/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hafikcancel

Sivas Hafik Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hafik Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hafik kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hafik Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin doğu kesimlerinde yer alan Kızılırmak Havzası üzerindeki Hafik ilçesinin denizden yüksekliği ortalama olarak 1350 metredir. İlçenin batı kesimlerinde Sivas ili, doğu kesimlerinde Zara ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde Tokat, kuzey kesimlerinde Doğanşar ilçesi, güney kesimlerinde ise Kangal ilçesi yer almaktadır. Hafik kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede yaygın olan bitki örtüsü bozkır bitki örtüsüdür. İlçe göl ve ırmaklar bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan su kaynakları: 

  • Hafik Gölü,
  • Lota Gölü,
  • Çekme Gölü,
  • Ayı Gölü,
  • Kemiş Gölü ve
  • Törük Gölü’dür.

Hafik kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Hafik Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 62’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,64’ünü (5 bin 196) erkek, yüzde 48,36’sını (4 bin 866) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hafik kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Çay Mahallesi, Fatih Mahallesi, Günyamaç Mahallesi, Koç Mahallesi, Tepe Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Hafik Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivas ilinin Hafik ilçesinden konut kiralamayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçedeki eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitim de oldukça kalitelidir. Sivas Hafik kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Cumhuriyet İlkokulu: Çay Mahallesi Sivas Caddesi Pk:58760 Hafik/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 841 20 26 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Sivas Hafik Topçuyeniköy: 58760 Topçuyeniköy/Hafik/Sivas.
  • Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi: Sivas,58760 Hafik/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 841 31 03 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Hafik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Hafik uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

Hafik Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.