/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dinarcancel

Afyonkarahisar Dinar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dinar Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Dinar kiralık konut tercihinde bulunacaklar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir tercih kılavuzu hazırladık ve semte dair bilmeniz gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında fikir sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dinar, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçesidir.  Semt, kent merkezinden 106 metre uzakta, Antalya-Afyon karayolu üzerinde kurulmuştur. 1908 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan Dinar, çok eski bir yerleşim birimidir ve bilinen ilk hükümdarları Lidyalılar’dır. Ardından ilçe Pers İmpratorluğu ve Büyük İskender tarafından fethedilmiştir. Roma İmpratorluğu’nun egemenliğine ise, Anadolu yerleşen Türk beyleri son vermiştir. 

Dinar Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Dinar kiralık ev arayanlar ve özellikle de başka şehirlerden gelerek buraya yerleşmeyi düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.  Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nde toprağa sahip olan Dinar’ın toplam yüzölçümü 1.286 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ise 900 metre olarak hesaplanmıştır. Eski ismi Geyikler olan Dinar’ın kuzeyinde Sandıklı, kuzeybatısında Şuhut, güneydoğusunda Isparta, güneybatısında Başmakçı ve Evciler, kuzeyinde Denizli ve güneyinde Keçiborlu yer almaktadır. Geçiş noktasında yer alması nedeniyle, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya ulaşım kolaydır. İlçede mikro iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu nedenle bölgede karasal iklim ve Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Kışlar soğuk ve karlı geçerken, yazlar sıcak ve kuraktır. Eğer Dinar kiralık konut  düşüncenizde kararlı iseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibat kurabilir veya sahibinden kiralık daire Dinar ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Dinar Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

İlçe, dokuz belde, kırk bir mahalle ve altmış köyden meydana gelmektedir. Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan edinilen bilgilere göre, ilçede 47.304 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin 23.539’u erkek, geriye kalan 23.715’i kadındır. Dolayısı ilçede küçük bir farkla kadın nüfus öndedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise %0.51’dir. Dinar kiralık daire tercihinde bulunacak bir kişi, aşağıdaki listede ismi geçen ilçenin en büyük on yerleşim biriminden herhangi birinde araştırmalarını ya da arayışlarını yoğunlaştırabilir:

  • Fatih Mahallesi
  • Korubaşı Mahallesi
  • Pancar Mahallesi
  • Stadyum Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Dörtyol Mahallesi
  • İncirli Mahallesi
  • Konak Mahallesi
  • İtfaiye Mahallesi

Dinar Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçedeki evlerin sayısı toplam 16.058’dir. İş yeri sayısı ise 2.166 olarak belirlenmiştir. İlçede bir evde yaşayan ortalama hane halkı sayısı 2.15’tir. Dinar’da kiralık evler ortalama 150 metrekarelik, oldukça büyük kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası’dır. Bu hesaba göre, Afyon Dinar kiralık ev arayışını olumlu bir şekilde sonuçlandıran bir kişi yaklaşık 735 Türk Lirası kira ödeyecektir. Ancak bu rakamın yaklaşık bir veri olduğundan, çok çeşitli durum ve koşullardan etkileneceğinin altını çizmekte yarar vardır. Örneğin Afyon Dinar eşyalı kiralık daire tercih edecek bir kişinin, bu rakamı biraz aşması gerekecektir. Dolayısı ile bütçenizi, kendi arzularınız doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Dinar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.