/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seyhancancel
Adanacancel

Adana Seyhan Kiralık Ev

araması için 346 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seyhan Kiralık Konut Arayışında Olanlara Yardımcı Olacak Konut Piyasası

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlar için her gün binlerce ilan arasından aradığınız özelliklere sahip o evi bulmanıza yardımcı olmaya devam ediyor. Seyhan kiralık konut arayışında olanlar için yol gösterici bilgiler içeren ilçe rehberimiz ile birlikte seçim yapabilmek çok faha kolaylaşıyor. İlçe hakkında genel bilgiler, tarihi, nüfusu, mahalleleri ve konut piyasası hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Adana ilinin merkez ilçesi olarak kabul edilen Seyhan, denizden 40 kilometre iç bölgede bulunmaktadır. Seyhan Nehrinin iki yakasına yayılmış olan merkezin batı yakası Seyhan ilçesi olarak belirlenmiştir. İlçenin adlandırılışı da bu nehirden gelmektedir. Seyhan Adana’nın nüfusunun  yüzde 35’ini içerisinde barındırmaktadır. Dolayısıyla Adana’nın en kalabalık ilçesi olan Seyhan’ın nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre 798.480’dir. Seyhan kiralık daire arayışında olanlar için ilçenin çevresinde bulunan ilçeler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Çukurova İlçesi,
 • Güneyinde Karataş İlçesi,
 • Doğusunda Yüreğir İlçesi,
 • Baısında Mersin’in Tarsus İlçesi ile çevrilidir.

 

Adana’nın ilk yerleşim yeri olması ile birlikte günümüzde ilin yöneim, kültür ve iş dünyasının merkezi konumundadır. Adana  Kültür ve Sanat Merkezi, Seyhan Kültür Merkezi, Metropol Tiyatro ve Sabancı Kültür Merkezi gibi büyük kurumları ilçe bünyesinde barındırır. Önemli tarihi yapılardan Büyük Saat, Ulu Camii, Sabancı Merkez Camii, Ramazanoğlu Konağı ve Tepebah Mahallesi de burada ziyaretçilerini karşılar.

 

Seyhan Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Toplam yüzölçümü 501 kilometrekare olan Seyhan’ın ilçe idari yapısını 96 mahalle oluşturmaktadır. Bunların 74’ü merkezde konumlanmaktadır. Merkez mahallelerinde nüfusun yüzde 98,5’i yaşamaktadır. İlçenin en uzak mahallesi 29 kilometre uzaklıktaki Mürseloğlu Mahallesidir. Seyhan kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahallelerden bazıları şunlardır; Yeşilyurt Mahallesi, Gürselpaşa Mahallesi, Pınar Mahallesi, Gülbahçesi Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tellidere Mahallesi, Dağlıoğlu Mahallesi, Akkapı Mahallesi, Ova Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Fatih Mahallesi, Onur Mahallesi, Yeşiloba Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, 2000 Evler Mahallesi, Havuzlubahçe Mahallesi, Reşatbey Mahallesi, Kurtuluş Mahallesidir. Bunlardan en çok arananlardan biri olan Adana Seyhan Denizli Mahallesi kiralık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Seyhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

1950’li yılların sonunda kentin hızla sanayileşmesi, baraj ve sulama tipi tarım faaliyetlerinin yaygınlaşması ile birlikte özellikle tarımla birlikte gelişen toplumda kentleşme başlamıştır. Nüfus artışı ile desteklenen bu kentleşmenin ilk olumsuz etkilerini çarpık kentleşme ile göstermiştir. Ancak günümüze kadar olan süreçte devletin ‘’Kuzey Adana’’ uydu kent projesi ile birlikte planlı kentleşmeler başlamıştır. Adana’da kiralık evler 2+1 arayışında olanların tercih edebileceği Seyhan İlçesinde gerçekleştirilen güncel konut projeleri şunlardır;

 

