/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seyhancancel

Adana Seyhan Kiralık Ev

araması için 587 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seyhan Kiralık Konut Arayışında Olanlara Yardımcı Olacak Konut Piyasası

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için her gün binlerce ilan arasından aradığınız özelliklere sahip o evi bulmanıza yardımcı olmaya devam ediyor. Seyhan kiralık konut arayışında olanlar için yol gösterici bilgiler içeren ilçe rehberimiz ile birlikte seçim yapabilmek çok faha kolaylaşıyor. İlçe hakkında genel bilgiler, tarihi, nüfusu, mahalleleri ve konut piyasası hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Adana ilinin merkez ilçesi olarak kabul edilen Seyhan, denizden 40 kilometre iç bölgede bulunmaktadır. Seyhan Nehrinin iki yakasına yayılmış olan merkezin batı yakası Seyhan ilçesi olarak belirlenmiştir. İlçenin adlandırılışı da bu nehirden gelmektedir. Seyhan Adana’nın nüfusunun  yüzde 35’ini içerisinde barındırmaktadır. Dolayısıyla Adana’nın en kalabalık ilçesi olan Seyhan’ın nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre 798.480’dir. Seyhan kiralık daire arayışında olanlar için ilçenin çevresinde bulunan ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Çukurova İlçesi,
 • Güneyinde Karataş İlçesi,
 • Doğusunda Yüreğir İlçesi,
 • Baısında Mersin’in Tarsus İlçesi ile çevrilidir.

 

Adana’nın ilk yerleşim yeri olması ile birlikte günümüzde ilin yöneim, kültür ve iş dünyasının merkezi konumundadır. Adana  Kültür ve Sanat Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi, Metropol Tiyatro ve Sabancı Kültür Merkezi gibi büyük kurumları ilçe bünyesinde barındırır. Önemli tarihi yapılardan Büyük Saat, Ulu Camii, Sabancı Merkez Camii, Ramazanoğlu Konağı ve Tepebah Mahallesi de burada ziyaretçilerini karşılar.

 

Seyhan Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Toplam yüzölçümü 501 kilometrekare olan Seyhan’ın ilçe idari yapısını 96 mahalle oluşturmaktadır. Bunların 74’ü merkezde konumlanmaktadır. Merkez mahallelerinde nüfusun yüzde 98,5’i yaşamaktadır. İlçenin en uzak mahallesi 29 kilometre uzaklıktaki Mürseloğlu Mahallesidir. Seyhan kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahallelerden bazıları şunlardır; Yeşilyurt Mahallesi, Gürselpaşa Mahallesi, Pınar Mahallesi, Gülbahçesi Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tellidere Mahallesi, Dağlıoğlu Mahallesi, Akkapı Mahallesi, Ova Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Fatih Mahallesi, Onur Mahallesi, Yeşiloba Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, 2000 Evler Mahallesi, Havuzlubahçe Mahallesi, Reşatbey Mahallesi, Kurtuluş Mahallesidir. Bunlardan en çok arananlardan biri olan Adana Seyhan Denizli Mahallesi kiralık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Seyhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

1950’li yılların sonunda kentin hızla sanayileşmesi, baraj ve sulama tipi tarım faaliyetlerinin yaygınlaşması ile birlikte özellikle tarımla birlikte gelişen toplumda kentleşme başlamıştır. Nüfus artışı ile desteklenen bu kentleşmenin ilk olumsuz etkilerini çarpık kentleşme ile göstermiştir. Ancak günümüze kadar olan süreçte devletin ‘’Kuzey Adana’’ uydu kent projesi ile birlikte planlı kentleşmeler başlamıştır. Adana’da kiralık evler 2+1 arayışında olanların tercih edebileceği Seyhan İlçesinde gerçekleştirilen güncel konut projeleri şunlardır;

 

 • Adana Grup İnşaat A.Ş., Serapark 5
 • Adana Grup İnşaat A.Ş., Serapark 4
 • Sertaş İnşaat, Trilyum
 • Aker Group, Tema Park Adana
 • E İnşaat, Işık Hanım Sitesi
 • Gizer İnşaat, Miray Park
 • Ova Proje, Ova Kıyıboyu

 

Seyhan Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 303.583 konut, 74.784 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 3,86 kişi yaşamaktadır. Seyhan kiralık konut arayışında olanlar için bölge kira piyasasına baktığımızda ortalama konut alanı 140 metrekare, ortalama metrekare kira fiyatı ise 8 TL’dir. Konut tipine göre ortalama kira fiyatları şu şekildedir:

 

 • 1+1 75 metrekarelik daire kirası ortalama 1.196 TL,
 • 2+1 120 metrekarelik daire kirası ortalama 982 TL,
 • 3+1 165 metrekarelik daire kirası ortalama 1.165 TL,
 • 4+1 220 metrekarelik daire kirası ortalama 1.608 TL,

 

Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden kiralık müstakil ev Adana Seyhan Sümer Mahallesi gibi en çok aranmış ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Seyhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.