/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suşehricancel

Sivas Suşehri Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Suşehri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Suşehri kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Suşehri Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Suşehri ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 985 kilometrekare olup doğu kesimlerinde Akıncılar ilçesi, batı kesimlerinde Koyulhisar ilçesi, güney kesimlerinde İmranlı ilçesi, güneybatı kesimlerinde Zara ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde ise Şebinkarahisar ilçesi yer almaktadır. Suşehri kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin denizden yüksekliği 950 metre olup Karadeniz iklimi ile karasal iklimin özelliklerini taşımaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe içerisinde yer alan Kılıçkaya ve Çamlıgöze Baraj Gölleri ilçe için oldukça önemlidir. Suşehri kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu ürünlerden başlıcaları: buğday ve karpuzdur. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise süt besiciliği faaliyetleri yürütülmektedir.

Suşehri Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 654’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,59’unu (12 bin 721) erkek, yüzde 50,41’ini (12 bin 933) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Suşehri kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Avculu Mahallesi, Camiiorta Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Göllüköy Mahallesi, Gönüloğlu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kışlalar Mahallesi, Öksülü Mahallesi, Taşköprü Mahallesi, Tepeardı Mahallesi, Yalnızbağlar Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Suşehri Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim kurumlarıdır. Özellikle çocuklu aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan eğitim kurumları bölge halkının ihtiyaçlarına yanı vermektedir. Sivas Suşehri kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Suşehri Anadolu Öğretmen Lisesi: Kemalpaşa, Ordu Caddesi, 58600 Suşehri/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 311 51 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Hürriyet İlköğretim Okulu: Tepeardı, Kösedağ Sokak No:13, 58600 Suşehri/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 311 57 27 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Suşehri İmam Hatip Lisesi: Gönüloğlu, Süphandağı Sokak, 58600 Suşehri/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 311 42 38 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Suşehri ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Suşehri uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Suşehri Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.