/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bolvadincancel

Afyonkarahisar Bolvadin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bolvadin Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bolvadin kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. İlçenin coğrafi konumundan, iklimine, demografik yapısından emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bolvadin, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. İlçede toplam 43.398 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bahsi geçen kişilerin %49.39’u kadın, geriye kalan %50.61’i erkektir. Dört belde, on iki köy ve kırk dokuz büyük mahalleden oluşan Bolvadin,  Afyonkarahisar’ın en kalabalık dördüncü ilçesidir. Yerel halkının tarım, hayvancılık ve ticaretle uğraştığı ilçede, arpa, mısır, nohut, mercimek, şekerpancarı, haşhaş üretilmektedir. Ayrıca bölgede yapılan manda kaymağı dünyaca meşhurdur. 

Bolvadin Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bolvadin kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında fikir sahibi olmalıdır. İç Batı Anadolu’da yer alan Bolvadin ilçesinin güneyinde Sultandağları ile kuzeydoğusunda Emirdağları yer almaktadır. Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağladığı için oldukça stratejik bir noktada yer alan Bolvadin, 1108 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği ise 1016 metre olarak ölçülmüştür. Yüzölçümü bakımında Afyonkarahisar’ın %12.85’ini oluşturan Bolvadin ovalık, engebesi ve dağlık alanı az bir arazi yapısına sahiptir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için, karasal iklimin hakim olduğu semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve çetin geçmektedir. Akdeniz iklimi, etkisini ancak yaz aylarında hissettirmektedir. 

Bolvadin Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi  

Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden biri olan ilçe, günümüzden 10.000 yıl önce kurulmuştur. Semtin bilinen ilk hükümdarları Romalılar’dır. Persler tarafından yakılan şehri iskan edip, yurt bilenler ise yine Romalılar olmuştur. Roma Kralı Hadrianus’un adına basılan paralar, ilçede yapılan arkeolojik kazılarda bulunmuştur. Bizans döneminde, Arapların ve Türklerin akınına uğrayan ilçe 1071 yılından sonra Anadolu’ya yerleşen Selçukluların hedeflerinden biri olmuştur. 1107 yılında gerçekleşen Bolvadin Savaşı’nda Mengücek Bey tarafından ele geçirilen ilçe, bu tarihten itibaren Türk yurdu olmuştur. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Dinar’a bağlı bir nahiye olarak bilinen ilçede, ticari hayat oldukça canlıdır. Ayrıca bölgede yürütülen kültür sanat faaliyetlerinin merkezi konumunda olmuştur. Tüm bu bilgilerden hareketle Bolvadin kiralık ev tercih edeceklerin, çok eski bir yerleşim biriminde yaşamlarını sürdürecekleri açıktır. 

Bolvadin Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 21. 137 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı, bir başka deyişle hane halkı sayısı 2.49 olarak hesaplanmıştır. Bunlara ek olarak semtte toplam 3.548 adet iş yeri bulunmaktadır. Bolvadin’de kiralık evler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Tercih etmeyi düşündüğünüz konutun her bir metrekaresi için ödemeniz gereken birim fiyat ise 5 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile sahibinden Afyonkarahisar Bolvadin kiralık ev arayışı içerisinde olan bir kişi yaklaşık 539 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olmalıdır. Ancak bu veri ortalama bir rakamdır ve seçeceğiniz evin lokasyonundan, konut tipinden etkilenecektir. Örneğin: Bolvadin eşyalı kiralık daire arayışı içerisinde olan bir kişinin bu rakamın üstüne çıkması gerekecektir. Eğer Bolvadin kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişim kurabilir veya Bolvadin günlük kiralık ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Bolvadin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.