/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tufanbeylicancel
Adanacancel

Adana Tufanbeyli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tufanbeyli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut arayışlarınızda sizlere destek olmaya devam ediyoruz. Tufanbeyli kiralık konut arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz, ilçe hakkında genel bilgilerin yer aldığı rehberimiz ve konut piyasası ile ilgili içeriğimiz sizlerle buluşuyor. Adana iline 196 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Tufanbeyli ilçesinin yüz ölçümü 964 kilometredir. Kilometrekare başına 25 kişinin düştüğü ilçenin, Kuzeyinde; Kayseri ilinin Sarız ilçesi, güneyinde; Saimbeyli, doğusunda, Kahramanmaraş ilinin Göksun ilçesi, batısında ise Kayseri ilinin Tomarza ve Develi ilçeleri yer almaktadır. Tarihine bakıldığın birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Tufanbeyli kiralık konut arayan vatandaşların yoğun uğrak noktasıdır.

 

İlçede yer alan Şar Köyü, geçmiş dönemlerde Hitit, Bizans ve Roma uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklara ait tarihi kalıntıların bulunduğu ilçe sanat tarihçilerinin ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Batı Toros Dağları’nın arasında kalan engebeli bölgede yer alan ilçe yüksek bir plato olma özelliğine sahiptir. İlçeye ulaşım Obruk Beli Geçidi, Kan Geçidi ve Gebzeli Geçidi ile sağlanmaktadır. Seyhan Nehri’nin Göksu Irmağı kolunun geçtiği ilçe, iklim bakımından karasal iklime sahiptir. Bitki örtüsü yönünden zayıf olan ilçede; çam, sedir, köknar ağaçları yoğun olarak yer almaktadır.

 

Tufanbeyli Kiralık Konut Arayanlar İçin Konut Kira Oranları

Emlakjet Bölge Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre Tufanbeyli ilçesi içerisinde toplam 9 bin 129 adet konut ve 771 adet iş yeri yer alıyor. Hane halkı ortalamasın 3,82 olduğu ilçede yer alan dairelerin ortalama birim kira değeri 5 TL olarak tespit edildi. Adana Tufanbeyli kiralık konut arayan vatandaşlar çoğunlukla 100 metrekarelik dairelerle karşılaşırken bu konutların fiyatlarının da ortalama 490 TL olduğu tespit edildi.

 

Tufanbeyli Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Tufanbeyli ilçesi ekonomik anlamda Kayseri ve Kozan ilçelerine bağlıdır. İlçenin içerisinde bulunan linyit sahaları sebebi ile enerji firmaları bu bölgede enerji santrali kurma çalışmaları yürütmektedir. Tufanbeyli kiralık ev seçenekleri anlamında da oldukça zengin bir bölgedir. 2019 yılı itibari ile bölgede kurulacak olan yeni tesislerin inşası için ÇED Olumlu kararının verilmesi ve ardından inşaat çalışmalarına başlanması beklenmektedir. Bölge halkı bu santraller vesilesi ile dolaylı yoldan geçim sağlamaktadır. Tufanbeyli kiralık konut arayan vatandaşlar bölgenin önümüzdeki dönemlerde sanayi anlamında gelişeceğini ve ekonomik anlamda kalkınacağını göz önüne almalıdır.

 

Tufanbeyli Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Tufanbeyli ilçesi, 3 tanesi merkez olmak üzere 33 mahalleden oluşur. 1958 yılına kadar Saimbeyli ilçesine bağlı bir bucak iken, 1958 yılında Mağara ismi ile ilçe olmuştur. 1965 yılına gelindiğinde ise ismi değişmiş ve Kuvay-i Milliye komutanlarından Aydınoğlu Osman Tufan Bey’e ithafen bugünkü ismini almıştır. 2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre nüfusu 17 bin 667 olan ilçenin mevcut nüfusunun yüzde 51,64’ü (9 bin 123) erkek, yüzde 48,36’sı (8 Bin 544) kadındır. Tufanbeyli kiralık konut tercihinde bulunmak isteyenlerin inceleyebileceğiz 33 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akpınar Mahallesi, Bozgüney Mahallesi, Çatalçam Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Damlalı Mahallesi, Doğanbeyli Mahallesi, Elemanlı Mahallesi, Akçal Mahallesi, Bolatpınarı Mahallesi, Evci Mahallesi, Ayvat Mahallesi, Çukurkışla Mahallesi, Demiroluk Mahallesi, Fatmakuyu Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Güzelim Mahallesi, Hanyeri Mahallesi, Karsavan Mahallesi, İstiklal Mahallesi, İğdebel Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kayarcık Mahallesi, Koccağız Mahallesi, Kirazlıyurt Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Pekmezli Mahallesi, Şar Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Tozlu Mahallesiü Yamanlı Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yenicami mahallesi’dir. Sizler de aradığınız daireyi kolayca bulabilmek için bölgedeki emlakçıdan ya da sahibinden Adana Tufanbeyli uygun kiralık daire fiyatları incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.