/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçesaraycancel
Vancancel

Van Bahçesaray Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bahçesaray Kiralık Daire Alacaklara Yol Gösterici Bilgiler

Bahçesaray kiralık daire arayışınızda aradığınız ilanlara sitemizde. İlanlara göz gezdirirken bölge hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bahçesaray, Van ilinin bir ilçesidir. 1962'ye kadar Siirt'in Pervari ilçesinin bucağıyken, daha sonraları Van'ın Gevaş ilçesine bağlanmıştır. 1987'de ilçe olmuştur. Eski adı Müküs'tür. 1915 öncesi çoğunluklu bir Ermeni nüfus vardı. 1915'teki Ermeni Tehciri'nin ardında Ermeniler ilçeyi terkettiler. İlçede eski kiliseler vardır. En önemli geçim kaynakları ceviz ve bal üretimidir. Bölgede tarım ve hayvancılıkta yapılmaktadır. Müküs balı meşhurdur. Ceviz ağaçlarının kütüğünü satarak önemli miktarda gelir elde eder. Ceviz kerestesinden yapılma mobilya ve ağaç oymacılık ilçede gelişme yolundadır. 2012 yılında Müküs ırmağı üzerinde kurulan su fabrikası ile tüm il genelinde hazır su satışı başlanmıştır. Karabet Geçidi'nin bulunduğu dağların zirvelerinde küçük kar kütleleri bir daha ki kışa kadar erimeden kalabilir. Batıdaki birçok il ve ilçe baharı yaşarken ilçe bahar aylarında bile kışın ortasındaki gibi kar ve tipi devam eder. İlçe ortasında çağlayarak akan Müküs ırmağında bol miktarda alabalık vardır. Ayrıca rafting sporları için çok uygundur. Kış sporları için de elverişli doğa şartlarına sahip olan Bahçesaray'da Karabet Geçidi Yaylasında kayak da yapılabilmektedir. Yaz mevsiminde yüksek yaylalara hayvancılık yapmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesinden göçebeler gelir, kış başlarken yaylaları terk ederler.

Bahçesaray Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Bahçesaray’ı Büyük İskender’in doğu seferi milattan önce 330’da kurulduğu rivayet edilmektedir. Bilinen tarihi ise 800 ve 900 yılları arasında Vaspurakan Ermeni Hanedanlığına bağlı bir prensliktir. Daha sonraları ise 1064’te Selçuklu Sultanı Melikşah tarafından fethedilmiştir. O günden sonra ise Müslüman devletlerin egemenliğinde kalmıştır. En son Safevilerin egemenliğinde iken 1548 yılında bir daha el değiştirmeden Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1927 yılında Siirt’in Pervari ilçesine bağlanmıştır. 1964 yılında Bahçesaray adını alarak yapılan bir plebisit ile halk tercihini Gevaş’tan yana kullanmış Gevaş’a bağlanmıştır. 1987 yılında Van iline bağlı ilçe statüsüne kavuşmuştur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Van Bahçesaray kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Bahçesaray Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçede toplam 20 mahalle bulunur. Bahçesaray kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleler şunlardır; Akyayla Mahallesi, Altındere Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Cevizlibelen Mahallesi, İslam Mahallesi, Kartal Mahallesi, Kaşıkçılar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Şişli Mahallesi, Ulubeyli Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yaşlıkavak Mahallesi, Yaylakonak Mahallesi, Çatbayır Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Doğanyayla Mahallesi, Elmayaka Mahallesi ve Güneyyamaç Mahallesidir.

Kiralık daire arayışında bütçenizi belirlediyseniz ev ilanlarına bakmamanız için hiçbir sebebiniz yok. Emlakjet evlere kolay şekilde ulaşabilmeniz için ilgili ilanları bir araya getirdi. Siz de isteklerinizi karşılayan Bahçesaray kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.