/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karataşcancel
Adanacancel

Adana Karataş Kiralık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Karataş Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için aradıkları evi binlerce ilan arasından kolaylıkla seçebilmenize yardımcı olmaya devam ediyor. Karataş kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler; nüfusu, tarihi, iklimi, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgiler içeren ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Toplam yüzölçümü 907 kilometrekare olan Karataş’ın nüfusu 2018 yılı sayımlarına göre 24.559’dır. Bu nüfusun yüzde 50,96’sı erkek, yüzde 49,04’ü kadından oluşmaktadır. Adana’nın il merkezine 47 kilometre uzaklıkta konumlanan Karataş ilçesi, Doğu Akdeniz bölgesinde Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal sınırları içerisindedir. Tarihi M.Ö. 1000’li yıllara dayanan ilçe bölgesi askeri ve ticari yollar üzerinde kurulan bir liman şehri konumundadır. Antik dönemde bilinen eski adı Margasus’tur. Arvaza, Hitit, Asur krallığı, Roma ve Abbasiler devletlerine tarihi süreçte topraklarında ev sahipliği yapmış olan Karataş 1957 yılında müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Karataş kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler;

 

  • Kuzeyinde Yüreğir İlçesi,
  • Kuzeydoğusu ve batısında Yumurtalık İlçesi,
  • Kuzeybatısında Seyhan İlçesi,
  • Güneyinde Akdeniz bulunmaktadır.

 

Karataş Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre Karataş’ta toplam 13.240 konut, 1.477 iş yeri bulunuyor. Bu konutlarda hane halkı 4,43 kişidir. Karataş ilçesi Adana’nın Akdeniz’e sahili olan ve yazlık tatil bölgeleri bulunan ilçesidir. Dolayısıyla en çok tercih edilenlerden biri de Adana Karataş günübirlik evler ile günlük kiralık ilanlarıdır. Konut tiplerinde toplu konutlar, müstakil evler, yüksek katlı siteler ve villaların birlikte olması sebebiyle tercih edeceğiniz dairenin kira fiyat oranları değişiklik gösterebilmektedir. Karataş kiralık konut piyasasında ortalama daire alanı 120 metrekare, ortalama metrekare kira fiyatı 6 TL’dir. Ortalama kiralık daire kirası 664 TL’dir. 

 

Karataş Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Karataş ilçe idari yapısı 43 mahalle oluşturmaktadır. Karataş kiralık konut arayışında olanlar için bu mahallelerin 5’i merkezde bulunmaktadır. Bu mahalleler; Karataş Mahallesi, Orta Mahallesi, Yeni Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Damlapınar Mahallesi, Adalı Mahallesi, Çukurkamış Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Çimeli Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Bebeli Mahallesi, Çakırören Mahallesi, Çağşırlı Mahallesi, Develiören Mahallesi, Meletmez Mahallesi, Dolaplı Mahallesi, Kiremitli Mahallesi, Gölkaya Mahallesi, Kızıltahta Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Kırhasan Mahallesi, Helvacı Mahallesi, Kesik Mahallesi, İsahacılı Mahallesi, Karagöçer Mahallesi, Hasırağacı Mahallesi, Kapı Mahallesi, Oymaklı Mahallesi, Yüzbaşı Mahallesi, Sarımsak Mahallesi, Yenimurat Mahallesi, Sarımsak Mahallesi, Yenimurat Mahallesi, Sirkenli Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Tabaklar Mahallesi, Yassıveren Mahallesi, Tabur Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Topraklı Mahallesi, Terliksiz Mahallesi, Tozkuyusu Mahallesidir.  Adana Karataş Adova sitesi kiralık daire ilanları gibi en çok tercih edilen ilanlara ulaşabilmek için listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

 

Konut tipine göre kira fiyatları şu şekildedir;

 

  • 2+1 95 metrekarelik daire kira fiyatı 581 TL,
  • 3+1 130 metrekarelik daire kira fiyatı 607 TL’dir.

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmeniz için bölgedeki en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Adana Karataş günlük kiralık havuzlu villa fiyatları gibi ilanlara ulaşmak için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.