/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beytüşşebapcancel

Şırnak Beytüşşebap Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak kiralık daire arayışında olanlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Beytüşşebap kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Beytüşşebap ilçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Beytüşşebap kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile sert karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. En fazla yağışı kış mevsiminde alan ilçede yoğun olarak bozkır bitki örtüsü görülmektedir. İlçe dağlık ve engebeli arazilerden oluşmaktadır. Irak ve Suriye sınırlarına ortalama olarak 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe stratejik olarak oldukça önemli bir konumda yer alır. İlçenin kuzey doğu kesimlerinde Van, doğu kesimlerinde Hakkari, kuzeybatı kesimlerinde Siirt, güney kesimlerinde Uludere, batı kesimlerinde ise Şırnak yer almaktadır. Beytüşşebap kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarımı yapılırken, hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 227’dir. İlçe nüfusunun yüzde 56,75’ini (9 bin 776) erkek, yüzde 43,25’ini (7 bin 451) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Beytüşşebap kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Elki Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi ve Pınarbaşı Mahallesi’dir.

Beytüşşebap Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Beytüşşebap ilçesinden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan eğitim kurumları bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Şırnak Beytüşşebap kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu: Elki, Cumhuriyet Caddesi, 73800 Beytüşşebap/Şırnak. Daha detaylı bilgiler için (0486) 311 20 39 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 75. Yıl Ortaokulu: Ali Çavuş, 73800 Beytüşşebap/Şırnak.
  • Şehit Yalçın Aydın Yatılı İmam Hatip Ortaokulu: Mezarlık Sokak No:3, 73800 Beytüşşebap/Şırnak.

Sizler de kiralık daire tercihini Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Beytüşşebap uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle hızlı bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Beytüşşebap Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.