/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boyabatcancel

Sinop Boyabat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Boyabat Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Boyabat kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boyabat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sinop iline bağlı Boyabat ilçesi Karadeniz Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Boyabat kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Ancak ilçe sınırları içerisinde tarım faaliyetlerine uygun oldukça fazla arazi yer almaktadır. Boyabat kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa, çeltik fasulyesi ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda yoğun olarak kıl keçisi, sığır, tiftik keçisi ve manda yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe içerisinde yapılan sanayi faaliyetleri kapsamında ise tarım ürünlerine bağlı sanayi kolları gelişmiştir. 

Boyabat Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 44 bin 608’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,52’sini (22 bin 91) erkek, yüzde 50,48’ini (22 bin 517) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Boyabat kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Camiikebir Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gökdere Mahallesi, Kumluk Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldız Mahallesi ve Zincirlikuyu Mahallesi’dir.

Boyabat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Çocuklu aileler için okulun eğitim kalitesinden sonra okulun eve yakınlığı da büyük önem taşımaktadır. Sinop Boyabat kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Boyabat 125. Yıl Atatürk Anaokulu: Kumluk, Adnan Menderes Bulvarı 1. Numaralı Cadde, 57200 Boyabat/Sinop. Daha detaylı bilgiler için (0368) 315 79 88 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Boyabat Eğitim Uygulama Okulu: Zincirlikuyu, Kabakçı Sokak, 57200 Boyabat/Sinop.
  • Cengiz Topel İlkokulu: Kemaldede Mahallesi, Ahmet Mor Sokak Pk:57200, 57200 Boyabat/Sinop. Daha detaylı bilgiler için (0368) 315 80 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sinop ilinin Boyabat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Boyabat uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Boyabat Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.