/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suruçcancel

Şanlıurfa Suruç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Suruç Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Suruç kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Suruç Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Suruç ilçesi 1923 yılında Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte Şanlıurfa iline bağlı bir ilçe olmuştur. Suruç kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Orta Fırat Bölümü içerisinde yer alan Suruç ilçesi Şanlıurfa il merkezine 46 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Suruç kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa, pamuk, Antep fıstığı, susam, nohut, erik, mısır ve mercimek ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Suruç Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine gör ilçe toplam nüfusu 104 bin 302’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,84’ünü (53 bin 23) erkek, yüzde 49,16’sını (51 bin 279) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Suruç kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 93 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Ağırtaş Mahallesi, Akören Mahallesi, Alanyurt Mahallesi, Aligör Mahallesi, Aşağıkarıncalı Mahallesi, Aşağıoylum Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Bozyokuş Mahallesi, Büyükağacı Mahallesi, Büyüksergen Mahallesi, Büyükziyaret Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çaykara Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Çomak Mahallesi, Dikili Mahallesi, Dinlence Mahallesi, Dumlukuyu Mahallesi, Ekili Mahallesi, Eskice Mahallesi, Eskiören Mahallesi, Ezgil Mahallesi, Fıstıklı Mahallesi, Göleç Mahallesi, Gölen Mahallesi, Günebakan Mahallesi, Hacılı Mahallesi, Harmanalan Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Hüyükyanı Mahallesi, İzci Mahallesi, Kalkanlı Mahallesi, Kapucu Mahallesi, Kara Mahallesi, Karaca Mahallesi ve Karadut Mahallesi’dir.

Suruç Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

İlçeden konut kiralamak isteyen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimler bakımından oldukça donanımlıdır. Şanlıurfa Suruç kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Namık Kemal İlkokulu: Aydın Mahallesi Remil Yolu Caddesi Pk:63800 Suruç/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 611 40 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Hürriyet İlkokulu: Hürriyet Mahallesi Zambak Sokak Pk:63800 Suruç/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 611 43 63 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Suruç uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Suruç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.