/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yumurtalıkcancel
Adanacancel

Adana Yumurtalık Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Yumurtalık Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Yumurtalık kiralık konut arayışınızda kafanıza takılan soru işaretleri olabilir. Bu yazımızda EmlakJet ailesi olarak aklınızdaki sorulara cevap olması için bir araştırma yaptık. Yumurtalık, Adana’nın 15 ilçesinden biridir. İlçe il merkezine 80 kilometre uzaklıkta bulunur. Bölgenin eski ismi Ayas’tır. Yumurtalık 1959 yılına kadar Ceyhan’a bağlı iken bu tarihten itibaren ilçe konumuna getirilmiştir. 501 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 20 metre civarlarındadır. Kuzey ve batı tarafında Karataş, Yüreğir ve Ceyhan ilçeleri yer alır. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hakimdir. Yaz ayları oldukça sıcak ve yağışsız geçerken kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. 

 

Yumurta kiralık konut arayışında olanlar özellikle yaz aylarında bölgedeki denize yakın olan yerleri daha çok tercih etmektedirler. Çünkü bu ilçeye genellikle yaz aylarında çok sayıda turist gelmektedir. İlçe Adana’nın denize kıyısı olan iki ilçesinden birisidir. İlçe İnce kumlu plajı ile meşhurdur. Oldukça temiz ve güzel bir plaja sahip olan ilçede yazlık sayısı da hayli fazladır. Bölgede tatil yapmak isteyen ve yazlığı olmayan kişiler de ilçede bulunan yazlıkları kiralamayı tercih etmektedirler. Siz de eğer burada tatilinizi geçirmek istiyorsanız Yumurtalık kiralık yazlık ilanları için sitemize göz atmalısınız. Yumurtalık, doğal güzelliklerinin ve denizinin yanı sıra tarihi eserleriyle de dikkat çeker. Siz de buraya geldiğinizde Yumurtalık Lagünü Milli Parkında birçok kuş türünü seyredebilir, Ayas Antik Kentinde Roma dönemi mimarisinin izlerine dokunabilir ve Ayas Kalesini görebilirsiniz. Bunların dışında Süleyman Kulesi, Marko Polo İskelesi ve Yumurtalık Lagünlerini gibi yapılara uğramadan ilçeden ayrılmamalısınız. 

 

Yumurtalık Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 18.587 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,68’ini erkekler ve %49,32’sini kadınlar oluşturur. Bu verilere göre nüfusun cinsiyete göre eşit dağıldığını söyleyebiliriz. İlçede toplam 24 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin 6’sı merkezde yer alırlar. Merkezde bulunan bu mahalleler aynı zamanda ilçenin en yüksek nüfusa sahip olan yerleridirler. İlçe nüfusunu merkez nüfusuna oranlarsak tüm nüfusun %30’unun merkez mahallelerinde yaşadığını görürüz. Yumurtalık’ın en düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise Kesmeburun mahallesi, Kalemli mahallesi ve Kırmızıdam mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde yaşamak istiyorsanız Yumurtalık da kiralık daireler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz. İlçenin merkez mahalleleri ise; 

 

  • Kemalpaşa Mahallesi,
  • Akdeniz Mahallesi,
  • Devrişiye Mahallesi,
  • Akyuva Mahallesi,
  • Ören Mahallesi ve
  • Ayaş Mahallesidir.

 

Yumurtalık Kiralık Konut Fiyatları

Kiralık konut baktığınız evin fiyatı o evi seçip seçmeyeceğinizi en çok etkileyen faktörlerdendir. Ev kiraları da oda sayılarına, bulundukları konuma ve evin sahip olduğu diğer özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ilçenin kiralık daire piyasasını ise sizler için bu yazıda inceledik. İlçede bulunan toplam konut sayısı 12.381’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 3,5’dir. 2019 Nisan ayı EmlakJet bölge raporu verilerine göre evlerin alanları ortalama 110 metrekareden oluşur. Yumurtalık kiralık konut fiyatları ise 598 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 5 Türk Lirasına denk gelir. Siz de eğer bütçenizi ayarladıysanız kiralık daire arayışınız EmlakJet sayesinde artık çok kolay. Burada yaşamak için ilgili ilanlara sitemizden vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Ya da kısa bir süreliğine ilçeyi ziyarete gelecekseniz Adana Yumurtalık günlük kiralık ev fiyatları için listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.