Emlakjet

Sinop Saraydüzü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Saraydüzücancel
Sinopcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Saraydüzü Kiralık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Rehber Bilgiler

Saraydüzü kiralık daire arayışınızda EmlakJet sayesinde bir tık uzaklıktasınız. Saraydüzü, Sinop ilinin bir ilçesidir. Boyabat ilçesine 28, il merkezine 110 kilometre uzaklıktadır. İlçenin dağlık sayılabilecek dalgalı bir yapısı vardır. Saraydüzü İlçesi, Boyabat’a bağlı bir bucak merkezi iken, 1990 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Tarım sektörünün ilçe genelindeki oranı %36; il genelinde oluşturduğu pay ise %0.2’dir. İlçenin en önemli ekonomik girdisi bu sektörden sağlanmaktadır. Bununla beraber, arazinin büyük ölçüde engebeli olması tüm arazi içinde yapılan tarımı %30’la sınırlamaktadır. İlçede tahıl ürünleri ve çeltik ekimi yanı sıra, meyvecilik de yaygın olmakla beraber her geçen gün ekonomik değeri anlaşılan bir üretim alanı olmaktadır. Saraydüzü ilçesinde sanayi tesisi yoktur. Saraydüzü İlçesi’nin yaklaşık 3.5 km güneydoğusundaki Akbelen Köyü civarında linyit kömür ocakları bulunmakta olup, daha önce işletmede olan ocaklar heyelan nedeniyle terkedilmiştir.

Saraydüzü Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası

İlçenin güneyinde, Çorum'a bağlı Osmancık, güneydoğusunda Samsun'a bağlı Vezirköprü, güneybatısında Çorum'a bağlı Kargı, kuzeyinde Boyabat ve kuzeydoğusunda Durağan vardır. Yüzölçümü bakımından ilin en küçük ilçelerinden biridir ve de ilin en güney ucundaki ilçesidir. İlçeye bağlı belde yoktur; bağlı köy sayısı ise 32’dir. Kızılırmak Havzası’nda yer alan ilçede, Tarım Master Planı’na göre dağlık alanlar II. agro-ekolojik alt bölge; ovalık alanlar ise III. alt bölgede kalmaktadır. Verimli tarım toprakları ilçe merkezi ve kuzeyinde yoğunlaşmıştır. 

Saraydüzü Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

Saraydüzü; Sinop ilinin en güneyinde yer almaktadır. Saraydüzü ilçesi Sinop ilinin yüz ölçümü bakımından en küçük ilçesidir. İlçe Kızılırmak Havzasında yer almaktadır. Aksu yaylası, Saraydüzü ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yeşil bir tabiata sahiptir. Serin havaya sahip Aksu Yaylası yaz aylarında ilçenin en çok tercih edilene yerlerindendir. Soğuksu Mesire Yeri, Saraydüzü ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yeşillikler içinde bir mesire yeridir. Doğal su kaynaklarına sahiptir. İlçenin en çok tercih edilen mesire yeridir. Siz de bu bölgeye kısa süreli gelecekseniz günlük kiralık evler Saraydüzü listeleme sayfalarımızı sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Saraydüzü Kiralık Daire Bakanlar ilçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 6.777 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,06’sını kadınlar ve %50,94’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 3.452’si erkek ve 3.325’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 4.883’dür. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %38,79’dur. Nüfus yoğunluğu 1.894’dür. Siz de Saraydüzü kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kiralık daire arayışınızda bütçenizi kararlaştırdıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İlçeden ev aramak için Sinop Saraydüzü sahibinden kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımıza istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Saraydüzü Kiralık Daire
Akbelen Köyü Kiralık DaireArım Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireArım Köyü (Orta Mahallesi) Kiralık DaireAsarcıkcamili Köyü Kiralık DaireAsarcıkhacıköy Köyü Kiralık DaireAsarcıkkayalı Köyü (Çobanlı Mahallesi) Kiralık DaireAsarcıkkayalı Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireAsarcıkkazaklı Köyü Kiralık DaireAşağıakpınar Köyü Kiralık DaireAvluca Köyü (Aluç Mahallesi) Kiralık DaireAvluca Köyü Kiralık DaireBahçeköy Köyü (Çalaplı Mahallesi) Kiralık DaireBahçeköy Köyü (Kadıoğlu Mahallesi) Kiralık DaireBahçeköy Köyü (Kendirli Mahallesi) Kiralık DaireBahçeköy Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireBahşaşlı Köyü (Aşağı Mahallesi) Kiralık DaireBahşaşlı Köyü (Yukarı Mahallesi) Kiralık DaireBahşaşlı Köyü (Zeyve Mahallesi) Kiralık DaireBaşekin Köyü (Dere Mahallesi) Kiralık DaireBaşekin Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireBaşekin Köyü (Orta Mahallesi) Kiralık DaireBaşekin Köyü (Salmanlı Mahallesi) Kiralık DaireCumakayalı Köyü (Dimbiloglu Mahallesi) Kiralık DaireCumakayalı Köyü (Gürlen Mahallesi) Kiralık DaireCumakayalı Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireCumakayalı Köyü (Sögütlü Mahallesi) Kiralık DaireCumaköy Köyü Kiralık DaireCumatabaklı Köyü Kiralık DaireÇalpınar Köyü (Balcılar Mahallesi) Kiralık DaireÇalpınar Köyü (Güney Mahallesi) Kiralık DaireÇalpınar Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireÇampaşalı Köyü Kiralık DaireÇorman Köyü (Hemitli Mahallesi) Kiralık DaireÇorman Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireFakılı Köyü (Kışla Mahallesi) Kiralık DaireFakılı Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireGöynükören Köyü Kiralık DaireHacıçay Köyü Kiralık DaireHanoğlu Köyü Kiralık DaireKaraçaygöleti Köyü (Aşağı Mahallesi) Kiralık DaireKaraçaygöleti Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireKorucuk Köyü Kiralık DaireMerkez Mahallesi Kiralık DaireTepeköy Köyü (Köçbeyendi Mahallesi) Kiralık DaireTepeköy Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireUluköy Köyü Kiralık DaireYalmansaray Köyü Kiralık DaireYaylacılı Köyü (Aşağıdarıçay Mahallesi) Kiralık DaireYaylacılı Köyü (Çalca Mahallesi) Kiralık DaireYaylacılı Köyü (Elicek Mahallesi) Kiralık DaireYaylacılı Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireYenice Köyü (Gülören Mahallesi) Kiralık DaireYenice Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireYenice Köyü (Şıh Mahallesi) Kiralık DaireYukarıakpınar Köyü (Koruk Mahallesi) Kiralık DaireYukarıakpınar Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireYukarıarım Köyü Kiralık DaireZaimköy Köyü (Bürüm Mahallesi) Kiralık DaireZaimköy Köyü (Kozluca Mahallesi) Kiralık DaireZaimköy Köyü (Merkez Mahallesi) Kiralık DaireZaimköy Köyü (Yonca Mahallesi) Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.