/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Birecikcancel
Şanlıurfacancel

Şanlıurfa Birecik Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Birecik Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Birecik kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Birecik Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli ilçeleri arasında yer alan Birecik ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmaktadır. Birecik kiralık daire arayan kişiler ilçe iklim, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Arat ve Babadağları, güneydoğu kesimlerinde Suruç, kuzeybatı kesimlerinde Kalazan Dağı yer almaktadır. Bilecik kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında fıstık yetiştiriciliği öne çıkmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Birecik Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 95 bin 149’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,16’sını (47 bin 730) erkek, yüzde 49,84’ünü (47 bin 419) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Birecik kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 81 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Altınova Mahallesi, Arslanlı Mahallesi, Aşağı Fatmacık Mahallesi, Aşağı Habip Mahallesi, Aşağı Karkutlu Mahallesi, Aşağı Kuyucak Mahallesi, Aşağıalmaşar Mahallesi, Aşağıeşme Mahallesi, Ayran Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeönü Mahallesi, Bentbahçesi Mahallesi, Bozdere Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Cibinören Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiçekalan Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çoğan Mahallesi, Dağören Mahallesi, Dalocak Mahallesi, Damlıca Mahallesi, Dışlık Mahallesi, Diktepe Mahallesi, Divriği Mahallesi, Dorucak Mahallesi, Duyduk Mahallesi, Düzlüce Mahallesi, Ekenek Mahallesi, Geçittepe Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Günışığı Mahallesi, Güvenir Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Haydarahmet Mahallesi, Hoca Şerif Mahallesi, Ilgar Mahallesi, İnceler Mahallesi, İncirli Mahallesi, İncirlidere Mahallesi, İnnaplı Mahallesi, Karababa Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Keskince Mahallesi, Kocaali Mahallesi, Konak Mahallesi, Kömağıl Mahallesi, Kural Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurucahöyük Mahallesi, Mengelli Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meteler Mahallesi, Meyanca Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mezra Mahallesi, Orta Fatmacık Mahallesi, Özveren Mahallesi, Saha Mahallesi, Sancak Mahallesi ve Sekili Mahallesi’dir.

Birecik Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Birecik ilçesinden konut arayan kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Şanlıurfa Birecik kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • 11 Temmuz İlkokulu: Meydan Mahallesi, Sultan Kayıtbay Caddesi Pk:63400, 63400 Birecik/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 652 30 18 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 20 Nisan İmam Hatip Ortaokulu: Merkez, 63420 Birecik/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 652 93 74 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fevzipaşa İlkokulu: Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Emin Akan Caddesi Pk:63400 Birecik/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 652 18 78 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizle de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Birecik uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Birecik Kiralık Daire
Abdallı MahallesiAkarçay MahallesiAkpınar MahallesiAlmaşar MahallesiAltınova MahallesiArslanlı MahallesiAşağıalmaşar MahallesiAşağıeşme MahallesiAşağı Fatmacık MahallesiAşağı Habip MahallesiAşağı Karkutlu MahallesiAşağı Kuyucak MahallesiAyran MahallesiBağlarbaşı MahallesiBahçeönü MahallesiBentbahçesi MahallesiBozdere MahallesiBoztepe MahallesiBöğürtlen MahallesiCibinören MahallesiCumhuriyet MahallesiÇiçekalan MahallesiÇiftlik MahallesiÇoğan MahallesiDağören MahallesiDalocak MahallesiDamlıca MahallesiDışlık MahallesiDiktepe MahallesiDivriği MahallesiDorucak MahallesiDuyduk MahallesiDüzlüce MahallesiEkenek MahallesiGeçittepe MahallesiGöktepe MahallesiGünışığı MahallesiGüvenir MahallesiGüzelyurt MahallesiHan MahallesiHaydarahmet MahallesiHoca Şerif MahallesiIlgar Mahallesiİnceler Mahallesiİncirlidere Mahallesiİncirli Mahallesiİnnaplı MahallesiKarababa MahallesiKarşıyaka MahallesiKeskince MahallesiKocaali MahallesiKonak MahallesiKömağıl MahallesiKural MahallesiKurtuluş MahallesiKurucahöyük MahallesiMengelli MahallesiMerkez MahallesiMeteler MahallesiMeyanca MahallesiMeydan MahallesiMezra MahallesiOrta Fatmacık MahallesiÖzveren MahallesiSaha MahallesiSancak MahallesiSekili MahallesiSöğürtlen MahallesiSumaklı MahallesiSurtepe MahallesiŞekerköy MahallesiTüten MahallesiUğurcuk MahallesiÜnsal MahallesiYaylacık MahallesiYeniakpınar MahallesiYılmaz MahallesiYukarıhabib MahallesiYukarıincirli MahallesiYukarı Karabaş MahallesiYukarıyeniçağ MahallesiYuvacık MahallesiZiyaret Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.