/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürüncancel

Sivas Gürün Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürün Kiralık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Bilinmesi Gerekenler

EmlakJet Gürün kiralık daire ararken size kolaylık sağlamak için yanınızda. Bölge hakkında bilgi sahibi olmanız için derlediğimiz bu yazıda Gürün’ün emlak piyasasından nüfusuna kadar birçok noktaya değindik. Gürün, Sivas ilinin bir ilçesidir. Coğrafi olarak Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içindeki Gürün, Sivas, Malatya, Kayseri ve Kahramanmaraş illerinin farklı farklı en uç noktalarında bulunur. Sivas'a 137 kilometre, Malatya'ya yaklaşık 140 kilometre, Kayseri'ye ise 190 kilometre uzaklıktadır. Eski adı Tilgarimo' dur. Gökpınar Gölü görülmeye değer bir yerdir. Merkeze en yakın köyü Sularbaşı Köyü'dür.

Gürün Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Gezi Noktaları

Göz alıcı güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken bu güzel şehrin Sivas merkeze olan uzaklığı 137 kilometredir. Gürün elması bu ilçenin tanıtımında meşhur bir üründür. Şuğul Vadisi, Gürün ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Şuğul Mahallesine ayrılan yoldan yaklaşık olarak 3 kilometre daha gittikten sonra vadiye ulaşabilirsiniz. Vadinin ortasında bir ırmak akmaktadır. Doğa yürüyüşü için elverişlidir. Vadi içinde yeşillikler arasında akan ırmak Fethiye Saklıkent’i andırmaktadır. Gökpınar Gölü, Gürün ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Deniz seviyesinden 1400 metre yükseklikte bulunan Gökpınar Gölü doğal bir göldür. Gökpınar Gölünden doğan Gökpınar Irmağı 20 kilometre boyunca Gökpınar Vadisinden geçerek Karakaya Barajına dökülür. Geçtiği vadide harika bir görünüm oluşturur. Gökpınar Gölünde sandan ile göl üzerinde gezinebilir ve balık tutabilirsiniz. Meryem Ana Manastırı, Gürün ilçe merkezine bağlı Pınarözü Köyünde yer almaktadır. Büyük bir kaya oyularak kilise yapılmıştır. 19. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. 11 metre yüksekliğe sahip olan bu kaya dört kattan oluşmaktadır. Kilise en üstte yer alır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Sivas Gürün kiralık evler ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Gürün Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 19.076 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,58’ini kadınlar ve %50,42’sini erkekler oluşturur. Bu nüfus, 9.618’i erkek ve 9.458’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 18.520’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin önceki yıla göre yıllık nüfus artış oranı %3,00’dür. İlçenin nüfus artış miktarı ise 556’dır.

Gürün Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 93 metrekare olarak karşımız çıkar. Gürün kiralık daire fiyatları 712 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 8 Türk Lirasına denk gelir.

EmlakJet sayesinde ülkenin neresinden olursa olsun ev bakabilirsiniz. Aradığınız kriterlere ve bütçenize en çok uyan evlere en kısa zamanda ulaşmak istiyorsanız ilgili ilanlar sitemizde. Sivas Gürün sahibinden uygun kiralık ev ilanlarına sitemizden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Gürün Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.