/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Bayat Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bayat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut arayışında olanların yanında olmaya devam ediyoruz. Bayat kiralık konut arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe hakkında genel bilgileri içeren yol rehberimizi inceleyerek ilçenin nüfusu, mahalleleri, iklimi, konut kira piyasası ve coğrafyası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bayat Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Coğrafi Bilgiler

Ege Bölgesi’nin doğu bölümünde yer alan Bayat, Afyon’a 47 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kuzeyinde; Seyitgazi, Çifteler, güneyinde; Bolvadin, doğusunda; Emirdağ, batısında; İhsaniye ilçeleri yer almaktadır. Emirdağ ilçesine 20 kilometrelik bir mesafede bulunan ilçe deniz seviyesinden 1050 metre yüksekliktedir. Bayat kiralık konut arayan vatandaşların karşısına ilçenin doğusunda Çal Sıradağları yer alan ilçenin batısında Beydağları, Eyerli, Asarkale ve Köroğlu dağları, kuzeyinde Ağın, Doğlat, Geçeği, Çöğürlü dağları, güneyinde Çamdağı, Kazankaya ve Kapaklı dağları yer almaktadır. İklim bakımından İç Anadolu Bölgesi’nde görülen karasal iklim özelliklerini taşıyan bölgede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Yaz aylarında düşük miktarda yağmurun düştüğü ilçede, yağışlar en çok ilkbahar ve sonbahar mevsiminde düşer. 

 

Bayat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarım ve Bitki Örtüsü Bilgileri

Mevsimsel özellikleri dolayısıyla ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde bolca yağış alan Adıyaman Bayat kiralık konut arayanlar için bol oksijenli bir hava sunmaktadır. Bölge içerisinde Yukarıköy, palamut ormanları ile kaplıyken, Eyerli  Dağı bölgesinde ise karşımıza kabaağaç ormanları çıkmaktadır. Yayla, Beydağları, Manasır, Çamdağı ise çam ormanları ile kaplıydı. Günümüze gelindiğinde bazı bölgelerde bu bitki örtüsünde azalmalar görülmüştür. Azalma ile birlikte devlet tarafından Köroğlu Beli’nde yeniden çam ağaçları yetiştirilmeye başlamıştır. Bölgedeki orman bitki örtüsü dışında meyve tarımı yapıldığı da görülmektedir. Bölgede; armut, kayısı, vişne, zerdali, elma meyveleri yetiştirilmektedir.

 

Bayat Kiralık Konut Arayanlar İlçe İçin Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine ilçede 16 bin 525 kişinin yaşadığı öğrenildi. Bu nüfusun yüzde 48,1’ini (7 bin 933) erkek, yüzde 51,99’unu (8 bin 592) kadın nüfusu oluşturuyor. Daire ortalama metrekare alanlarının 117 metrekare olarak tespit edilirken bölgede 3 bin 233 adet konut ve 316 adet iş yeri olduğu bilgisine ulaşıldı. İlçede 5 mahalle ve 39 köy bulunmaktadır. Bayat kiralık konut arayan vatandaşların tercih edebileceği mahalle ve köyler:  Dere Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Tepebayat Mahallesi, Yatukcu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ahacık Köyü, Beydili Köyü, Akseki Köyü, Bayan Köyü, Aşağı Emirhalil Köyü, Barak Köyü, Ayvalıca Köyü, Cevizli Köyü, Eskialibey Köyü, Çamlıgüney Köyü, Kalınpelit Köyü, Emirhalil Köyü, İshaklı Köyü, Çayköy Köyü, Çerkeş Köyü, Çukuröz Köyü, Dorukseki Köyü, Falı Köyü, Demirciler Köyü, Emirşah Köyü, Derekutuğun Köyü, Evci Köyü, Hacıbayram Köyü, İleği Köyü, Karakaya Köyü, Köpüklü Köyü, Kubbedin Köyü, Kunduzlu Köyü, Kuruçayı Köyü, Pancarlık Köyü, Sağpazar Köyü, Saray Köyü, Tepekutuğun Köyü, Tevekli Köyü, Toyhane Köyü, Yeniköy Köyü, Yenişıhlar Köyü, Yeşilçat Köyü, Yoncalı Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Meram Bayat kiralık daire seçeneklerimiz için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bayat Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin Eğitim Bilgisi

Bayat ilçesinde 20 adet ilkokul ve ortaokul, 31 adet genel öğretim kurumu bulunmaktadır. Bayat kiralık konut arayan çocuklu ailelerin çevresinde ev tutabileceği okullar:

 

 • Atatürk İlkokulu,
 • Bayat Çok Programlı Lisesi ,
 • Bayat Halk Eğitim Merkezi,
 • Bayat Terkan Hatun Anaokulu,
 • Bayat Yatılı Bölge Ortaokulu,
 • Derbent İlkokulu,
 • İmrallı Öğretmen Mustafa Mumcu İlkokulu,
 • Mimar Sinan Ortaokulu,
 • Cumhuriyet İlkokulu,
 • Cumhuriyet Ortaokulu,
 • Derbent Ortaokulu,
 • İmrallı Öğretmen Mustafa Mumcu İlkokulu,
 • Mimar Sinan İlkokulu,
 • Atatürk Ortaokulu,
 • Bayat Şehit Astsubay Bahadır Özenç İmam Hatip Ortaokulu,
 • Aşağı Çaybelen İlkokulu,
 • Yukarı Çaybelen İlkokulu,
 • Akpınar İlkokulu,
 • İmrallı Ortaokulu.

 

Sizler de istediğiniz evi kolay bir şekilde bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden Adıyaman Bayat’ta uygun fiyatlı kiralık daire fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.