/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatakcancel

Van Çatak Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çatak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çatak kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çatak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Çatak ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Çatak kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin batı kesimlerinde Bahçesaray ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde Gevaş ilçesi, güneybatı kesimlerinde Pervari ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Gürpınar ilçesi, güneydoğu kesimlerinde ise Beytüşşebap ilçesi yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Toplam yüzölçümü 3 bin 173 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği ise 1.512 metredir. Çatak kiralık daire arayan kişiler ilçenin Van il merkezine ise 87 kilometrelik bir mesafede yer aldığının bilgisine ulaşmaktadır.

Çatak Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 937’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,60’ını (11 bin 13) erkek, yüzde 47,40’ını (9 bin 924) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çatak kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 34 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Adnan Menderes Mahallesi, Ağaçlık Mahallesi, Akçabük Mahallesi, Alacayar Mahallesi, Andiçen Mahallesi, Aşağınarlıca Mahallesi, Atlıhan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bilgi Mahallesi, Boyunpınar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çılga Mahallesi, Dalbastı Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dokuzdam Mahallesi, Eliaçık Mahallesi, Görentaş Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Işınlı Mahallesi, Kaçıt Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Konalga Mahallesi, Korulu Mahallesi, Narlı Mahallesi, Onağıl Mahallesi, Övecek Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Sırmalı Mahallesi, Sözveren Mahallesi, Sugeldi Mahallesi, Teknecik Mahallesi, Toyga Mahallesi, Uzuntekne Mahallesi ve Yukarınarlıca Mahallesi’dir.

Çatak Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Van Çatak kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk İlkokulu: Çatak Mahallesi Çatak Pervari Yolu Pk:65870 Çatak/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 512 20 43 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit Talha Musap Salçuk Anadolu İmam Hatip Lisesi: Bahçelievler, 65870 Çatak/Van.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Çatak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Çatak uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çatak Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.