/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bolvadincancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Bolvadin Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Bolvadin Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bolvadin kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. İlçenin coğrafi konumundan, iklimine, demografik yapısından emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bolvadin, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. İlçede toplam 43.398 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bahsi geçen kişilerin %49.39’u kadın, geriye kalan %50.61’i erkektir. Dört belde, on iki köy ve kırk dokuz büyük mahalleden oluşan Bolvadin,  Afyonkarahisar’ın en kalabalık dördüncü ilçesidir. Yerel halkının tarım, hayvancılık ve ticaretle uğraştığı ilçede, arpa, mısır, nohut, mercimek, şekerpancarı, haşhaş üretilmektedir. Ayrıca bölgede yapılan manda kaymağı dünyaca meşhurdur. 

Bolvadin Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bolvadin kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında fikir sahibi olmalıdır. İç Batı Anadolu’da yer alan Bolvadin ilçesinin güneyinde Sultandağları ile kuzeydoğusunda Emirdağları yer almaktadır. Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağladığı için oldukça stratejik bir noktada yer alan Bolvadin, 1108 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği ise 1016 metre olarak ölçülmüştür. Yüzölçümü bakımında Afyonkarahisar’ın %12.85’ini oluşturan Bolvadin ovalık, engebesi ve dağlık alanı az bir arazi yapısına sahiptir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığı için, karasal iklimin hakim olduğu semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve çetin geçmektedir. Akdeniz iklimi, etkisini ancak yaz aylarında hissettirmektedir. 

Bolvadin Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi  

Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden biri olan ilçe, günümüzden 10.000 yıl önce kurulmuştur. Semtin bilinen ilk hükümdarları Romalılar’dır. Persler tarafından yakılan şehri iskan edip, yurt bilenler ise yine Romalılar olmuştur. Roma Kralı Hadrianus’un adına basılan paralar, ilçede yapılan arkeolojik kazılarda bulunmuştur. Bizans döneminde, Arapların ve Türklerin akınına uğrayan ilçe 1071 yılından sonra Anadolu’ya yerleşen Selçukluların hedeflerinden biri olmuştur. 1107 yılında gerçekleşen Bolvadin Savaşı’nda Mengücek Bey tarafından ele geçirilen ilçe, bu tarihten itibaren Türk yurdu olmuştur. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Dinar’a bağlı bir nahiye olarak bilinen ilçede, ticari hayat oldukça canlıdır. Ayrıca bölgede yürütülen kültür sanat faaliyetlerinin merkezi konumunda olmuştur. Tüm bu bilgilerden hareketle Bolvadin kiralık ev tercih edeceklerin, çok eski bir yerleşim biriminde yaşamlarını sürdürecekleri açıktır. 

Bolvadin Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 21. 137 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı, bir başka deyişle hane halkı sayısı 2.49 olarak hesaplanmıştır. Bunlara ek olarak semtte toplam 3.548 adet iş yeri bulunmaktadır. Bolvadin’de kiralık evler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Tercih etmeyi düşündüğünüz konutun her bir metrekaresi için ödemeniz gereken birim fiyat ise 5 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile sahibinden Afyonkarahisar Bolvadin kiralık ev arayışı içerisinde olan bir kişi yaklaşık 539 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olmalıdır. Ancak bu veri ortalama bir rakamdır ve seçeceğiniz evin lokasyonundan, konut tipinden etkilenecektir. Örneğin: Bolvadin eşyalı kiralık daire arayışı içerisinde olan bir kişinin bu rakamın üstüne çıkması gerekecektir. Eğer Bolvadin kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişim kurabilir veya Bolvadin günlük kiralık ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Bolvadin Kiralık Ev
Akçeşme MahallesiAlaca MahallesiAli Efendi MahallesiAşağı Gökçeyayla MahallesiAydınlar MahallesiBademli MahallesiBağlarbaşı MahallesiBağlarüstü MahallesiBahçelievler MahallesiBekir Ağa MahallesiBolvadin OSB MahallesiBucak MahallesiBüyükkarabağ Köyü (Atatürk Mahallesi)Büyükkarabağ Köyü (Fevziçakmak Mahallesi)Büyükkarabağ Köyü (Hacıbekir Mahallesi)Büyükkarabağ Köyü (Karşıyaka Mahallesi)Cirit MahallesiÇardaklı MahallesiDerekarabağ KöyüDipevler KöyüDişli Bld. (Çaybaşı Mahallesi)Dişli Bld. (Fatih Mahallesi)Dişli Bld. (Köprübaşı Mahallesi)Dişli Bld. (Malazgirt Mahallesi)Dişli Bld. (Mevlana Mahallesi)Dişli Bld. (Okul Mahallesi)Dişli Bld. (Şeyh Şamil Mahallesi)Dişli Bld. (Yavuz Selim Mahallesi)Dişli Bld. (Yukarı Mahallesi)Dişli Bld. (Yunus Emre Mahallesi)Emrullah MahallesiErkmen MahallesiEthem Kelekçi MahallesiFatih MahallesiGölbaşı MahallesiGüney KöyüHacı Esat MahallesiHacı Halife MahallesiHacı Ömer MahallesiHacı Yusuf MahallesiHamidiye KöyüHastane MahallesiHisar Mahallesiİhsaniye Mahallesiİmaret MahallesiKale MahallesiKarabağlar MahallesiKarayokuş KöyüKaymaz MahallesiKemerkaya Köyü (Avdan Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Hürriyet Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Savaş Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Yaka Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Yapraklı Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Yeni Mahallesi)Kemerkaya Köyü (Zafer Mahallesi)Kestemet MahallesiKırkgöz MahallesiKırklar MahallesiKonak MahallesiKurucaova KöyüKutlu KöyüLala Sinan Paşa MahallesiMalazgirt MahallesiMescit MahallesiMüslümana MahallesiNusratlı KöyüOrtakarabağ KöyüÖmeroğlu MahallesiÖzburun Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Özburun Bld. (Çaybaşı Mahallesi)Özburun Bld. (Şehirönü Mahallesi)Özburun Bld. (Ulucami Mahallesi)Özburun Bld. (Üsküdar Mahallesi)Selçuklu MahallesiSüleymaniye MahallesiŞazi MahallesiŞıhlar MahallesiTaşağıl KöyüTaşağıl MahallesiTaşlıdere KöyüYakup Şevki Paşa MahallesiYenice MahallesiYeni Doğan MahallesiYeni MahallesiYıldırım MahallesiYukarı Gökçeyayla MahallesiYürükkaracaören Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.