/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölbaşıcancel

Adıyaman Gölbaşı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölbaşı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet yeni konut arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları konusunda yardımcı olmaya devam ediyor. Gölbaşı kiralık konut arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimize göz atmadan tercih edeceğiniz daireye karar vermeyin. Gölbaşı hakkında hazırlamış olduğumuz, nüfus, mahalle, iklim ve konut kira piyasası bilgilerini sizlere sunuyoruz.

 

Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olan Gölbaşı ve çevresinde yer alan kalıntılar, bölgenin geçmişi Hititler dönemine dayandığını göstermektedir. Roma, Pers, Frigler, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlılar dönemine ait kalıntılar yer almaktadır. Örencik köyüne bağlı Gölhanı isimli mahalle olan bölge, 1923 yılında Gölbaşı ismini almıştır. 1936 yılında Çankaya ilçesine bağlanan bölge, 1983 yılında ilçe olan Gölbaşı nüfusu hızla artan ilçeler arasındadır. 1.300 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunan ilçe devamlı gelişmesi ve büyümesi sebebi ile Gölbaşı kiralık konut arayan vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir.

 

Gölbaşı Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Mahalle Bilgileri

1983 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçe 54 mahalleden oluşmaktadır. Gölbaşı kiralık konut arayan vatandaşların ilçe içerisinde tercih edebileceği mahallelerden başlıcaları şunlardır: Çayırlı Mahallesi, Ahiboz Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Akören Mahallesi, Bağiçi Mahallesi, Altunçanak Mahallesi, Bezirhane Mahallesi, Çimşit Mahallesi, Bezirhane Mahallesi, Çeltek Mahallesi, Boyalık Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Emirler Mahallesi, Günalan Mahallesi, Eymir Mahallesi, Gölbek Mahallesi, Eymir Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, İkizce Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Karaali Mahallesi, Halaçlı Mahallesi, İncek Mahallesi, Hacımuratlı Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Mahmatlı Mahallesi, Karagedik Mahallesi, Koparan Mahallesi, Kızılcaşar Mahallesi, Karaoğlan Mahallesi, Kırıklı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Oğulbey Mahallesi, Örencik Mahallesi, Oyaca Akarsu Mahallesi, Oyaca Yeşilçam Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Ankara Gölbaşı Seğmenler kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Gölbaşı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Nisan ayı verileri dahilinde edinilen bilgilere göre Gölbaşı ilçesinde toplam 86 bin 570 adet konut ve 13 bin 845 adet iş yeri bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısının 4,2 olduğu ilçede konutların ortalama alanlarının 125 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Konutlarda metrekare başına düşen birim kira değerinin 6 TL olduğu belirlenirken, konutların ortalama kirasının 720 TL olduğu tespit edildi. Gölbaşı kiralık konut arayan vatandaşlar için konut tipine göre kira dağılımı şu şekildedir:

 

  • 1+1: 62 metrekare - 608 TL
  • 2+1: 110 metrekare - 637 TL
  • 3+1: 150 metrekare - 780 TL
  • 4+1: 185 metrekare - 1.110 TL

 

Gölbaşı Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Coğrafya Bilgisi

Ankara il merkezine 20 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe, İç Anadolu platosu üzerinde yer almaktadır. Kuzeyinde; Çankaya, güneyinde; Haymana, doğusunda; Bala, batısında; Yenimahalle yer alan ilçe içerisinde Eymir ve Mogan gölleri yer almaktadır. Gölbaşı kiralık konut arayan vatandaşlar bölgenin verimli toprakları sebebi ile de bu bölgeyi tercih etmektedir. Kışların soğuk ve yağışlı, yazların ise kurak ve sıcak geçtiği ilçe karasal iklime sahiptir. Bölgede yaygın olarak görülen bitki örtüsü yüksekliklere göre farklılık göstermektedir. Sizler de istediğiniz konutu hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmek amacı ile emlakçıdan ya da sahibinden Gölbaşı kiralık müstakil ev seçeneklerine listeleme sayfamızdan bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Gölbaşı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.