmuştur.

Akçakale Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 113.194 kişiden oluşur. Bu kişilerin %48,87’sini kadınlar ve %51,13’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 57.879’u erkek ve 55.315’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 109.856’dır. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin önceki yıla göre yıllık nüfus artış oranı 3,04’dür. Nüfus yoğunluğu 3.338’dir.

Akçakale Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Gezi Rehberi

İlçeye gittiğinizde giyim, kuşam, yeme, içme ve konuşmaları tamamen Arap kültüründe gelmektedir. Arapların ülkemizdeki mirasçıları olarak bilinir. İlçenin en verimli topraklara sahip Harran Ovasında kurulmuştur. Burada yaşayan halk genelde tarım ile uğraşmaktadır. İlçenin Suriye sınırı ile sıfır noktasındadır. İlçemizde bulunan Akçakale sınır kapısı ile Suriye’ye açılır. Ayn-El Arus, Hz. İbrahim amcası kızı Hz. Sara ve kafilesi ile birlikte Haran’dan Şam’a doğru hareket ettiler. Suriye sınırına geldiklerinde bugünkü Ayn El Arus bu yerde evlenmişlerdir. Günümüzde hala ziyaret edilir. Kutsal kabul edilir. Cudi Şehri, Urfa’dan Akçakale’ye giden yolun 32. kilometresinden den sonra 5 kilometre batıya giderek Cudi Deresine ulaşabilirsiniz. Cudi Deresinin başlangıcından güneye doğru vadiyi izleyerek giderseniz Cudi Dağına ve Cudi Şehri kalıntılarına ulaşabilirsiniz. Bu kalıntıların kime ait olduğu bilinmemektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Akçakale kiralık ev listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Akçakale Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 100 metrekare olarak karşımız çıkar. Akçakale kiralık daire fiyatları 490 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir.

Emlakjet ile ev arayışlarınızda artık bir adım öndesiniz. İhtiyaçlarınıza uygun evi bulabilmek için Akçakale sahibinden uygun kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

Akçakale Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.