/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirdağcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Emirdağ Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Emirdağ Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Emirdağ kiralık konut düşünenlere ilçe hakkında bilmeleri gereken her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bölgenin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Emirdağ, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir ve yaklaşık 2213 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 970 metredir. Ege Bölgesi’nin kuzeydoğu hattında yer alan Emirdağ ilçesi, kent merkezinden 73 kilometre uzaktadır. Bölge ayrıca, Eskişehir’e 110 kilometre, Ankara’ya 186 kilometre ve İzmir’e 396 kilometre uzakta yer almaktadır. Emirdağ batısında Bayat, güneyinde Bolvadin, güneydoğusunda Yunak ve kuzeyinde Sivrihisar ile Çifteler ilçeleri ile komşudur. 

Emirdağ Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Emirdağ kiralık ev tercihinde bulunacak kişilerin dikkat ettiği hususlardan biri de ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyelidir. Bölgedeki yerel halkın çok nüyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmekte ve geçimini bu şekilde kazanmaktadır. İlçede en çok buğday, arpa, ayçiçeği ve haşhaş üretilmektedir. Ayrıca son zamanlarda şeker pancarı yetiştirilen tarımsal arazilerin sayısı da hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Bölgede yetiştirilen haşhaş ise dünyaca ünlüdür ve tüm Türkiye üretiminin %12’sini karşılamaktadır. Geniş otlaklara sahip olması nedeniyle ilçede yoğun bir şekilde büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlçedeki sanayi tesislerin sayısı ise oldukça azdır. Semtte tarımsal ürünlerin işlenmesini sağlayan küçük tesisler veya atölyeler bulunmaktadır. 

Emirdağ Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

Emirdağ ilçesi, yirmi mahalle, altmış dokuz köy ve iki büyük beldeden meydana gelmektedir.  2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK raporuna göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 37.817 kişiye ulaşmıştır.  Bölgede ikamet edenlerin %49.59’u kadın, geriye kalan %50.41’i ise erkektir. Popülasyonun artış hızı ise %3.76 olarak hesaplanmıştır. Emirdağ kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünen kişiler, ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminden birinde araştırmaların yoğunlaştırabilirler:

 • İncili Mahallesi
 • İnkılap Mahallesi 
 • Yenidoğan Mahallesi
 • Menderes Mahallesi
 • Çilli Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Eski Kacerli Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Sofulu Mahallesi

Eğer Emirdağ günlük kiralık ev bakıyorsanız, ilçenin en kalabalık iki mahallesi olan İncili ve İnkılap Mahalleleri’nde arayışlarınızı yoğunlaştırmalısınız. Zira köy ve belde yerleşimlerinde günlük kiralık evler bulamayabilirsiniz. 

Emirdağ Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan elde ettiğimiz bilgilere göre ilçede toplam 17.026 adet konut bulunmaktadır. Bölgedeki iş yeri sayısı ise 2.383 olarak hesaplanmıştır. Semtte yer alan bir evde ortalama 2.36 kişi yaşamını sürdürmektedir. Emirdağ’da kiralık evler ortalama 135 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 4 Türk Lirası’dır. Daha açık bir ifade ile, kiralayacağınız bir evin her bir metrekare için 4 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Dolayısı ile Afyonkarahisar Emirdağı kiralık daire bedeli ortalama 490 Türk Lirası’dır. Fakat bu ortalama bir rakamdır ve tercih edeceğiniz konut tipi ile konutun yer aldığı lokasyondan doğrudan etkilenebilir. Bu nedenle, bütçenizi kendi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emirdağ Kiralık Ev
Ablak KöyüAdayazı Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Adayazı Köyü (Yenidoğan Mahallesi)Adayazı Köyü (Yeni Mahallesi)Ağılcık KöyüAlibeyce KöyüAşağıaliçomak KöyüAşağıkurudere KöyüAşağıkurudere Köyü (Dere Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Karşıyaka Mahallesi)Aşağıpiribeyli Köyü (Yeni Mahallesi)Avdan KöyüAydınyaka KöyüBademli Köyü (Adalet Mahallesi)Bademli Köyü (Yıldız Mahallesi)Bademli Köyü (Zafer Mahallesi)Bağlıca KöyüBalcam KöyüBaşkonak Köyü (Arzılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Aynılı Mahallesi)Başkonak Köyü (Başali Mahallesi)Başkonak Köyü (Civikli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Hüseyinli Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı İsalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Hacı Mustafalı Mahallesi)Başkonak Köyü (Topçular Mahallesi)Beyköy KöyüBeyören KöyüBurunarkaç KöyüBüyüktuğluk KöyüCamili KöyüCumhuriyet MahallesiÇatallı KöyüÇaykışla KöyüÇiftlikköy KöyüÇilli MahallesiDağılgan KöyüDağınık KöyüDavulga Bld. (Alasakallı Mahallesi)Davulga Bld. (Domurlu Mahallesi)Davulga Bld. (Hisarköy Mahallesi)Davulga Bld. (İncik Mahallesi)Davulga Bld. (Karakuyu Mahallesi)Davulga Bld. (Sofulu Mahallesi)Daydalı KöyüDemircili KöyüDereköy KöyüEkizce KöyüElhan KöyüEmirinköyü KöyüEskiakören KöyüEski Kacerli MahallesiEşrefli KöyüGedikevi KöyüGelincik KöyüGömü Bld. (Bağlarbaşı Mahallesi)Gömü Bld. (Dörtyol Mahallesi)Gömü Bld. (Fatih Mahallesi)Gömü Bld. (Gökçeyaka Mahallesi)Gömü Bld. (Toki Mahallesi)Gözeli KöyüGüney KöyüGüneysaray KöyüGüveççi KöyüHamzahacılı Köyüİncili Mahallesiİnkilap MahallesiKaraağaç KöyüKaracalar KöyüKarayatak KöyüKarşıyaka MahallesiKılıçlar KöyüKılıçlı Kavlaklı Köyü (Kavlaklı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Kılıçlı Mahallesi)Kılıçlı Kavlaklı Köyü (Koyunlu Mahallesi)Kırkpınar KöyüKuruca KöyüKuruca Köyü (Kuruca OSB Mahallesi)Leylekli KöyüMenderes MahallesiÖrenköy KöyüÖzkan KöyüSalihler KöyüSığracık KöyüSoğukkuyu KöyüSuvermez KöyüTabaklar KöyüTepeköy KöyüTezköy Köyü (Fakılı Mahallesi)Tezköy Köyü (Güzle Mahallesi)Tezköy Köyü (İnceli Mahallesi)Tezköy Köyü (Merkez Mahallesi)Tezköy Köyü (Rahimli Mahallesi)Toklucak KöyüTopdere KöyüTürkmenakören KöyüTürkmenköy KöyüÜmraniye KöyüVeysel KöyüYarıkkaya KöyüYarımca KöyüYavuz KöyüYenidoğan MahallesiYeni Kacerli MahallesiYenikapı KöyüYeniköy KöyüYeni MahallesiYukarıkurudere Köyü (Mahrumlu Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Mazı Mahallesi)Yukarıkurudere Köyü (Palıtlı Mahallesi)Yusufağa KöyüYüreğil KöyüYüreğil Köyü (Döneli Mahallesi)Yüreğil Köyü (Köseli Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.