/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Halfeticancel

Şanlıurfa Halfeti Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Halfeti Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Halfeti kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Halfeti Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa il merkezine 120 kilometrelik bir mesafede yer alan Halfeti ilçesi tarihin ilk dönemlerinden bu yana oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Halfeti kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe arazilerinin büyük bir kısmı tarım faaliyetlerine elverişlidir. Halfeti kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa ve mercimek başta olmak üzere birçok ürün yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Halfeti Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 41 bin 142’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,05’ini (20 bin 180) erkek, yüzde 50,95’ini (20 bin 962) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Halfeti kiralık konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 44 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Altınova Mahallesi, Argaç Mahallesi, Argıl Mahallesi, Aşağı Göklü Mahallesi, Balaban Mahallesi, Beyburcu Mahallesi, Bozyazı Mahallesi, Bulaklı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çebekoğlu Mahallesi, Dergili Mahallesi, Durak Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Erikli Mahallesi, Fırat Mahallesi, Fıstıközü Mahallesi, Gözeli Mahallesi, Gülaçan Mahallesi, Günece Mahallesi, Gürkuyu Mahallesi, Gürlüce Mahallesi, Hilalli Mahallesi, Kalkan Mahallesi, Karaotlak Mahallesi, Kavaklıca Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kurugöl Mahallesi, Macunlu Mahallesi, Ortayol Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özmüş Mahallesi, Rüştiye Mahallesi, Salmanlı Mahallesi, Savaşan Mahallesi, Saylakkaya Mahallesi, Seldek Mahallesi, Sırataşlar Mahallesi, Siyahgül Mahallesi, Sütveren Mahallesi, Şimaliye Mahallesi, Tavşanören Mahallesi, Yeşilözen Mahallesi ve Yukarıgöklü Mahallesi’dir.

Halfeti Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişilerin en önem verdiği konulardan biri de ilçenin eğitim kurumlarıdır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan okulların eğitim kadroları ve verdikleri eğitimin kalitesi oldukça yüksektir. Şanlıurfa Halfeti kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Seldek İlkokulu: Seldek, 63950 Halfeti/Şanlıurfa.
  • Adil Bucak Ortaokulu: Seldek, 63950 Halfeti/Şanlıurfa.
  • Atatürk İlkokulu: Fırat Mahallesi Açelya Sokak Pk:63950 Halfeti/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 751 10 17 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Halfeti uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Halfeti Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.