/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saraycancel

Van Saray Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Saray Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Saray kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Saray Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Saray ilçesi, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe merkezi Saray Ovası’nın yukarı kısmında yer almaktadır. Saray kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde İran Devleti’nin sınırı yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 1.334 kilometrekare olan ilçenin kuzey kesimlerinde Çaldıran ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde Özalp ilçesi, güneybatı kesimlerinde Van il merkezi, güney kesimlerinde ise Gürpınar ilçesi yer almaktadır. Saray kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. Van il merkezine 75 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Saray Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 949’dur. İlçe nüfusunun yüzde 52,25’ini (10 bin 945) erkek, yüzde 47,75’ini (10 bin 4) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Saray kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Atatürk Mahallesi, Bakışık Mahallesi, Baltepe Mahallesi, Beyarslan Mahallesi, Çakmakköy Mahallesi, Çartak Mahallesi, Çaybağı Mahallesi, Değirmigöl Mahallesi, Dolutaş Mahallesi, Feritmelen Mahallesi, Kapıköy Mahallesi, Karahisar Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Kazımpaşa Mahallesi, Kazlıgöl Mahallesi, Keçikayası Mahallesi, Kekikdüzü Mahallesi, Kepir Mahallesi, Koçbaşı Mahallesi, Kurucan Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Örenburç Mahallesi, Sırımlı Mahallesi, Turanköy Mahallesi, Yamanyurt Mahallesi, Yeşilağaç Mahallesi ve Zincirkıran Mahallesi’dir.

Saray Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Van ilinin Saray ilçesinden kiralık daire arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları hakkında yapılan araştırmalar sonucunda sayıca bölge halkının ihtiyaçlarını karşıladığı sonucuna ulaşılmıştır. Bu bilgilerin yanı sıra bölge halkından edinilen bilgilere göre de ilçede yer alan okulların eğitim kaliteleri de oldukça yüksektir. Van Saray kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk İlköğretim Okulu: Feritmelen, 65830 Saray/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 781 20 29 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çaybağı İlköğretim Okulu: Çaybağı, 65830 Saray/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 792 20 92 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Saray ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Saray uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Saray Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.