/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulaşcancel

Sivas Ulaş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ulaş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ulaş kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Ulaş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı Ulaş ilçesi, Sivas il merkezinin güney kesimlerinde yer almaktadır. İlçe Sivas il merkezine 35 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1991 yılında ilçe statüsü kazanan bölge bugün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ulaş kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisi ve iklim koşulları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe sert karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurka, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe arazi bakımından incelendiğinde düz ve geniş bir yapıdan oluşmaktadır. İlçede yer alan Tecer Dağı’nın Beş Gözler Mevkii’nden çıkan su ilçenin su ihtiyacını karşılamaktadır. Ulaş kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım, hayvancılık ve ticarete dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım ve kuru tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan sanayi faaliyetleri kapsamında ise ilçede bir adet Demir Çelik Fabrikası yer almaktadır.

Ulaş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 682’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,49’unu (4 bin 985) erkek, yüzde 48,51’ini (4 bin 697) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ulaş kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Esentepe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Yenikarahisar Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Ulaş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivas ilinin Ulaş ilçesinden konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin eğitim kurumları bakımından oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşılmıştır. İlçede yer alan okullar ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sivas Ulaş kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Ulaş İlkokulu: Yeşilyurt Mahallesi, Lozan Sokak, Pk:58380, 58380 Ulaş/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 781 20 08 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Vali Lütfi Tuncer İlköğretim Okulu: Esentepe, Cumhuriyet Caddesi No:41, 58380 Ulaş/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 781 21 77 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Hürriyet, Atatürk Caddesi No:9, 58380 Ulaş/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 781 23 30 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Sivas ilinin Ulaş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Ulaş uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ulaş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.