/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sulusaraycancel

Tokat Sulusaray Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sulusaray Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Sulusaray kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sulusaray ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Sulusaray, 20 Mayıs 1990 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Tarih boyunca sahip olduğu önem, Roma Dönemi’ndeki en büyük şehirlerden bir tanesi olan Pontus bölgesinin burada olmasından kaynaklanmaktadır. 

Sulusaray Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Sulusaray ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 266 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.010 metredir. Sulusaray ilçesi, çevresindeki dağlar ile sarmalanmış bir ova üzerinde bulunmaktadır. İlçenin hemen yanında Çekerek Çayı bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bir adet doğal termal su kaynağı bulunmaktadır. Bu su, yine ilçede olan Göktepe adındaki volkanik tepeden doğmaktadır. Sulusaray ilçesi Tokat il merkezine 69 kilometre, Artova ilçesine 30 kilometre, Yeşilyurt ilçesine ise 11 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Yeşilyurt ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Yozgat iline bağlı olan Kadışehri ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Sivas iline bağlı olan Yıldızeli ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde ise Artova ilçesi bulunmaktadır. 

Sulusaray Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sulusaray kiralık ev arayanlar için ilçede, İç Anadolu Bölgesi’nde görülen karasal iklim ile Karadeniz iklimi arasında özellikler gösteren bir geçiş iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve sert yaşanmaktadır. Kış ve ilkbahar mevsimleri en çok yağış alan ayları içerir. Yaz ayları ise yılın en kurak zamanlarıdır. Bugüne dek ilçenin sıcaklığı en düşük -30 santigrat derece olmuştur. Ortalama sıcak hava ise 18 ila 20 santigrat dereceleri arasında gidip gelmektedir. İlçede genellikle lodos esmektedir. 

İlçe toprakları pek verimli sayılmaz. Bu nedenle iş imkanları da azdır. Tarımın makineleşmemiş olması, tarımın pek fazla gelir getirmemesine yol açmaktadır. Bu sebepten ötürü pek çok insan etraftaki ilçe ve şehirlere iş amaçlı göçmektedir.

Sulusaray Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sulusaray ilçesinde toplam 7.401 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,29’u kadın olup geriye kalan %50,71’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-2,31 olarak tespit edilmiştir. 

Sulusaray ilçesinde 4 adet mahalle ve 15 adet köy mevcuttur. Sulusaray köy evi arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Gaziosmanpaşa Mahallesi,
  • Malum Seyit Tekke Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Menderes Mahallesi.

Sulusaray Gaziosmanpaşa Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Sulusaray Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.