 • Adana Grup İnşaat A.Ş., Serapark 5
 • Adana Grup İnşaat A.Ş., Serapark 4
 • Sertaş İnşaat, Trilyum
 • Aker Group, Tema Park Adana
 • E İnşaat, Işık Hanım Sitesi
 • Gizer İnşaat, Miray Park
 • Ova Proje, Ova Kıyıboyu

 

Seyhan Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 303.583 konut, 74.784 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 3,86 kişi yaşamaktadır. Seyhan kiralık konut arayışında olanlar için bölge kira piyasasına baktığımızda ortalama konut alanı 140 metrekare, ortalama metrekare kira fiyatı ise 8 TL’dir. Konut tipine göre ortalama kira fiyatları şu şekildedir:

 

 • 1+1 75 metrekarelik daire kirası ortalama 1.196 TL,
 • 2+1 120 metrekarelik daire kirası ortalama 982 TL,
 • 3+1 165 metrekarelik daire kirası ortalama 1.165 TL,
 • 4+1 220 metrekarelik daire kirası ortalama 1.608 TL,

 

Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden kiralık müstakil ev Adana Seyhan Sümer Mahallesi gibi en çok aranmış ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Seyhan Kiralık Ev
2000 Evler2000 Evler MahallesiAhmet Remzi Yüreğir MahallesiAkkapıAkkapı MahallesiAlidede MahallesiAydınlar MahallesiBahçelievler MahallesiBahçeşehir MahallesiBarbaros MahallesiBarış MahallesiBeşocak MahallesiBey MahallesiBüyükçıldırım MahallesiBüyükdikili MahallesiCamuzcu MahallesiCemalpaşa MahallesiÇaputçu MahallesiÇınarlı MahallesiDağlıoğlu MahallesiDemetevler MahallesiDenizliDenizli MahallesiDervişler MahallesiDörtağaç MahallesiDöşeme MahallesiDumlupınar MahallesiEmekEmek MahallesiFatih MahallesiFevzipaşaFevzipaşa MahallesiGazipaşaGazipaşa MahallesiGökçeler MahallesiGölbaşı MahallesiGülbahçesiGülbahçesi MahallesiGülpınar MahallesiGürselpaşaGürselpaşa MahallesiHadırlı MahallesiHanedan MahallesiHavuzlubahçe MahallesiHurmalı MahallesiHükümetHürriyet Mahallesiİsmetpaşa Mahallesiİstiklal MahallesiKarakuyu MahallesiKarasoku MahallesiKarayusuflu MahallesiKarşıyakaKavaklı MahallesiKayalıbağ MahallesiKayışlı MahallesiKocavezir MahallesiKoyuncu MahallesiKoza MahallesiKöylüoğlu MahallesiKurtuluş MahallesiKuruköprüKuruköprü MahallesiKuyumcular MahallesiKüçükçıldırım MahallesiKüçükdikili MahallesiMavibulvar - YurtMekan MahallesiMestanzade MahallesiMeydanMeydan MahallesiMıdık MahallesiMirzaçelebi MahallesiMithatpaşa MahallesiMürseloğlu MahallesiNamık Kemal MahallesiNarlıca MahallesiOnur MahallesiOva MahallesiPınar MahallesiReşatbey MahallesiSakarya MahallesiSalmanbeyli MahallesiSarıhamzalı MahallesiSarıhuğlar MahallesiSarıyakup MahallesiSaydamSerinevler MahallesiSöğütlü MahallesiSucuzade MahallesiSümer MahallesiŞakirpaşaŞakirpaşa MahallesiŞehitduran MahallesiTellidere MahallesiTepebağ MahallesiTürkocağı MahallesiUçak MahallesiUlucamii MahallesiYağcamiYalmanlı MahallesiYenibaraj MahallesiYenibey MahallesiYenidam MahallesiYeni MahallesiYeşilevlerYeşilevler MahallesiYeşilobaYeşiloba MahallesiYeşilyurtYeşilyurt MahallesiYeşilyuva MahallesiYolgeçen MahallesiZeytinli MahallesiZiyapaşaZiyapaşa Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.