/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saimbeylicancel
Adanacancel

Adana Saimbeyli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Saimbeyli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün binlerce kişiye aradıkları evi en hızlı ve en pratik şekilde buldurmaya devam ediyor. Saimbeyli kiralık konut arayışında olanlara yardımcı olacak ilçe hakkında genel bilgiler içeren ilçe rehberimiz sayesinde iklimi, mahallesi, nüfusu, tarihi ve konut kira piyasası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceksiniz. 

 

Saimbeyli İlçesi Adana il merkezine 157 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve Orta Toros sıradağları arasında yer almaktadır. Adı tarihi kaynaklara göre ‘’Haçin’’ olan ilçeyi Fransız işgalinden kurtaran Saim Bey’in anısına gösterilen değerden ötürü ilçenin ismi değiştirilmiştir. Adana’nın en az nüfusuna sahip olan Saimbeyli ilçesine bağlı 25 köy vardır ve ekonomik açıdan çok fazla gelişmemiş olması sebebiyle Kozan’a bağlıdır.

 

Toplam yüzölçümü 1.157 kilometrekare olan ilçenin rakımı 945 metredir. 2019 yılı sayımlarına göre nüfusu 15.338 kişidir. Bu nüfusun yüzde 52,21’i erkek, yüzde 47,79’u kadından oluşmaktadır. Tarihi olarak yerleşiminin başlangıcı hakkında çok bir bilgi sahibi olunamayan Saimbeyli ilçesi Hititler devrine ev sahipliği yapmış olduğu bilinmektedir. İlçenin eski adı bu bölgedeki ovaya hakim olan Anavarza Beyliği’nden geldiği ve hükümdarın oğlundan dolayı Haçin isminin verildiği söylenmektedir. Saimbeyli kiralık daire arayışında olanlar için ilçenin çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Güneyinde Feke ve Kadirli İlçeleri,
  • Kuzeyinde Tufanbeyli İlçesi,
  • Batısında Develi İlçesi,
  • Doğusunda Göksun ve Andırın İlçeleri ile çevrilidir. 

 

Saimbeyli Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İlçenin idari yapısında toplam 28 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin 3’ü merkez mahalleleridir ve nüfusun yüzde 24,2’si burada yaşamaktadır. Merkez mahalleleri dışında bulunan mahallelerinden nüfusu en falza olanı 1.184 kişi ile Karakuyu’dur. En uzak mahallesi ise 46,4 kilometre uzaklıkta bulunan Topallar Mahallesidir. Saimbeyli kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler şunlardır;  Fatih Mahallesi, Aksaağaç Mahallesi, Yeşilbağlar Mahallesi, Avcıpınarı Mahallesi, İslam Mahallesi, Değirmenciuşağı Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Cumhurlu Mahallesi, Beypazarı Mahallesi, Çorak Mahallesi, Cıvıklı Mahallesi, Çeralan Mahallesi, Çatak Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Gökmenler Mahallesi, Eyüplü Mahallesi, Yardibi Mahallesi, gürleşen Mahallesi, Tülü Mahallesi, Halilbeyli Mahallesi, Topallar Mahallesi, Himmetli Mahallesi, Naltaş Mahallesi, Kandilli Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Kapaklıkuyu Mahallesi, Kızılağaç Mahallesi, Karakuyu Mahallesidir. Saimbeyli Fatih Mahallesi kiralık ev ilanlarını incelemek için listelme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Saimbeyli Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 7.198 konut, 585 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı hane başına 3,66’dır. Çok fazla yerleşim bulunmayan düşük nüfusa sahip olan bir bölge olması sebebiyle ortalama kira fiyatları diğer ilçelere göre daha uygundur. Saimbeyli kiralık konut arayışında olanlar için bölgenin küçük ama gelişmeye yakın olması sebebiyle devletin konut teşviki için projeleri hazırlanmaktadır. 

 

Saimbeyli Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Bölgenin Ulaşımı

Adana’yı Pınarbaşı ilçesi üzerinden Kayseri’ye bağlayan yol Saimbeyli ilçe merkezinden geçmektedir. İlçe merkezi Göksu Çayı’nın kıyısında kurulu olup Adana il merkezine 157 kilometre uzaklıktadır. İlçe içerisindeki ulaşımda minibüsler hizmet vermekte, ilçeler arasında ulaşım için ise ilçe merkezinde bulunan minibüs duraklarından minibüs hatları çalışmaktadır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgedeki güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Adana Saimbeyli Yeşilbağlar Mahallesi kiralık müstakil evler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.