/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tutcancel

Adıyaman Tut Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tut Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com kiralık konut arayan kişilere yol gösterici olmaya devam ediyor. Tut kiralık konut arayan sizlere konut arayışınızdaki zahmetli ve uzun süreçte kolaylık sağlayarak hayal ettiğiniz evi bulmanıza yardımcı oluyoruz. Sizler için hazırlamış olduğumuz ilçenin, sağlık, ekonomi, mahalle bilgisi, iklimi ve ekonomisi ile ilgili içeriğimizi incelemeden evinize karar vermeyin.

 

Adıyaman’ın bir ilçesi olan Tut, Adıyaman şehir merkezine 60 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Batı ve Güney sınırlarında Göksu akarsuyu, doğu sınırında ise Şovak suyu bulunur. Tarihi çok eskilere dayanan ilçenin Kaşlıca ve Sürmen isimli iki yöresinde tarihi kalıntılar bulunmuştur. İlçe içerisinde Ernişdere Kalesi, Güş Harığı ve Sürmen’de görülen ev kalıntıları bu kalıntılara örnektir. İlçe içerisinde yer alan Çamlıca Mahallesi’ndeki Vijne Köprüsü geçmiş dönemlerde kervanlara hizmet vermiştir. Günümüzde halen ayakta olan bu eser bölge turizmi açısından oldukça önemlidir. İlçede yer alan başka bir tarihi köprü ise Şebker Köprüsü’dür. Bu köprü bugün hala hizmet vermektedir. Tarihi ve doğası ile dikkat çeken Tut kiralık konut arayan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Tut ilçesi araştırmaları kapsamında resmi kayıtlar incelendiğinde, ilçeye ait 1560 senesinden bilgiler bulunmuştur. 1560 senesinden edinilen bu bilgilere göre bölgenin Osmanlı Devleti Dönemi içerisinde yerleşim birimi olarak kullanıldığı bilgisine ulaşılmıştır. 

 

Tut İlçesi Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre toplam nüfusu 10 bin 161 olan ilçe nüfusunun yüzde 51,72’si (5 bin 255) erkek, yüzde 48,28’i (4 bin 906) kadındır. Tut ilçesi içerisinde 15 adet ilkokul ve ortaokul, 1 adet halk eğitim merkezi, 1 adet anaokulu 11 adet genel ortaöğretim bulunmaktadır. İlçede bulunan okullar nüfusun ihtiyacına yanıt verebilmektedir. Adıyaman Tut İlçesi kiralık konut arayan çocuklu aileler için tercih edebilecekleri okulların isimleri: Halk Eğitim Merkezi, Meryemuşağı İlkokulu, Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi, Tut Nene Hatun Anaokulu, Boyundere Ortaokul, Atatürk Ortaokulu, Tut İmam Hatip Ortaokulu, Ayşe Aydın İlkokulu, Kaşlıca Ortaokulu, Fatih Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Şehit Polis Mahmut Kayan İlkokulu, Dağyalankoz İlkokulu, Kaşlıca İlkokulu, Dağyalankoz Ortaokulu, Yaylımlı Şehit Onur BOZTEMİR İlkokulu, Yaylımlı Şehit Onur BOZTEMİR Ortaokulu, Öğütlü İlkokulu, Öğütlü Ortaokulu, Tepecik İlkokulu, Akçatepe İlkokulu, Havutlu İlkokulu, Ayşe Aydın Ortaokulu, Akçatepe Ortaokulu, Boyundere İlkokulu, Abuzer Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi.

 

Tut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Emlakjet Raporu 2019 Nisan verilerine göre ilçede toplam 1.565 adet konut ve 292 adet iş yeri bulunuyor. Hane başına 2,83 kişinin düşen ilçenin, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 10 bin 161 kişilik bir nüfusu bulunuyor. Toplam nüfusun yüzde 51,72’sini (5 bin 255) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 48,28’ini (4 bin 906) kadın nüfusu oluşturuyor. İlçe içerisinde 7 mahalle ve 14 köy bulunuyor. Tut kiralık konut arayışında bulunan vatandaşların konut kiralayabileceği yerler: Ayniye Mahallesi, Salah Mahallesi, Bulanık Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Boyundere Köyü, Öğütlü Köyü, Akçatepe Köyü, Meryemuşağı Köyü, Çiftlik Köyü, Köseli Köyü, Elçiler Köyü, Kaşlıca Köyü, Havutlu Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yaylımlı Köyü, Ünlüce Köyü, Yalankoz Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olarak ön plana çıkan sahibinden Tut Reşadiye’ uygun fiyatlı kiralık evler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Tut Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.