/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çaldırancancel

Van Çaldıran Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çaldıran Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Çaldıran kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz Çaldıran, Van ilinin bir ilçesidir. Çaldıran Savaşı'nın buradaki ovada yapıldığını bilinse de tarihçiler arasında görüş ayrılığı vardır. İlçenin doğusunda bulunan İran sınırları içerisindeki yerleşim yerinin adı 2005 yılında Çaldıran diye değiştirilmiştir. Bu ilçede de biraz küçük olmakla birlikte ova mevcuttur. İranlılar, Çaldıran savaşının kendi sınırları içerisindeki bu ovada yapıldığını iddia etmektedirler. Cumhuriyet döneminin başlarından itibaren Muradiye ilçesine bağlı bir yerleşim olan Çaldıran, 1987 yılında ilçe olmuştur. Halkın geçim kaynağı hayvancılıktır. Çaldıran ilçesi il merkezine 109 kilometre, Erciş ilçesine 68 kilometre, Doğubeyazıt ilçesine 65 kilometre mesafede olup il merkezine bölünmüş yol ile bağlanmaktadır. İlçenin yüz ölçümü 1587 km2 ve rakımı 2050 metre olup, ilçe merkezi Çaldıran Ovası'na kurulmuştur. Etrafında Özalp, Doğubayazıt, Diyadin, Muradiye ilçeleri ve İran bulunmaktadır. İlçe merkezinden E-99 karayolu geçmektedir. İlçede doğan Bendimahi Çayı, ilçemizin ortasından geçerek Van Gölü'ne dökülmektedir. İlçede yer alan başlıca dağlar, kuzeyde Büyük Tendürek ve Küçük Tendürek 'den oluşan Tendürek Dağı, batıda Bemraz Dağı, Köse Dağı ve Miladirij Dağı, güneyde Pirreşit Dağı ve Kebir Dağı, doğuda Elegan Dağı, Aktaş Dağı, Dumanlı Dağı ve orta kesimine yakın yer alan Alikelle Dağı, Boz Dağı ve Kaf Dağı'dır. İlçenin iklimi karasal iklimdir. Kışları çok sert geçer ve sıcaklık bazı gecelerde -40 lara ulaşır. 7 adet kalekol olarak nitelendirilen hudut karakol inşaatları tamamlanarak hizmete sunulmuştur. Aynı şekilde bu karakollar ile beraber 207 km'lik güvenlik yolu da tamamlanmıştır. Sınır boyunca 1937 tarihinde imzalanan Tahran antlaşması gereğince 120 numaralı hudut taşı ile 200 numaralı hudut taşları arasındaki bölümde Makü kenti; 201 ve 227 numaralı hudut taşları arasında kalan bölüm içinde Hoy Kenti ile iki ayda bir sınır mülakatları yapılmaktadır.

Çaldıran Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Çaldıran Ovası üzerine kurulu yerleşimin denizden yüksekliği 2050 metredir. 2012 yılı verilerine göre ilçe 149.614 hektar alana sahip olup, bunun; 27.621 hektarı tarım alanı, 92.307 hektarı mera, 15.063 hektarı çayır, 14.623 hektarı da tarım dışı arazilerdir. Türkiye'deki geniş Çaldıran Ovası İran'daki küçük ova ile geçitlerle bağlantılıdır. Sizde bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çaldıran kiralık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Çaldıran Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 85 metrekare olarak karşımız çıkar. Çaldıran kiralık daire fiyatları 343 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 4 Türk Lirasına denk gelir.

Kiralık konut piyasası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz de bir uzmana danışabilir ya da emlakjet.com üzerindeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Siz de bütçenize uyan ve isteklerinizi karşılayan ilanlara Çaldıran sahibinden uygun fiyatlı kiralık ev listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çaldıran Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.