/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saraydüzücancel

Sinop Saraydüzü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Saraydüzü Kiralık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Rehber Bilgiler

Saraydüzü kiralık daire arayışınızda EmlakJet sayesinde bir tık uzaklıktasınız. Saraydüzü, Sinop ilinin bir ilçesidir. Boyabat ilçesine 28, il merkezine 110 kilometre uzaklıktadır. İlçenin dağlık sayılabilecek dalgalı bir yapısı vardır. Saraydüzü İlçesi, Boyabat’a bağlı bir bucak merkezi iken, 1990 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Tarım sektörünün ilçe genelindeki oranı %36; il genelinde oluşturduğu pay ise %0.2’dir. İlçenin en önemli ekonomik girdisi bu sektörden sağlanmaktadır. Bununla beraber, arazinin büyük ölçüde engebeli olması tüm arazi içinde yapılan tarımı %30’la sınırlamaktadır. İlçede tahıl ürünleri ve çeltik ekimi yanı sıra, meyvecilik de yaygın olmakla beraber her geçen gün ekonomik değeri anlaşılan bir üretim alanı olmaktadır. Saraydüzü ilçesinde sanayi tesisi yoktur. Saraydüzü İlçesi’nin yaklaşık 3.5 km güneydoğusundaki Akbelen Köyü civarında linyit kömür ocakları bulunmakta olup, daha önce işletmede olan ocaklar heyelan nedeniyle terkedilmiştir.

Saraydüzü Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası

İlçenin güneyinde, Çorum'a bağlı Osmancık, güneydoğusunda Samsun'a bağlı Vezirköprü, güneybatısında Çorum'a bağlı Kargı, kuzeyinde Boyabat ve kuzeydoğusunda Durağan vardır. Yüzölçümü bakımından ilin en küçük ilçelerinden biridir ve de ilin en güney ucundaki ilçesidir. İlçeye bağlı belde yoktur; bağlı köy sayısı ise 32’dir. Kızılırmak Havzası’nda yer alan ilçede, Tarım Master Planı’na göre dağlık alanlar II. agro-ekolojik alt bölge; ovalık alanlar ise III. alt bölgede kalmaktadır. Verimli tarım toprakları ilçe merkezi ve kuzeyinde yoğunlaşmıştır. 

Saraydüzü Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

Saraydüzü; Sinop ilinin en güneyinde yer almaktadır. Saraydüzü ilçesi Sinop ilinin yüz ölçümü bakımından en küçük ilçesidir. İlçe Kızılırmak Havzasında yer almaktadır. Aksu yaylası, Saraydüzü ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yeşil bir tabiata sahiptir. Serin havaya sahip Aksu Yaylası yaz aylarında ilçenin en çok tercih edilene yerlerindendir. Soğuksu Mesire Yeri, Saraydüzü ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yeşillikler içinde bir mesire yeridir. Doğal su kaynaklarına sahiptir. İlçenin en çok tercih edilen mesire yeridir. Siz de bu bölgeye kısa süreli gelecekseniz günlük kiralık evler Saraydüzü listeleme sayfalarımızı sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Saraydüzü Kiralık Daire Bakanlar ilçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 6.777 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,06’sını kadınlar ve %50,94’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 3.452’si erkek ve 3.325’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 4.883’dür. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %38,79’dur. Nüfus yoğunluğu 1.894’dür. Siz de Saraydüzü kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kiralık daire arayışınızda bütçenizi kararlaştırdıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İlçeden ev aramak için Sinop Saraydüzü sahibinden kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımıza istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Saraydüzü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.