/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Viranşehircancel

Şanlıurfa Viranşehir Kiralık Daire

araması için 93 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Viranşehir Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ev aramak artık EmlakJet sayesinde çok kolay. Viranşehir kiralık daire bakarken de size yol göstermesi için ilçenin tarihinden emlak piyasasına kadar birçok noktayı bu yazıda bir araya getirdik. Viranşehir, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. Batısında Şanlıurfa, doğusunda Mardin, kuzeyinde Diyarbakır il merkezleri olan, güneyinde Ceylanpınar adlı ilçe ile Suriye sınırından ayrılan Şanlıurfa'nın nüfus olarak dördüncü büyük ilçesidir. İlçe çevresinde bulunan birkaç tepe dışında baştan sona düz bir ova şeklindedir. Dağlık olmaması İlçeyi Bir tarım merkezi haline getirmektedir. İlçe GAP projesi ve neredeyse her çiftçinin tarlasına açtırdığı kuyular sayesinde yılda 2-3 defa ekim yapılmakta ve bunlardan büyük gelir elde edilmektedir. Buğday, Pamuk, Mısır, Arpa, mercimek, karpuz, kavun, salatalık çeşitleri, domates, patlıcan ve biber çiftçilerin temel gelir kaynaklarını oluşturan tarım ürünleridir.

Viranşehir Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yerleşimin tarihi Sümerliler dönemiyle başlamaktadır. Daha sonra Hititler'in egemenliğine geçen yerleşim Tela ya da Tila adını almıştır. Hitit egemenliğinin zayıflamasıyla daha çok Hititler'e bağlı prenslikler olarak idare edildi. M.Ö. 9. yüzyıl dolaylarında kesin olarak Asur egemenliğine geçti. Asur krallığı tarafından harap edilen yerleşim eski önemini yitirdi. Asur krallığının yıkılmasıyla Med egemenliğine geçti. M.Ö. 6. yüzyılın ortalarında Pers kuvvetlerince ele geçirilen yerleşim bu sırada büyük bir yıkıma maruz kaldı. Büyük İskender' in Pers İmparatorluğunu yıkmasıyla M.Ö. 330 yılı civarında Makedonya krallığı topraklarına katıldı. İskender' in kurduğu imparatorluğu onun ölümüyle generalleri arasında paylaşılmış ve Viranşehir, Seleukos İmparatorluğu topraklarında katılmıştır. M.Ö. 1. yüzyılın ortalarında Roma egemenliğine geçen yerleşim Antinous adını aldı. M.S. 2. yüzyıldan itibaren Sasaniler'in akınlarına maruz kalan yerleşim Sasani ve Bizans imparatorlukları arasında sık sık el değiştirmiştir. 1087 yılında Melikşah tarafından Urfa ile birlikte Selçuklu topraklarına katıldı. 1516 yılında Osmanlı egemenliğine geçti. 1904 yılında belediye teşkilatı kuruldu. Viranşehir, Urfa’nın il olmasıyla 1924 yılında ilçe oldu. Siz de bu bölgede yaşamak istiyorsanız Viranşehir kiralık daire ilanlarına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Viranşehir Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 90 metrekare olarak karşımız çıkar. Viranşehir kiralık daire fiyatları 529 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 6 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • 1+1, 70 metrekare bir daire 686 Türk Lirası,
 • 2+1, 85 metrekare bir daire 500 Türk Lirası ve
 • 3+1, 150 metrekare bir daire 686 Türk Lirasıdır.

Siz de eğer ev arayışınızda bu ilçeyi tercih etmeyi düşünüyorsanız ilgili ilanlar EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıkta. Bütçenizi de oluşturduysanız isteklerinize uyan olan evi Viranşehir kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Viranşehir Kiralık Daire
Şanlıurfa Viranşehir Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Şanlıurfa Kiralık Daire
 • Sinop Merkez Kiralık Daire
 • Sivas Kiralık Ev
 • Tekirdağ Çerkezköy Fatih Mahallesi Kiralık Ev
 • Tekirdağ Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.