/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sincikcancel

Adıyaman Sincik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sincik Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com yeni konut arayışında olan vatandaşlar yardım etmeye devam ediyoruz. Sincik kiralık konut arayışında olan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimizden, ilçenin mahalleleri, nüfusu ve eğitimi ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz. Sincik, ilk çağlardan bu yana  birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hititler ve Mitanilerin Milattan Önceki dönemlerde hükmettiği bölgede Milattan Sonra Kommagene Krallığı kurulmuş, sonrasında Roma İmparatorluğu bölgeye hakim olmuştur. Sonraki dönemlerde Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına giren bölge önce Anadolu Selçukluları’nın ardından Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altına girmiştir.

 

1954 yılına gelindiğinde ise Malatya iline bağlı olan Sincik, 1954 yılı sonrasında Adıyaman’ın il olması ile birlikte Kahta ilçesine bağlı bir köy haline gelmiştir. 1990 yılına gelindiğinde ilçe statüsüne kavuşan Sincik kiralık konut arayan vatandaşların en çok tercih ettiği merkezlerden biridir. Adıyaman İlinin 70 kilometre doğusunda yer alan ilçenin doğusunda; Gerger, batısında; Çelikhan, güney batısında; Adıyaman, kuzeyinde; Malatya yer almaktadır. Sincik ilçesinin bulunduğu bölge dağınık ve dağlık bir arazidir. Bölgenin rakımı 1.325’tir. Yazların sıcak ve kurak, kışların soğuk ve kar yağışlı geçtiği ilçede bozkır iklimi özellikleri görülmektedir. Sincik ilçesi içerisinde Yarpuzlu, Aksu ve Kıran çayları bulunmaktadır.

 

Sincik Kiralık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre ilçede toplam 1.500 adet konut ve 193 iş yeri bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının 2,12 olduğu ilçede 14 mahalle ve 24 köy bulunuyor. Adıyaman Sincik kiralık konut arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği köyler ve mahalleler:

 

  • Ayengin Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Çınar Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Çükan Mahallesi,
  • Fırat Mahallesi,
  • Karadağ Mahallesi,
  • Karaman Mahallesi,
  • Mahmutoğlu Mahallesi 

 

Diğer ilçeler ise şu şekilde; Onur Mahallesi, Özbilgin Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Tuna Mahallesi, Zeynelaslan Aslan Mahallesi, Aksu Köyü, Narlı Köyü, Alancık Köyü, Sakız Köyü, Serince Köyü, Arıkonak Köyü, Balkaya Köyü, Çamdere Köyü, Taşkale Köyü, Yarpuzlu Köyü, Çat Köyü, Uğurlu Köyü, Çatbahçe Köyü, Şahkolu Köyü, Dilektepe Köyü, Subaşı Köyü, Eskiköy Köyü, Geçitli Köyü, Söğütlübahçe Köyü, Pınarbaşı Köyü, Hasanlı Köyü, Karaköse Köyü, Hüseyinli Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Sincik Şahinbeyler Köyü sahibinden kiralık seçeneklerine listeleme sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 

Sincik Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Eğitim Bilgisi

2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçede 17 bin 414 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun yüzde 49,69’unu (8 bin 653) erkek, yüzde 50,31’ini (8 bin 761) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Adıyaman Sincik kiralık ev arayan çocuklu aileler bu ilçeden ev tutabilirler. Sincik kiralık konut tercihinde çevresinde ev tutulabilecek okullardan başlıcaları: Atatürk Ortaokulu, Çatbahçe Ortaokulu, Çavçuk İlkokulu, Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hacıyan İlkokulu, Halk Eğitim Merkezi, Hazaz İlkokulu, İnlice Çok Programlı Anadolu Lisesi, İnlice Ortaokulu, İnlice Eskiköy İlkokulu, Arıkonak İlkokulu, Meran İlkokulu, Bahçe İlkokulu, Narun İlkokulu, İnlice İlkokulu, Grişahin İlkokulu, Şehit Tahir Yetkin İlkokulu, Yarpuzlu Eskiköy İlkokulu, Hazaz İlkokulu, Karasu İlkokulu, İnlice Hasanan İlkokulu, Küran İlkokulu, Tarlabaşı İlkokulu, Çatbahçe İlkokulu, Hacıyan Ortaokulu, Sincik Ortaokulu, 15 Temmuz Ortaokulu, Çamdere Ortaokulu, Darıderesi İlkokulu, Çam İlkokul , Sincik İmam Hatip Ortaokulu, Hasanlı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çamdere İlkokulu, Dilektepe Ortaokulu, Çat İlkokulu , Söğütlü Cumhuriyet İlkokulu, Dilektepe İlkokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sincik Anaokulu, Düden İlkokul, Yarpuzlu Ortaokulu, Aksu Şehit Yusuf Çoban İlkokulu, Hüseyin Çelik Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu. Sizler de aradığınız evi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmek için güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Adıyaman Sincik uygun kiralık daire fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Sincik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.