/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hozatcancel

Tunceli Hozat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hozat Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hozat kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Hozat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin ilçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Hozat geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Hozat kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede kış dönemlerinde yağan kar uzun süreler boyu kalkmamaktadır. İlçede yoğun olarak görülen bitki örtüsü ise bozkır bitki örtüsüdür. İlçede yer alan ormanlık arazilerde ise yabani meşe palamudu ağaçları yer almaktadır. Hozat kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında süt ve et besiciliği faaliyetleri yürütülmektedir. Bu faaliyetler kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat ürünleri ve meyve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu ürünlerden başlıcaları; fasulye ve patatestir.

Hozat Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 891’dir. İlçe nüfusunun yüzde 63,72’sini (4 bin 391) erkek, yüzde 36,28’ini (2 bin 500) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hozat kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Fikripaşa Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Hozat Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgileri

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdikleri eğitimler bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkından edinilen bilgilere göre bu okulların üniversiteye öğrenci kazandırma oranları da oldukça yüksektir. Tunceli Hozat kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Ercan Doğan Ortaokulu: Hamidiye, 62400 Hozat/Tunceli. Daha detaylı bilgiler için (0428) 561 23 55 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Hozat Anaokulu: Hamidiye, Hükümet Caddesi No:23, 62400 Hozat/Tunceli. Daha detaylı bilgiler için (0428) 561 21 96 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mohaç İlkokulu: Hamidiye Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Pk:62400 Hozat/Tunceli. Daha detaylı bilgiler için (0428) 561 20 13 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Tunceli ilinin Hozat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Hozat uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.