/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gergercancel

Adıyaman Gerger Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gerger Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler

Gerger kiralık konut ararken aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Bu soru işaretlerini gidermek amacıyla hazırladığımız bu yazıda sizin için ilçe hakkında bilinmesi gereken bazı noktalara değindik. Gerger, Adıyaman2ın ilçelerinden bir tanesidir. 500 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 669 metre civarlarındadır. İlin en doğusunda bulunur. Güneybatısında Kahta ilçesi, batısında Malatya, doğusunda Diyarbakır ve güneyinde Şanlıurfa yer alır. Daha önceleri Malatya iline bağlı durumda iken 1954 senesinde Adıyaman Malatya’dan ayrılıp il konumuna getirilmiştir. Bu tarihten itibaren Gerger de Adıyaman’ın ilçesi konumuna getirilmiştir. Bölge dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Bölgenin güney ile doğu sınırını Atatürk Baraj Gölü çizer. Kış ayları serin geçerken yaz ayları sıcak ve yağışsız geçer. Sahip olduğu bu duruma bakıldığında ikliminin Karasal ve Akdeniz iklimi karışımıza sahip olduğu söylenebilir. 

 

Gerger kiralık konut arayanlar ilçeye yerleştikten sonra bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerinin doyasıya tadını çıkarmalılar. Bölgenin en yüksek yeri Kımıl Dağı zirvesidir. İlçede bulunan Hacı Dağı, Kürdek Dağı, Ovacık Yaylası, Beyaz Çeşme Yaylası, Fırat Nehri ve Demirtaş Çayı önemli doğal güzellikler arasında yer alır. Murfan Mağaraları da ilçedeki dikkat çeken yapılardandır. Gerger Kalesi ise ilçedeki önemli tarihi yapılardandır. Oymaklı Köyünde bulunan bu yapı sarp bir kayalık üzerinde bulunur. Tarihi Milattan Önce 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Bu kale sonraları Selçuklu Devleti ve Osmanlı devleti tarafından kale kapıları gibi çeşitli yapılar eklenerek geliştirilmiştir. Kalenin kalıntılarının büyük çoğunluğu hala ayaktadır. Siz de bu tarihi ve doğal güzellikleriyle adından söz ettiren ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız ve Adıyaman kiralık daire arayışınızda eğer bu ilçeyi tercih etmek istiyorsanız ilgili ilanlara listeleme sayfalarımızdan hızlıca göz atabilirsiniz. 

 

Gerger Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 Türkiye istatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 19.035 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,05’ini erkekler ve %49,95’ini kadınlar oluşturur. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 4,16’dır. Bölgenin nüfus yoğunluğu 28,50’dir. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 28,50 olduğu anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.117’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise ortalama 1,54’dür. İlçenin toplam 4 mahallesi ve 45 köyü bulunur. Gerger ilçesi Adıyaman’ın Samsat ilçesi ile beraber en az mahalleye sahip olan ilçesidir. Siz de ilçeden ev sahibi olmak istiyorsanız fakat ilçenin neresinde yaşamak istediğinize kara veremediyseniz Adıyaman Gerger Kiralık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. İlçenin mahalleleri ise;

 

  • Merkez Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Yeni Mahalle ve 
  • Keleşan Mahallesidir.

 

Gerger Kiralık Konut Arayanlara Ulaşım Bilgileri

Gerger kiralık konut arayışında ilçenin ulaşım imkanları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bu sebeple ilçenin genel ulaşım imkanlarını bu başlık altında paylaştık. İlçeye ulaşım karayoluyla mümkündür. İl merkezinin Gerger’e uzaklığı yaklaşık 108 kilometredir. Bu ulaşım ise karayoluyla ortalama 2 saat 5 dakika sürer. İlçe, karayolu ulaşım ağı ile Adıyaman, Narince, Gölyurt ve Kahta’ya kadar gider. Havayoluyla ulaşım da ise bölgeye en yakın havalimanı Adıyaman Merkezde bulunan Adıyaman Havaalanıdır. Havalimanından Gerger’e uzaklık yaklaşık 82 kilometredir. Bu mesafe arabayla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürer. Kiralık daire arayışınız EmlakJet sayesinde çok kolay. Eğer ev arayışınız hala devam ediyorsa bu site tam olarak sizler için. Siz de aradığınız kriterlere en uygun olan evi bir an önce bulabilmek adına Gerger kiralık daire ilanları için listeleme sayfalarımıza kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gerger Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.