/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçesaraycancel

Van Bahçesaray Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bahçesaray Kiralık Daire Alacaklara Yol Gösterici Bilgiler

Bahçesaray kiralık daire arayışınızda aradığınız ilanlara sitemizde. İlanlara göz gezdirirken bölge hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bahçesaray, Van ilinin bir ilçesidir. 1962'ye kadar Siirt'in Pervari ilçesinin bucağıyken, daha sonraları Van'ın Gevaş ilçesine bağlanmıştır. 1987'de ilçe olmuştur. Eski adı Müküs'tür. 1915 öncesi çoğunluklu bir Ermeni nüfus vardı. 1915'teki Ermeni Tehciri'nin ardında Ermeniler ilçeyi terkettiler. İlçede eski kiliseler vardır. En önemli geçim kaynakları ceviz ve bal üretimidir. Bölgede tarım ve hayvancılıkta yapılmaktadır. Müküs balı meşhurdur. Ceviz ağaçlarının kütüğünü satarak önemli miktarda gelir elde eder. Ceviz kerestesinden yapılma mobilya ve ağaç oymacılık ilçede gelişme yolundadır. 2012 yılında Müküs ırmağı üzerinde kurulan su fabrikası ile tüm il genelinde hazır su satışı başlanmıştır. Karabet Geçidi'nin bulunduğu dağların zirvelerinde küçük kar kütleleri bir daha ki kışa kadar erimeden kalabilir. Batıdaki birçok il ve ilçe baharı yaşarken ilçe bahar aylarında bile kışın ortasındaki gibi kar ve tipi devam eder. İlçe ortasında çağlayarak akan Müküs ırmağında bol miktarda alabalık vardır. Ayrıca rafting sporları için çok uygundur. Kış sporları için de elverişli doğa şartlarına sahip olan Bahçesaray'da Karabet Geçidi Yaylasında kayak da yapılabilmektedir. Yaz mevsiminde yüksek yaylalara hayvancılık yapmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesinden göçebeler gelir, kış başlarken yaylaları terk ederler.

Bahçesaray Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Bahçesaray’ı Büyük İskender’in doğu seferi milattan önce 330’da kurulduğu rivayet edilmektedir. Bilinen tarihi ise 800 ve 900 yılları arasında Vaspurakan Ermeni Hanedanlığına bağlı bir prensliktir. Daha sonraları ise 1064’te Selçuklu Sultanı Melikşah tarafından fethedilmiştir. O günden sonra ise Müslüman devletlerin egemenliğinde kalmıştır. En son Safevilerin egemenliğinde iken 1548 yılında bir daha el değiştirmeden Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1927 yılında Siirt’in Pervari ilçesine bağlanmıştır. 1964 yılında Bahçesaray adını alarak yapılan bir plebisit ile halk tercihini Gevaş’tan yana kullanmış Gevaş’a bağlanmıştır. 1987 yılında Van iline bağlı ilçe statüsüne kavuşmuştur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Van Bahçesaray kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Bahçesaray Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçede toplam 20 mahalle bulunur. Bahçesaray kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleler şunlardır; Akyayla Mahallesi, Altındere Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Cevizlibelen Mahallesi, İslam Mahallesi, Kartal Mahallesi, Kaşıkçılar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Şişli Mahallesi, Ulubeyli Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yaşlıkavak Mahallesi, Yaylakonak Mahallesi, Çatbayır Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Doğanyayla Mahallesi, Elmayaka Mahallesi ve Güneyyamaç Mahallesidir.

Kiralık daire arayışında bütçenizi belirlediyseniz ev ilanlarına bakmamanız için hiçbir sebebiniz yok. Emlakjet evlere kolay şekilde ulaşabilmeniz için ilgili ilanları bir araya getirdi. Siz de isteklerinizi karşılayan Bahçesaray kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Bahçesaray Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.