/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Evcilercancel

Afyonkarahisar Evciler Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Evciler Kiralık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

Evciler kiralık konut düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda sırasıyla, ilçenin coğrafi konumu, ekonomisi, demografik yapısı ve mahalleleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yazıyı okumayı sona erdirdikten sonra, kafanızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Evciler, İç Anadolu ve Ege Bölgesi arasında bir geçiş noktası olan Afyonkarahisar iline bağlı bir ilçedir. 1991 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan Evciler, Afyon-Denizli karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçeden göç edenler, Avrupa’nın çok çeşitli kentlerine yayılmışlardır ve her yıl ilçenin nüfusu yaz aylarında gurbetçilerin dönüşü ile neredeyse ikiye katlanmaktadır. Acıgöl’e de ev sahipliği yapan ilçe, Afyonkarahisar’ın en şirin semtlerinden biridir.

Evciler Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Evciler kiralık daire arayanlar, semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Özellikle başka kentlerden gelerek, bölgeye yerleşecekler için bu önemli bir meseledir. Evciler ilçesi, ortalama 200 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve Afyonkarahisar’ın en küçük ilçelerinden biridir. Semtin denizden yüksekliği 907 metredir. Evciler Ovası’nın üzerine kurulan semtin kuzey sınırını Bozdağ Tepeleri çizmektedir. İlçenin batısında Maymun Dağı, kuzeydoğusunda Büyük Menderes ve Akdağ, kuzeyinde Denizli’ye bağlı bir ilçe olan Çivril, doğusunda Dinar, güneybatısında Dazkırı ilçeleri bulunmaktadır. Bölgede yüksekliği de sebebiyle,  karasal iklim hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. En soğuk ayı ise Ocak’tır.

Evciler Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Evciler kiralık ev arayanlar için, ilçenin ekonomisi ve istihdam potansiyeli de oldukça önemli bir konudur. Evciler ilçesi, hem karayolu hem de demiryolu ile diğer kentlere bağlıdır. Özellikle Eskişehir, Ankara, İzmir ve İstanbul’a erişim oldukça kolaydır. Bu durum ilçenin gelişim potansiyelini arttırmaktadır. Ancak bölgede çok az sayıda sanayi tesisi bulunmaktadır ve bulunan sanayi tesisleri de çok küçük bir kitleye istihdam potansiyeli sağlamaktadır. İlçede bir tane süt mamüllerini işleyen bir tesis bulunmaktadır. Bölgedeki yerel halkın temel ekonomik uğraşı hayvancılık, tarım ve dokumacılıktır. İlçede en çok arpa, susam, haşhaş, ayçiçeği ve pancar yetiştirilmektedir. Nadas sisteminin uygulandığı ilçede hem sulu hem de kurum tarım yöntemleri uygulanmaktadır. 

Evciler Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografik Durumu

Evciler ilçesi, bir belde, altı köy ve dört mahalleden oluşmaktadır. Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 7.574 olarak belirlenmiştir. Burada yaşamını sürdürenlerin %50.11’i kadın, geriye kalan %49.89’u erkektir. Nüfus artış hızının %3.10 olduğu semtte, nüfusun önemli bir kısmı Avrupa kentlerine göç etmiştir. Afyonkarahisar Evciler kiralık ev arayanlar,  ilçenin aşağıda listelenmiş olan yerleşim birimlerinden herhangi birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Camıkebir Mahallesi 
  • Kayalık Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
  • Yunus Emre Mahallesi
  • Mehmet Akif Mahallesi 
  • Akyarma Köyü
  • Bostancı Köyü
  • Gökçe Köyü
  • Madenler Köyü 

Eğer Evciler kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden kiralık daire Evciler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Evciler Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.