/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şirvancancel

Siirt Şirvan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şirvan Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

Şirvan kiralık daire bakan takipçilerimiz için ilçeyle ilgili bilgilere yer verdiğimiz yazımızı hazırladık. Şirvan, Siirt ilinin ilçesidir. Şirvan ilçesi aynı zamanda pekmeziyle de ünlüdür. İlçede canlı alabalık tesisleri mevcut olup Siirt ili ile arasındaki mesafe 26 kilometredir. İki tarihi kilise sadece Şirvan ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olup Maden köyünde bakır madeni çıkmak da hammadde olarak da yurtdışına gönderilmektedir. 700’lerde Arapların eline geçti. Yöre 1100’lerde Artuklu, 1243’te Moğol egemenliğine girdikten sonra 1514’te Osmanlı topraklarına katıldı. İlçe Cumhuriyet’ten önce İmparatorluk idaresinde Siirt Sancağına bağlı en eski yerleşim birimlerinden biridir. 1871 yılında Şirvan, Siirt vilayet olmadan önce Bitlis iline bağlı bir bucaktı. İlçenin geçiminde ve halkın kalkınmasında önemli unsur hayvancılıktır. Bunun yanında ceviz, fıstık, nar ve çeltik zirai üretimin başta gelen ürünleridir. Ekonomik hayat 1965 yılından itibaren devamlı bir gelişme içerisindedir. Hayvancılık ile İlçe Merkezi’nde bulunan tuz ocakları da ilçe için önemli gelir kaynaklarıdır. Maden Köyünde bulunan bakır madenleri işletmeye hazır beklemektedir. Halkın diğer geçim kaynağı olan hayvancılık geçen yıllara oranla düşmüştür. Son zamanlarda kaymakamlıkça halka dağıtılan arı kovanları ile arıcılık yöre halkı için bir geçim kaynağı olmuştur. Seracılık ve alabalık tesisleri yeni yeni kurulmakta olup, halkı üretkenliğe teşvik etmekte ve yeni geçim kaynağı olarak görülmektedir. Yolu olmayan köy bulunmamasına rağmen, yağışlı havalarda ve kışın ulaşım açısından oldukça sıkıntılar çekilmektedir. 

Şirvan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Siirt sınırları içerisinde yer alan Şirvan, ilin hemen kuzeyindedir. İlçenin doğusunda Pervari İlçesi, batısında Baykan İlçesi, kuzeyinde Bitlis ili, doğusunda Hizan ilçesi, güneyinde Siirt ili vardır. Şirvan engebeli arazisi fazla olan ilçelerden biridir. Şirvan’ın başlıca dağları; kuzeyinde Hasteri Dağı, kuzeydoğusunda Bardak Dağı, Siser Tepesi ve Bacavan Dağı, güneyinde Kaş Dağı bulunmaktadır. İlçenin iklimi karasal iklimdir. Kışları soğuk olup, yazları sıcaktır. Sonbahar ve kış mevsimleri yağışlı geçmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Siirt Şirvan kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Şirvan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 22.580 kişiden oluşur. Bu nüfus, 11.561’i erkek ve 11.019’u kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise %51,20’si erkek, %48,80’i kadındır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 22.692’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin önceki yıla göre yıllık nüfus azalış oranı %0,49’dur. Azalış miktarı ise 112’dir. Siz de Şirvan kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam etmekteyse size en uygun olan evler EmlakJette sizler için hazır. İhtiyaçlarınıza, uygun olan evi hemen bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Şirvan ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Şirvan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.