/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmamoğlucancel

Adana İmamoğlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İmamoğlu Kiralık Konut Düşünenler İçin Yardımcı Olacak Rehber

Emlakjet.com olarak sizlere özel hazırladığımız rehberimizle, yaşamak istediğiniz yer hakkında sizler için araştırma yapıp sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. İlçe hakkında edinebileceğiniz en ayrıntılı bilgilere ve İmamoğlu kiralık konut hakkında tüm bilgileri bu rehberde bulacaksınız.

 

İmamoğlu Kiralık Konut tercih edenler için İlçe hakkında genel bilgi

Adana'dan Kozan, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli'ye giden yol üzerinde bulunan bu ilçenin konumu ilçenin tarihini de etkilemektedir. İmamoğlu 'nun en eski yerlerinden olan Çörten Köyü Pekmezci mahallesindeki Altınini kalıntıları ile Koyunevi köyünde bulunan mozaik kalıntılar vardır. Adana’ya 45 kilometre uzaklıkta olan İmamoğlu’nun yüzölçümü 424 kilometrekaredir.

 

 • Kuzeyinde Kozan,
 • Güneyinde Yüreğir,
 • Doğusunda Ceyhan,
 • Batısında Aladağ

 

İlçeleri bulunur. Yer şekilleri bakımında incelediğimizde genel olarak ovasal özellikler gösterdiği, tarıma elverişli olan arazileri vardır. İlçe ilkimi Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı olan bu ilçe sizleri tercih edeceğiniz İmamoğlu kiralık ev seçenekleri ile muhteşem doğası sayesinde hayallerinizdeki güzelliğe kavuşturacaktır. Nüfus açısından incelediğimizde ise 2018 verilerine göre toplam nüfus 28.405 kişi olduğu görülmektedir. Bu nüfusun %49.90 oranı kadın, %50.10 oranı ise erkektir. Toplam konut 15.265 adet konut vardır. Hane halkına düşen kişi sayısı ise 3.66 kişidir.

 

İmamoğlu Kiralık Konut Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Öncelikle İmamoğlu ilçesine ait 27 tane mahalle vardır. 11 tanesi merkezde bulunur. Tercih edebileceğiniz mahalleler;

 

 • Adalet Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Danacılı Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Menteş Mahallesi
 • Koyunevi Mahallesi
 • Tuna Mahallesi
 • Saygeçit Mahallesi
 • Yazıtepe Mahallesi
 • Yenievler Mahallesi

 

Merkez mahalleleri olarak geçer diğer mahalleleri ise Alaybeyi Mahallesi, Ağzıkaraca Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Camili Mahallesi, Faydalı Mahallesi, Çörten Mahallesi, Malıhıdırlı Mahallesi, Hacıhasanlı Mahallesi, Pekmezci Mahallesi, Otluk Mahallesi, Sayca Mahallesi, Sokutaş Mahallesi, Sevinçli Mahallesi, Ufacıkören Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Uluçınar Mahallesidir. Bu mahalleler arasında merkez mahallelerden olan Saygeçit Mahallesi kiralık konutlar arasından sizde tercih edebilir bu ilçenin en güzel yerlerinden birinde ev sahibi olabilirsiniz.

 

İmamoğlu Kiralık Konut Tercih Edenlere Ulaşım, Eğitim ve Sağlık Durumları

Adana – İmamoğlu arasında Büyükşehir Belediye Otobüsleri ile ve İmamoğlu Kooperatif araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye ait;

 

 • 3 anaokulu, 20 adet ilkokul, 11 ortaokul, 1 adet YBO(kız ve erkek karışık), 1 Anadolu lisesi, 2 meslek Lisesi, 1 tane İmam-Hatip Lisesi, 1 tane Halk Eğitim Merkezi, 1 tane Mesleki Eğitim Merkezi, 1 tane Öğretmen Evi bulunmaktadır.
 • 1 tane Etüt Merkezi, 1 tane MTS kursu, 1 tane Rehabilitasyon Merkezi ve 2 tane Özel Yurt olmak üzere toplam 5 tane Özel Kurum bulunmaktadır. Halk eğitim merkezlerinin oldukça aktif olması ilgi alanlarınız ve eğitim almak istediğiniz alanlarla ilgili sizi yönlendirmeye uygun olup İmamoğlu kiralık konut sahibi olmanızda sizi etkileyecek unsurlardan olabilir.
 • İlçe de Sağlık Müdürlüğüne bağlı 30 yataklı Devlet hastanesi, 1 Toplum Sağlığı Merkezi,4 Sağlık Evi ve 3 Aile Sağlığı Merkezi vardır.

 

Sizler de bu ilçede kendinize uygun ev ilanları arasından istediğiniz eve sahip olabilmek için ilçede bulunan en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden İmamoğlu kiralık konut Adalet Mahallesi ilanlarına ve çok daha fazlasına listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilir, hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İmamoğlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.