/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saraycancel
Tekirdağcancel

Tekirdağ Saray Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Saray Kiralık Daire Arayanlara Özel Bilgiler

Saray kiralık daire arayışı içinde olan sevgili EmlakJet ziyaretçileri için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bu başlık altında derledik. Saray Tekirdağ'ın bir ilçesidir. Saray ilçesi, kuzeyde Vize, doğuda Çatalca, güneyde Çerkezköy, batıda Çorlu ile çevrilidir. Yüzölçümü 612 km² olup İl merkezine uzaklığı 82 kilometredir. İlçenin yükseltisi ise 140 metredir. Düz bir alan üzerine kurulmuş bulunan ilçe topraklarının büyük bölümü Ergene Havzasında yer alır. Arazi kuzeydoğuda Yıldız Dağlarına doğru yükselerek uzanır. İlçenin en yüksek noktası Yıldız Dağları üzerinde yer alan Karatepe’dir. Vize suyu ilçe dışında Ergene nehrine karışırken, Galata deresi Saray ilçesinin doğusundan geçip Çerkezköy ilçesinde Ergene nehrine ulaşır. Yıldız Dağları ormanlıktır. Bu ormanlarda geniş yapraklı ağaçlardan, meşe ve karaçam hakimdir. Bahçeköy bölgenin önemli orman işletmelerinden biridir. İlçede kara iklimi hakimdir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yazlar sıcak ve kuraktır. Yıllık yağış ortalaması 678.2 mm’dir. Saray ilçesi 1.Viyana Seferi esnasında Kanuni Sultan Süleyman tarafından kullanılan Avyolu güzergahı üzerindedir. Bu güzergah günümüzde yeniden keşfedilerek Sultanlar Yolu ismiyle doğa, kültür ve tarih sevenlerin kullanımına açılmıştır. 

Saray Kiralık Daire Bakacaklara İlçenin Turizmi

Karadeniz kıyısında tek ilçesi olan Saray bölgesi çok sayıda ormanlık alanlara sahip yeşil bir yerdir. Ayaz Paşa Camii ve Hamamı, Saray ilçe merkezinde yer alır. Osmanlı Sadrazamı Ayaz Paşa tarafından 1539 yılında üzeri kubbe ile örtülü ana mekan ve tek minareden oluşan küçük bir yapı olarak inşa edilmiştir.  Ayaz Paşa Camisinin avlusunda yer alan Kırım Hanlarına ait mezarlar dikkat çekmektedir. Ayaz Paşa Hamamı ise külliyenin bir parçası olarak caminin hemen yanında yer almaktadır. Ayaz Paşa Camisi ve hamamı ilçede yer alan tek Osmanlı eseridir. Güneşkaya, Saray ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tekirdağ ilinin en eski yerleşim yeridir. Güneşkaya’da mağaralar ve tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Güneşkaya da yapılan araştırmalar sonucunda M.Ö. 5000-3000 yıllarına ait Kalkolitik Çağa ait buluntular elde edilmiştir. Laladere, Saray ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Güngörmez Köyünde yer alan bir mesire yeridir. Bu mesire yerinde çocuk oyun alanı, spor alanları, restoran, büfe ve piknik alanı yer almaktadır. Siz de Saray kiralık daireler ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Saray Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 111 metrekare olarak karşımız çıkar. Saray kiralık daire fiyatları 725 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 7 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 110 metrekare bir daire 735 Türk Lirası ve
  • 3+1, 140 metrekare bir daire 833 Türk Lirasıdır.

Ev kiralamak için bütçenizi belirlediyseniz istediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Saray eşyalı kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.