/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hilvancancel

Şanlıurfa Hilvan Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Hilvan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Özel Bilgiler

Hilvan kiralık daire bakan EmlakJet okuyucularına yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazıda ilçenin tarihinden nüfusuna kadar pek çok noktasına değindik. Hilvan, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. Hilvan'a bağlı 2 bucak merkezi ile 62 köy ve 81 mezra bulunmaktadır. Diyarbakır-Şanlıurfa duble karayolu üzerinde olan Hilvan, Şanlıurfa'ya 56 kilometre uzaklıktadır. Hilvan'da sulama suyu sağlandıktan sonra pamuk üretimi önemli derecede artmıştır. Hayvancılık ilçe halkının bir diğer geçim kaynağı olup, dağlık ve engebeli kesimde sığır, koyun ve keçi yetiştirilir. Yağ, peynir, yün, deri, süt ve et üretilmektedir. İlçede sanayi kuruluşu olarak Toprak Mahsulleri Ofisinin siloları, yem fabrikası ve mercimek paketleme fabrikası bulunmaktadır. Hilvan, Şanlıurfa ilinin en çok yağış alan ilçesidir. İlçede metrekareye düşen yıllık ortalama yağış miktarı 771.8 kg'dır. Yıllık ısı ortalaması 18.2 derecedir. Hilvan'ın deniz seviyesinden yüksekliği 600 m’dir. Osmanlı döneminde 1820 yılında yöredeki göçebe aşiretlerin yerleşmesiyle Karacurun adıyla kurulan köy sonraki yıllarda başka aşiretlerin de gelmesiyle gelişmiş ve 1926 yılında Şanlıurfa'ya bağlanarak Hilvan adını almış ve İlçe merkezi olmuştur. Arapça asıllı bir kelime olan Hilvan'ın sözlük anlamı bağış olup meyveleriyle ünlü belde anlamına da gelmektedir. Hilvan'ın bazı köylerinde höyüklere rastlanılmaktadır. Bu höyüklerin arasının ova şeklinde olması nedeniyle çevre emniyetinin sağlanması amacıyla gözetleme yeri olarak yapılmıştır.

Hilvan Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Gezi Noktaları

Hilvan’ın birçok köyünde höyükler bulunur. Fakat yapılan herhangi bir kazı çalışması olmadığından kesinlik kazanmamaktadır. Nevala Çori Höyüğü, İlçenin merkezine bağlı Kantara Köyünde bulunur. İlçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunur. Burada bulunan höyük 100 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindedir.  Bu yerleşme milattan öncesine dayanır. Burada milattan öncesi yerleşmenin olduğu saptanmıştır. 1983 yıllında Urfa müzesi ve Alman üniversitesi tarafında ve ortaklaşa yaptıkları kazı çalışmasında birçok kalıntı bulunmuştur. Fakat daha sonra Baraj suyun yükselmesi ile çalışmalarına son verilmiştir. İnik Mağarası, Bu mağara ilçemizin merkezine bağlı Garoz Köyün sınırlarındadır. Bu mağara birçok kişi tarafından bilinmeyen tarihi bir değerdir. Burada eski yerleşmelerin olduğunu bu mağarada görmeniz mümkün. Çoğu kişi tarafından keşfedilmeyen bu mağara sizleri bekliyor. Siz de bu güzellikleri görmek istiyorsanız Hilvan günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Hilvan Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 110 metrekare olarak karşımız çıkar. Hilvan kiralık daire fiyatları 575 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir.

Ev arayışları en kolay EmlakJet üzerinden yapılır. İstediğiniz bölgedeki ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Şanlıurfa Hilvan ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz yerde ve zamanda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Hilvan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.