/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıncıkcancel

Yozgat Aydıncık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aydıncık Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Merak Edilenler 

Aydıncık kiralık daire ilanları arasında size uygun evi ararken ilçeyle ilgili merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Aydıncık, Yozgat ilinin bir ilçesidir. Aydıncık Yozgat'a 105 kilometre uzaklıktadır. Çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Yozgat'ın, Çekerek ve Kadışehri ilçeleriyle birlikte Orta Karadeniz Bölgesi'nde bulunan üç ilçesinden biridir. Kuzeybatısında Çorum ili, kuzeyinde Amasya ili, doğusunda Çekerek ilçesi ve güneyinde Sorgun ilçesi bulunmaktadır.  İlçenin yüzölçümü 385 kilometrekare, deniz seviyesinden yüksekliği ise 700 metredir. Aydıncık topraklarının %46'sı tarım, %44'ü orman, %9'u diğer, %1'i de çayırlık ve mera alanıdır. Ormanlarla kaplı dağlarında Karadeniz bitki örtüsü hakimdir. Bu dağlar yabani fındık, meşe, kayın, çam, ardıç, ıhlamur, dağ elması, ahlat ve alıç ağaçlarıyla kaplıdır. 1991 yılında ilçe olmuştur. Merkez ilçe Kazankaya, Kösrelik, Baydiğin ve Baştürk kasabalarıyla birlikte toplam 28 yerleşim biriminden oluşmaktadır. En büyük gelir kaynağı tarım olan Aydıncık'ta başta soğan olmak üzere buğday, şekerpancarı ve diğer tahıl ürünleriyle sebzeler üretilir. Ancak kentleşmenin giderek gelişmesine paralel olarak üzüm üretimi yıllar boyunca büyük gerileme göstermiştir. Aydıncık'ın 5 kilometre kadar kuzeyinden geçen Çekerek Suyu, volkanik Kazankaya kayalıklarının içindeki kanyonda kıvrılarak yol aldıktan sonra daha kuzeyde Amasya yakınlarında Yeşilırmak'a karışır.

Aydıncık Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Aydıncık’ın antik çağlardan beri tarihin her döneminde önemli bir yerleşim yeri olarak kendini göstermektedir. Yörenin ne zaman yerleşime açıldığı, şu an yaşayan halkın nereden geldiği hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir. Ancak, bugün Aydıncık'ta yaşayanların 15. ve 16. yüzyıllarda Amasya, Sivas ve Kahramanmaraş civarlarından buraya gelerek yerleşen Türkmenlerden oluştuğu söylenmektedir. Büyük Selçuklu Devleti döneminde İslami yaymak amacıyla Anadolu'ya Horasan'dan gelen bazı erenlerin de bu bölgede yaşadıkları ve mezarlarının burada olduğu söylenmektedir. Asar Kayası'nda Esisarı ve Gölcük, Çalın Taşın önünde Çomak Dede, mezarlıkta da Güldede evliyalarının olduğu söylentisi yaygındır. Ayrıca Karacaoğlan'ın da bu bölgede yaşadığı rivayet edilir ve mezarının Karacaoğlan mevkiinde bulunduğu söylenir. 1965 yılında belde olan Mamure'nin adı 1958 yılında yeniden değiştirilerek Aydıncık halini almıştır. 1991 yılında ise Aydıncık ilçe olmuştur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Yozgat Aydıncık kiralık ev ilanları listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Aydıncık Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 120 metrekare olarak karşımız çıkar. Aydıncık kiralık daire fiyatları 440 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 4 Türk Lirasına denk gelir.

Emlakjet ile ev arayışlarınızda artık bir adım öndesiniz. Siz de bütçenize ve İhtiyaçlarınıza en çok uyan evi bulabilmek için Yozgat Aydıncık sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Aydıncık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.