/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirdağcancel

Afyonkarahisar Emirdağ Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirdağ Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Emirdağ kiralık konut düşünenlere ilçe hakkında bilmeleri gereken her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, bölgenin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Emirdağ, Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir ve yaklaşık 2213 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 970 metredir. Ege Bölgesi’nin kuzeydoğu hattında yer alan Emirdağ ilçesi, kent merkezinden 73 kilometre uzaktadır. Bölge ayrıca, Eskişehir’e 110 kilometre, Ankara’ya 186 kilometre ve İzmir’e 396 kilometre uzakta yer almaktadır. Emirdağ batısında Bayat, güneyinde Bolvadin, güneydoğusunda Yunak ve kuzeyinde Sivrihisar ile Çifteler ilçeleri ile komşudur. 

Emirdağ Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Emirdağ kiralık ev tercihinde bulunacak kişilerin dikkat ettiği hususlardan biri de ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyelidir. Bölgedeki yerel halkın çok nüyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmekte ve geçimini bu şekilde kazanmaktadır. İlçede en çok buğday, arpa, ayçiçeği ve haşhaş üretilmektedir. Ayrıca son zamanlarda şeker pancarı yetiştirilen tarımsal arazilerin sayısı da hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Bölgede yetiştirilen haşhaş ise dünyaca ünlüdür ve tüm Türkiye üretiminin %12’sini karşılamaktadır. Geniş otlaklara sahip olması nedeniyle ilçede yoğun bir şekilde büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlçedeki sanayi tesislerin sayısı ise oldukça azdır. Semtte tarımsal ürünlerin işlenmesini sağlayan küçük tesisler veya atölyeler bulunmaktadır. 

Emirdağ Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

Emirdağ ilçesi, yirmi mahalle, altmış dokuz köy ve iki büyük beldeden meydana gelmektedir.  2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK raporuna göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 37.817 kişiye ulaşmıştır.  Bölgede ikamet edenlerin %49.59’u kadın, geriye kalan %50.41’i ise erkektir. Popülasyonun artış hızı ise %3.76 olarak hesaplanmıştır. Emirdağ kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünen kişiler, ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminden birinde araştırmaların yoğunlaştırabilirler:

  • İncili Mahallesi
  • İnkılap Mahallesi 
  • Yenidoğan Mahallesi
  • Menderes Mahallesi
  • Çilli Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi
  • Eski Kacerli Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Sofulu Mahallesi

Eğer Emirdağ günlük kiralık ev bakıyorsanız, ilçenin en kalabalık iki mahallesi olan İncili ve İnkılap Mahalleleri’nde arayışlarınızı yoğunlaştırmalısınız. Zira köy ve belde yerleşimlerinde günlük kiralık evler bulamayabilirsiniz. 

Emirdağ Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan elde ettiğimiz bilgilere göre ilçede toplam 17.026 adet konut bulunmaktadır. Bölgedeki iş yeri sayısı ise 2.383 olarak hesaplanmıştır. Semtte yer alan bir evde ortalama 2.36 kişi yaşamını sürdürmektedir. Emirdağ’da kiralık evler ortalama 135 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 4 Türk Lirası’dır. Daha açık bir ifade ile, kiralayacağınız bir evin her bir metrekare için 4 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Dolayısı ile Afyonkarahisar Emirdağı kiralık daire bedeli ortalama 490 Türk Lirası’dır. Fakat bu ortalama bir rakamdır ve tercih edeceğiniz konut tipi ile konutun yer aldığı lokasyondan doğrudan etkilenebilir. Bu nedenle, bütçenizi kendi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Emirdağ Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.