/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dazkırıcancel

Afyonkarahisar Dazkırı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dazkırı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi 

Dazkırı kiralık konut düşünenler için, ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dazkırı, Türkiye’nin en gelişmiş kırk üçüncü ili olan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir. Afyonkarahisar’ın kent merkezinden 140 kilometre uzakta yer alan ilçenin, Denizli’ye uzaklığı ise 80 kilometredir. İlçe, 338 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği 830 metredir. Kent merkezinin aksine Ege Bölgesi’nde yer almayan ilçe, Akdeniz Bölgesi’nin göller yöresinde yer almaktadır. Batı hattında Beşparmak dağları, güneyinde ise Acıgöl olan Dazkırı ilçesinde bir geçiş iklimi hakimdir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. 

Dazkırı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Dazkırı kiralık daire düşünenler ilçenin, köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Dazkırı’yı da içine alacak şekilde, bölgede birçok devlet ve imparatorluk kurulmuştur. Semtin bilinen ilk hükümdarları Hititlerdir. Daha sonra bölgede Persler ve Makedonlar hüküm sürmüştür. Büyük İskender’den sonra, ilçeyi ele geçiren Roma İmparatorluğu uzun süre bölgede kalmıştır. Bilinen ilk ismi Apa olan semt daha sonraları Polatlı olarak adlandırılmıştır.1859 yılında bucak olduğunda bugünkü adını almıştır. 1959 tarihinde çıkan bir kanuna kadar, Dinar’ın bir beldesi olan Dazkırı aynı tarihte ilçe statüsüne kavuşmuştur. Verimli toprakları ve uygun iklim koşulları ilçede yerleşimi kolaylaştıran etmenlerden olmuştur. Bu sebeple de çağlar boyunca bölgede önemli devletler veya imparatorluklar hüküm sürmüştür. 

Dazkırı Kiralık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

Dazkırı ilçesi, bir belde, on beş köy ve altı mahalle olmak üzere toplam yirmi iki yerleşim biriminden meydana gelmektedir.  01 Şubat 2019 yılı TÜİK raporuna göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 11.173’tür. Bahsi geçen kişilerin %49.78’i kadın, geriye kalan %50.22’si erkektir. İlçede popülasyonun artış hızı, bir başka deyişle nüfus artış hızı %1.89 olarak hesaplanmıştır. Afyonkarahisar Dazkırı kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin en büyük ve en kalabalık yerleşim birimlerinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Yeniyol Mahallesi
  • Barbaros Mahallesi
  • Yeşilyurt Mahallesi
  • Esentepe Mahallesi
  • Çamlık Mahallesi
  • Kurtuluş Mahallesi 
  • Akarca Köyü
  • Çiftlik Köyü
  • Kızılören Köyü
  • Yüreğil Köyü 

Dazkırı Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede toplam 2.838 adet konut bulunmaktadır. İş yeri sayısı ise 340 ile sınırlıdır. Bir evde ortalama 2.84 kişi yaşamını sürdürmektedir. Dazkırı’nda kiralık evler ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim kira ise 5 Türk Lirası’dır. Daha net bir ifade ile, ilçede tercih edeceğiniz bir evin her bir metrekaresi için 5 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Afyonkarahisar Dazkırı kiralık daire düşünen bir kişinin her ay yaklaşık 598 Türk Lirası kira bedeli ödemesi oldukça muhtemeldir. Ancak tercih etmeyi düşündüğünüz evin özellikleri, örneğin konut tipi ve lokasyonu, fiyat üzerinde belirleyici bir rol üstlenecektir. Dolayısı ile, bütçenizi kendi istek ve beklentileriniz doğrultusunda ayarlamanızda yarar olacaktır. Eğer Dazkırı kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden letişime geçebilir veya sahibinden Dazkırı kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

24 Temmuz 2020

Dazkırı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.