/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölovacancel

Sivas Gölova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölova Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gölova kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Gölova Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Gölova ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Gölova kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Giresun Dağları’nın güney eteklerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçenin bu kesiminden Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Bölge bu nedenle ılıman ve sert soğuk bir iklimin etkisi altındadır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede yer yer düzlük araziler de bulunmaktadır. Ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede meşe ormanları ve çam ormanları yer almaktadır. İlçenin yüksek kesimlerinde ise dağ çayırları yer almakta olup bu kesimlerde yaylacılık faaliyetleri yapılmaktadır. Gölova kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Gölova Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 176’dır. İlçe nüfusunun yüzde 51,17’sini (2 bin 137) erkek, yüzde 48,83’ünü (2 bin 39) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gölova kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: A.Camii Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Çalkaya Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi’dir.

Gölova Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivas iline bağlı Gölova ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Özellikle çocuk sahibi aileler evlerinin iyi eğitim veren eğitim kurumlarına yakın olmasına oldukça fazla önem vermektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Sivas Gölova satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Hasan Şakar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Bozat Mahallesi Gölova Yolu Pk:58640 Gölova/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 381 20 03 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Dogantepe İlkögretim Okulu: 58552 Doğantepe/Akıncılar/Gölova/Sivas.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Gölova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Gölova uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gölova Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.