/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sorguncancel

Yozgat Sorgun Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sorgun Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sorgun kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yozgat iline bağlı Sorgun ilçesi bulunduğu konum itibari ile sert karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Sorgun kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi kadar ekonomik koşulları ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Sorgun kiralık ev arayan kişiler ilçede yaptıkları araştırmalarda tarım faaliyetleri kapsamında soğuğa dayanıklı hububat ürünlerinin yetiştirildiğini gözlemlemiştir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında se küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri le ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır.

Sorgun Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 79 bin 533’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,21’ini (39 bin 930) erkek, yüzde 49,79’unu (39 bin 603) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sorgun kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 45 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Agahefendi Mahallesi, Ahmetefendi Mahallesi, Ahmetfakılı Mahallesi, Akocak Mahallesi, Aksaray Mahallesi,Aydınlar Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bedirbaba Mahallesi, Burunören Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çarşıbaşı Mahallesi, Çatmasöğüt Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çay Mahallesi, Çötelli Mahallesi, Duralidayılı Mahallesi, Faraşlı Mahalles,i Gülveren Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi ve Güzel Yurt Mahallesi’dir.

Sorgun Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de bölge halkı tarafından oldukça başarılı bulunmaktadır. Yozgat Sorgun kiralık konut arayan kişilerin mahallede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Bahçeşehir Koleji Yozgat Sorgun Kampüsü: Ahmet efendi mahallesi 3005 sokak No: 3 sorgun Yozgat, 66720 Sorgun. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0354) 415 93 96 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Milli Egemenlik İlkokulu: Aydınlıkevler, 6143. Sokak, Pk:66700, 66700 Sorgun/Yozgat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0354) 415 89 26 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık konut tercihini Yozgat ilinin Sorgun ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Sorgun uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Sorgun Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.