/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayancıkcancel
Sinopcancel

Sinop Ayancık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ayancık Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

EmlakJet Ayancık kiralık daire ararken size kolaylık sağlamak için yanınızda. Ayancık, Sinop ilinin ilçesidir. Sinop'un ikinci büyük ilçesidir. Ayancık Kilisesi ilçedeki tarihi bir merkezdir. İlçenin birkaç kilometre dışında bulunan Akgöl, ilçenin en önemli güzelliklerinden biridir. Suni limanların yapılmasıyla balıkçılık da gelişmiştir. Yer şekilleri ve arazi yapısı tarım için uygun olmasa da ilçe ekonomisinde tarımın önemli yeri vardır. Liman şehridir ve liman açık denize baktığı için fırtınalara açıktır. İl merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. Türkeli ise 1957 yılında ilçe olmuştur. Komşu ilçeleri Türkeli, Erfelek ve Boyabat'tır. Ayancık, Cumhuriyetin ilanına kadar Kastamonu İline bağlı iken, Cumhuriyetin ilanından sonra yapılan idari düzenlemede Sinop İline bağlı İlçe olmuştur. Ayancık yöresinde tipik Karadeniz iklimi görülür. Kışları serin ve yağışlı, yazları kurak ve nemlidir. İlçenin tarıma elverişli arazilerinde sebze meyve alanları potansiyeli oldukça yüksektir. Ormanlarda çam, köknar, meşe, gürgen, kayın, dişbudak, karaağaç, ıhlamur, çınar, kestane, kavak çeşitli maki ve çalı türleri yer almaktadır. Yörenin doğal bitki örtüsünü ormanlar oluşturmaktadır. Bitki örtüsü çok zengin ve yoğun olup, yükselti kuşaklarına göre farklılaşmaktadır. Kıyı kesiminde yayvan yapraklı orman dokusu, makilik ve fundalıklar ile kültür bitkileri yaygındır. Özellikle ilçenin güneyindeki Çangal Ormanları biyolojik açıdan çok zengindir. İlçe genelinde ormanlık alanlarda çam, köknar, meşe, gürgen, kayın, dişbudak, kara ağaç, kavak türleri vardır. Yeşilin her tonunu bu ormanlarda görmek mümkündür. Kıyı şeridindeki çeşitli ağaç türlerinden oluşan bitki örtüsü içine yer yer Akdeniz bitkilerine de rastlanır. Güneye doğru inildikçe iklim kuraklaşmaya başlar ve bozkır bitkileri görülür.

Ayancık Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Ayancık 55 kilometrelik sahil yolu ile Sinop'a bağlanmıştır. İç kesimlerle olan bağlantısı Çangal yolu üzerinden Kastamonu yolu ile sağlanmaktadır. Bazı il merkezleri ile İlçelere olan uzaklıkları ise Samsun 218 kilometre, Kastamonu 140 kilometre, Ankara 435 kilometre, İstanbul 630 kilometre, Türkeli 35 kilometre, Boyabat 72 kilometre, Gerze 94 kilometre, Erfelek 46 kilometredir. İlçeler arası ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Siz de bu ilçeye kısa süreli gelecekseniz eğer günlük kiralık ev Sinop Ayancık ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Ayancık Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 23.720 kişiden oluşur. Bu nüfus, 11.784’ü erkek ve 11.936’sı kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise %49,68’i erkek, %50,32’si kadındır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 22.625’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %4,84’dür. Nüfus yoğunluğu 1.095’dir. Siz de Ayancık kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kiralık daire fiyatlarını incelemek için sitedeki ilanlara bakabilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Ayancık ilanlarına istediğiniz zaman EmlakJet aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.