/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Harrancancel

Şanlıurfa Harran Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Harran Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak kiralık ev arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Harran kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Harran Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ilinin Harran ilçesi tarihin ilk dönemlerinden bu yana çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bugün birçok önemli tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan ilçe birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Harran kiralık daire arayan kişiler ilçenin tarihi kadar iklimi ve ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Suriye il sınırına komşu olan ilçe Şanlıurfa il merkezine 44 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Harran kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır.

Harran Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 87 bin 843’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,01’ini (43 bin 933) erkek, yüzde 49,99’unu (43 bin 910) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Harran kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 107 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları:  Ağcıl Mahallesi, Ahmetkara Mahallesi, Akkuş Mahallesi, Bükdere Mahallesi, Büyüktaşlıca Mahallesi, Büyüktürbe Mahalles,i Büyükyıldız Mahallesi, Ceylangözü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağbaşı Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çatalhurma Mahallesi, Çepkenli Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Çolpan Mahallesi, Damlasu Mahallesi, Dayanıklı Mahallesi, Demirli Mahallesi, Doğukesmekaya Mahallesi, Doruç Mahallesi, Duran Küçükyıldız Mahallesi, Küplüce Mahallesi, Meydankapı Mahallesi, Minare Mahallesi, Oğulcuk Mahallesi, Öncüler Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Öztaş Mahallesi, Parapara Mahallesi, Saide Mahallesi, Savacık Mahallesi ,Seferköy Mahallesi, Sehrince Mahallesi, Selalmaz Mahallesi, Soylu Mahallesi, Sugeldi Mahallesi, Süleyman Demirel Mahallesi ve Sütlüce Mahallesi’dir.

Harran Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

Harran ilçesinden konut tercihinde bulunmayı düşünen çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe içerisinde oldukça donanımlı eğitim kurumları yer almaktadır. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan okullar oldukça kalitelidir. Şanlıurfa Harran kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Harran İlkokulu: Harran Mahallesi Şanlıurfa Harran Yolu Pk:63510 Harran/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 441 25 26 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet İlkokulu: Harran Mahallesi Şanlıurfa Harran Yolu Pk:63510 Harran/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 441 34 10 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Cumhuriyet, 63510 Harran/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 441 35 05 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Harran ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Harran uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

24 Temmuz 2020

Harran Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.