/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güçlükonakcancel

Şırnak Güçlükonak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Güçlükonak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Güçlükonak kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Güçlükonak Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Güçlükonak ilçesinin toplam yüzölçümü 550 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 950 metre olan ilçe, Şırnak il merkezine 70 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Güçlükonak kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Şırnak Merkez ilçesi, batı kesimlerinde Mardin iline bağlı Dargeçit ilçesi, güney kesimlerinde İdil ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Eruh ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Su kaynakları bakımından da zengin olan ilçede Dicle Nehri ve Ruyısur Çayı yer almaktadır. Güçlükonak kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa, kırmızı mercimek ve pamuk tarımı yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Güçlükonak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 91’dir. İlçe nüfusunun yüzde 55,91’ini (7 bin 319) erkek, yüzde 44,09’unu (5 bin 772) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güçlükonak kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gümüşyazı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Güçlükonak Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Güçlükonak ilçesinden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan okullar eğitim kadroları bakımından da oldukça donanımlıdır. İlçede yer alan okullar bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Şırnak Güçlükonak kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk İlkokulu: Doğu Mahallesi Yibo Caddesi Pk:73710 Güçlükonak/Şırnak. Daha detaylı bilgiler için (0486) 681 31 69 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Güçlükonak Kardelen Anaokulu: Bağlar, 73700 Güçlükonak/Şırnak.

Sizler de kiralık daire tercihini Şırnak ilinin Güçlükonak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Güçlükonak uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Güçlükonak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.