/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başmakçıcancel

Afyonkarahisar Başmakçı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Başmakçı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Ev ararken günler süren internet araştırmaları yapmaya son veriyoruz. Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarında yardımcı oluyoruz. Başmakçı kiralık konut arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

 

Bilinen en eski tarihi Milattan Önce Hitit Uygarlığı’na dayanan Başmakçı, Afyonkarahisar’ın bir ilçesidir. 1071 Malazgirt Savaşı sonrasında Türklerin hakimiyetine geçen bölge, göç yolu üzerinde yer almaktadır. Anadolu Selçuklu Dönemi’nin sona ermesi ile birlikte Germiyanoğulları Beyliği hakimeyeti altına giren bölge, 1738 yılında Germiyan Beyi Şah Çelebi’nin kızının Osmanlı Devleti Hükümdarı Yıldırım Beyazıt ile evlenmesi sonucu çeyiz olarak Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yıldırım Beyazıt Dönemi’nde Osmanlı Devleti’ne katılan bölge, 1945 yılında bucak teşkilatı olmuştur. 1952 yılına gelindiğinde Belediye kurulan bölge, 1987 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. Başmakçı kiralık konut arayan vatandaşların bu ilçeyi tercih sebeplerinin başında ilçe ekonomisi gelmektedir. İlçenin en önemli geçim kaynakları olarak büyükbaş süt hayvancılığı, gül yağı ve yumurta tavukçuluğu öne çıkmaktadır. Bölgede süt ineği ırkı ile yüklü miktarda süt üretilmekte olup Türkiye yumurta ihtiyacının önemli bir kısmı bu ilçeden sağlanmaktadır. Bunların dışında gül çiçeğinden, gül yağı üretiminin yapıldığı ilçe, bu ürünü dış ülkelere ihraç etmektedir. 

 

Başmakçı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi 

İlçede yaşayanların tercih edebileceği 16 ilkokul ortaokul 14 genel öğretim kurumu yer almaktadır. Afyonkarahisar Başmakçı kiralık konut tercihinde bulunacak olan çocuklu ailelerin etrafında ev tercihinde bulunabileceği okullar:

 

 • Başmakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi,
 • Başmakçı Halk Eğitim Merkezi, Cumhuriyet İlkokulu,
 • Öğretmen Habibe Eren Anaokulu,
 • Yaka Ortaokulu,
 • Fatih İlkokulu,
 • Şehit Öğretmen Birol İrfan Aşkar İlkokulu,
 • Çığrı Ortaokulu,
 • Atatürk Ortaokulu,
 • Akkeçili Ortaokulu,
 • Akkeçili İlkokulu ,
 • Yaka İlkokulu,
 • Başmakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi,
 • Yassı Ören İlkokulu,
 • Çığrı İlkokulu,
 • Başmakçı İmam Hatip Ortaokulu,
 • Aşağı Beltarla İlkokulu.

 

Başmakçı Kiralık Konut Arayışındakiler İçin Mahalle Bilgisi

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre ilçede toplam 2 bin 799 adet konut ve 666 iş yeri yer alıyor. Hane başına düşen kişi oranının 2,3 olduğu ilçede yer alan dairelerin ortalama alanlarının 117 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre toplam 10 bin 32 olan ilçe nüfusunun, yüzde 49,87’sini (5 bin 2) erkek, yüzde 50,13’ünü (5 bin 29) kadın nüfusu oluşturuyor. İlçede 8 mahalle ve 14 köy yer almaktadır. Başmakçı kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların tercih edebileceği mahalleler ve köyler: Aşağı Hilal Mahallesi, Gülistan Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Yukarı Hilal Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akkoyunlu Köyü, Ekinlik Köyü, Akpınar Köyü, Çığrı Köyü, Aşağı Beltarla Köyü, Çevlik Köyü, Yukarıbeltarla Köyü, Hırkaköy Köyü, Yassıören Köyü, Küllüce Köyü, Yaka Köyü, Ovacık Köyü, Sarıköy Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan sahibinden Başmakçı Fatih Mahallesi kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Başmakçı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.