/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çelikhancancel

Adıyaman Çelikhan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çelikhan Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

EmlakJet Çelikhan kiralık konut ararken size kolaylık sağlamak için yanınızda. İlçe hakkında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu yazıda Çelikhan’ın emlak piyasasından ekonomisine kadar birçok noktaya değindik. Çelikhan Adıyaman’ın ilçelerinden biridir. Bölge dağlı ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Doğudan Sincik, batıdan Malatya, güneyden Adıyaman Merkez ilçesi ve kuzeyden Malatya ili yer alır. İlçe şehir merkezine 56 kilometre uzaklıktadır. Yüzölçümü 584 kilometrekareden oluşur. Rakımı 1.388 metre civarlarındadır. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları kurak ve sıcak geçer. Deniz seviyesinden yüksekliği oldukça fazla olduğu için Adıyaman’ın diğer ilçelerine nazaran bölge bir hayli soğuktur. Bölge ayı zamanda doğal güzellikleriyle meşhurdur. İlçede gezmek isteyebileceğiniz yerler arasında;

 

  • Bulam Çayı, 
  • Recep Çayı,
  • Koyun Pınarı Yaylası
  • Yüzen Adalar,
  • Jari Yaylası
  • Beypınarı Mesire Yeri,
  • Akdağ ve 
  • Abdulharap Çayı yer alır. 

 

Çelikhan kiralık konut arayışında bölgeye yeni gelecek okuyucularımız, ilçenin gelir kaynakları hakkında yeterli bilgiye sahip olamayabilirler. Çelikhan’ın ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılıktan oluşur. Arazi yapısının engebeli olması dolayısıyla tarım alanları da azdır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ise tütün, hububat, elma, ceviz ve kayısıdır. Hayvancılıkta da genellikle küçükbaş hayvancılık yaygındır. Büyükbaş hayvancılığın da yapıldığı bölgede arıcılık ise her geçen gün daha da artmaktadır. Bölgede üretilen bu bal oldukça kalitelidir. Bu sebeple her yıl Bal Festivali yapılmaktadır. Siz de eğer Adıyaman Çelikhan kiralık daire arayışınızda bu ilçeyi tercih etmek istiyorsanız ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz.

 

Çelikhan Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

TÜİK 01 Şubat 2019 verilerine göre ilçenin nüfusu 16.065 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,62’sini erkekler ve %48,38’ini kadınlar oluşturur. Toplam mahalle sayısı 17 olan ilçenin en yüksek nüfusa sahip olan mahalleleri Yunus Emre mahallesi, Mahmut Nedim Ökmen mahallesi ve Zafer mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleri ise Çamlıyayla mahallesi, İnönü mahallesi ve Aktaş mahallesidir. Çelikhan’ın nüfus yoğunluğu 36,18’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 36,18’dir. Yıllık nüfus artış oranı ise %4,60’dır. Bu da Adıyaman’ın diğer ilçelerine göre (Samsat ilçesiyle beraber) en yüksek nüfus artış oranına sahip olan ilçesidir. Siz de nüfusu her geçen gün daha da artan bu bölgede ev sahibi olmak için Adıyaman Çelikhan kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

 

Çelikhan Kiralık Konut Piyasası

İlçedeki toplam konut sayısı 3.101’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise 2,95’tir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre Çelikhan kiralık konut fiyatları 1.343 Türk Lirasıdır. İlçedeki evlerin alanları 140 metrekareden oluşur. Ortalama birim kira 10 Türk Lirasına denk gelir. Bu bölgedeki verileri Adıyaman ilinin genel ortalamasıyla kıyaslarsak ildeki evler ortalama 140 metrekareden oluşur. Ortalama konut kirası 759 Türk lirasıdır. Metrekare başına düşen kira fiyatı ise 5 Türk Lirasına denk gelir. Bu veriler ışığında Çelikhan’daki ev kiralarının il ortalamasından yüksekte olduğunu söyleyebiliriz. Yine de bu verilerin ortalama olduğunu, evin sahip olduğu çeşitli özelliklere ve dönemden döneme kira fiyatlarının değişebileceğini unutmamalısınız. Siz de eğer bütçenizi ayarladıysanız aradığınız evlere ulaşmak EmlakJet sayesinde artık çok kolay. Hayalinizdeki eve bir an önce yerleşmek istiyorsanız Adıyaman kiralık daire ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Çelikhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.