/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şirvancancel
Siirtcancel

Siirt Şirvan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şirvan Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

Şirvan kiralık daire bakan takipçilerimiz için ilçeyle ilgili bilgilere yer verdiğimiz yazımızı hazırladık. Şirvan, Siirt ilinin ilçesidir. Şirvan ilçesi aynı zamanda pekmeziyle de ünlüdür. İlçede canlı alabalık tesisleri mevcut olup Siirt ili ile arasındaki mesafe 26 kilometredir. İki tarihi kilise sadece Şirvan ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olup Maden köyünde bakır madeni çıkmak da hammadde olarak da yurtdışına gönderilmektedir. 700’lerde Arapların eline geçti. Yöre 1100’lerde Artuklu, 1243’te Moğol egemenliğine girdikten sonra 1514’te Osmanlı topraklarına katıldı. İlçe Cumhuriyet’ten önce İmparatorluk idaresinde Siirt Sancağına bağlı en eski yerleşim birimlerinden biridir. 1871 yılında Şirvan, Siirt vilayet olmadan önce Bitlis iline bağlı bir bucaktı. İlçenin geçiminde ve halkın kalkınmasında önemli unsur hayvancılıktır. Bunun yanında ceviz, fıstık, nar ve çeltik zirai üretimin başta gelen ürünleridir. Ekonomik hayat 1965 yılından itibaren devamlı bir gelişme içerisindedir. Hayvancılık ile İlçe Merkezi’nde bulunan tuz ocakları da ilçe için önemli gelir kaynaklarıdır. Maden Köyünde bulunan bakır madenleri işletmeye hazır beklemektedir. Halkın diğer geçim kaynağı olan hayvancılık geçen yıllara oranla düşmüştür. Son zamanlarda kaymakamlıkça halka dağıtılan arı kovanları ile arıcılık yöre halkı için bir geçim kaynağı olmuştur. Seracılık ve alabalık tesisleri yeni yeni kurulmakta olup, halkı üretkenliğe teşvik etmekte ve yeni geçim kaynağı olarak görülmektedir. Yolu olmayan köy bulunmamasına rağmen, yağışlı havalarda ve kışın ulaşım açısından oldukça sıkıntılar çekilmektedir. 

Şirvan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Siirt sınırları içerisinde yer alan Şirvan, ilin hemen kuzeyindedir. İlçenin doğusunda Pervari İlçesi, batısında Baykan İlçesi, kuzeyinde Bitlis ili, doğusunda Hizan ilçesi, güneyinde Siirt ili vardır. Şirvan engebeli arazisi fazla olan ilçelerden biridir. Şirvan’ın başlıca dağları; kuzeyinde Hasteri Dağı, kuzeydoğusunda Bardak Dağı, Siser Tepesi ve Bacavan Dağı, güneyinde Kaş Dağı bulunmaktadır. İlçenin iklimi karasal iklimdir. Kışları soğuk olup, yazları sıcaktır. Sonbahar ve kış mevsimleri yağışlı geçmektedir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Siirt Şirvan kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Şirvan Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 22.580 kişiden oluşur. Bu nüfus, 11.561’i erkek ve 11.019’u kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise %51,20’si erkek, %48,80’i kadındır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 22.692’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin önceki yıla göre yıllık nüfus azalış oranı %0,49’dur. Azalış miktarı ise 112’dir. Siz de Şirvan kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam etmekteyse size en uygun olan evler EmlakJette sizler için hazır. İhtiyaçlarınıza, uygun olan evi hemen bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Şirvan ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Şirvan Kiralık Daire
Adıgüzel KöyüAkçayar KöyüAkgeçit KöyüAkyokuş KöyüBağcılar MahallesiBayındır KöyüBelençay KöyüBelençay Köyü (Derecik Mahallesi)Belençay Köyü (İnecik Mahallesi)Boylu KöyüBoylu Köyü (Ayranlı Mahallesi)Boylu Köyü (Hörgüç Mahallesi)Boylu Köyü (Karayel Mahallesi)Boylu Köyü (Kumlu Mahallesi)Cevizlik KöyüCevizlik Köyü (Evsel Mahallesi)Cevizlik Köyü (Hatti Mahallesi)Cevizlik Köyü (Merkez Mahallesi)Çeltikyolu KöyüÇınarlı KöyüDaltepe KöyüDamlı KöyüDemirkapı KöyüDerinçay KöyüDerinçay Köyü (Dilecik Mahallesi)Dişlinar KöyüDoğruca KöyüDurankaya Köyü (Merkez Mahallesi)Durankaya Köyü (Sevincik Mahallesi)Durankaya Köyü (Sevindik Mahallesi)Elmadalı KöyüFatih MahallesiGözlüce KöyüGümüş KöyüHürmüz Köyüİkizler Köyüİkizler Köyü (Nergizli Mahallesi)İncekaya KöyüKalkancık KöyüKapılı KöyüKaraca KöyüKasımlı KöyüKayahisar KöyüKayahisar Köyü (Kayalı Mahallesi)Kesmetaş KöyüKesmetaş Köyü (Ayn Kebir Mahallesi)Kesmetaş Köyü (Bindal Mahallesi)Kesmetaş Köyü (Bistan Mahallesi)Kırtepe MahallesiKirazlı KöyüKömürlü KöyüKömürlü Köyü (Yelken Mahallesi)Küfre MahallesiMadenköy KöyüMeşecik KöyüNallıkaya KöyüNallıkaya Köyü (Atmaca Mahallesi)Nallıkaya Köyü (Turgutlu Mahallesi)Nallıkaya Köyü (Tüylüce Mahallesi)Ormanbağı KöyüOrmanlı KöyüOtluk KöyüOya KöyüÖzpınar KöyüPirinçli KöyüPirinçli Köyü (Merkez Mahallesi)Pirinçli Köyü (Serinpınar Mahallesi)Sarıdana KöyüSırçalı KöyüSit MahallesiSoğanlı KöyüSoğuksu KöyüSuludere KöyüSuluyazı KöyüTaşlı Köyü (Merkez Mahallesi)Taşlı Köyü (Ördekli Mahallesi)Taşlı Köyü (Söbetaş Mahallesi)Taşlı Köyü (Yatağan Mahallesi)Taşyaka KöyüTatlıpayam KöyüYağcılar KöyüYağcılar Köyü (Asmalıdere Mahallesi)Yalkaya KöyüYamaçlı KöyüYarımtepe KöyüYaylacı KöyüYayladağ KöyüYedikapı KöyüYedikapı Köyü (Başçavuş Mahallesi)Yolbaşı Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.