/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İhsaniyecancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar İhsaniye Kiralık Ev

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İhsaniye Kiralık Konut Düşünenlere Önemli Bilgiler

İhsaniye kiralık konut arayışındakiler için, ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçe hakkında fikir sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. İhsaniye, İç Anadolu Bölgesi’nin kavşak noktalarından birinde yer alan Afyonkarahisar şehrine bağlı bir ilçedir. Semt, 909 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine yayılmıştır ve denizden yüksekliği yaklaşık 1100 metredir. Denizden uzak ve dağlarla çevrili olan ilçede karasal iklim hakimdir. Bu sebeple de kısa süren yazlar çok sıcak geçerken, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlıdır. Yağışın genellikle kar şeklinde düştüğü ilçede,  karlı gün sayısı yirmiyi geçmekte ve bölge aylarca karla örtülü kalabilmektedir. 

İhsaniye Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İhsaniye kiralık ev tercih edecekler için, bir diğer önemli nokta bölgedeki ekonomik faaliyetlerin durumu ve çeşitliliğidir. İlçedeki en temel geçim kaynağı hayvancılıktır. Hayvancılığın ardından tarım ve ticaret gelmektedir. İlçede endüstriyel ürünler olan, patates, ayçiçeği ve haşhaş üretimi yapılmaktadır. Modern hayvancılık yöntemlerinin kullanıldığı semtte daha çok büyükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Yetiştirilen mandaların sütlerinden, dünyaca ünlü manda kaymağı yapılmaktadır ve bu ürünün ekonomik getirisi bir hayli fazladır. Tüm bunların dışında, ilçede iki büyük un fabrikası ve madensuyu işleme tesisi bulunmaktadır. Yerel halkın önemli bir kısmına istihdam olanağı sağlayan bu işletmeler, kent merkezinden 25 kilometre uzakta yer almaktadır. Sonuç olarak, eğer tarım veya hayvancılık ile ilgileniyorsanız, İhsaniye kiralık daire tercihiniz son derece isabetli oalcaktır.

İhsaniye Kiralık Konut Seçeceklere Demografi Bilgisi

Afyonkarahisar’ın en kalabalık dokuzuncu yerleşim birimi olan İhsaniye ilçenin nüfusu, 01 Şubat 2019 yılında yayınlanmış TÜİK Raporu’na göre 28.603 kişiden oluşmaktadır. İlçede ikamet edenlerin %49.81’i kadın geriye kalanı ise erkektir.  2017 yılına kadar nüfusu azalan ilçenin, 2018 yılında popülasyon %3.54’lük bir artış göstermiştir. Nüfusun büyük bir bölümü kasaba ve köylerde yaşamaktadır. İlçe, sekiz belde, 23 köy ve beş mahalleden meydana gelmektedir. Afyonkarahisar İhsaniye kiralık ev düşünenler, aşağıdaki yerleşim merkezlerinden birini seçebilirler: 

 • Kervansaray Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Atatürk Mahallesi
 • Şahinler Köyü
 • Türbe Köyü
 • Pınar Köyü
 • Zafer köyü
 • Esentepe Köyü 

İhsaniye Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 9724 adet konut, 1542 tane de işyeri bulunmaktadır. Bölgede bir evde ortalama 3.69 kişi yaşamını sürdürmektedir. İhsaniye’de kiralık evler ortalama 85 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli 7 Türk Lirası’dır. İhsaniye kiralık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 637 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Ancak tercih edeceğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyon kira bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin ilçede çok az sayıda bulunan 1+1 konut tipine sahip evler, çok daha yüksek fiyatlarda kira bedeline sahiptir. Örneğin ilçe merkezindeki 82 metrekarelik kullanım alanına sahip bir evin ortalama kira bedeli 755 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile bütçenizi, konuttan beklentileriniz doğrultusunda oluşturmanızda yarar olacaktır. 

Eğer İhsaniye kiralık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden İhsaniye kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

İhsaniye Kiralık Ev
Ablak KöyüAkören MahallesiAşağıtandır KöyüAyazini Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Ayazini Köyü (Fatih Mahallesi)Basırlar KöyüBayramaliler KöyüBeyköy KöyüBozhüyük Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Bozhüyük Köyü (Şehitler Mahallesi)Bozhüyük Köyü (Yunus Emre Mahallesi)Cumalı KöyüCumhuriyet MahallesiDemirli KöyüDöğer Bld. (Fatih Mahallesi)Döğer Bld. (Kervansaray Mahallesi)Döğer Bld. (Yeni Mahallesi)Döğer Bld. (Yunus Emre Mahallesi)Eskieymir Köyü (Merkez Mahallesi)Eskieymir Köyü (Taşpınar Mahallesi)Eynehankuzviran Köyü (Dereköy Mahallesi)Eynehankuzviran Köyü (Kıldirler Mahallesi)Eynehankuzviran Köyü (Kuzviran Mahallesi)Eynehankuzviran Köyü (Öksüzler Mahallesi)Fatih MahallesiGazlıgöl Bld. (Belce Mahallesi)Gazlıgöl Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Gazlıgöl Bld. (Fatih Mahallesi)Gazlıgöl Bld. (Yunus Emre Mahallesi)Hacıbeyli KöyüHürriyet Mahallesiİğdemir KöyüKadımürsel KöyüKaracaahmet Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Karacaahmet Köyü (Türbe Mahallesi)Kayıhan Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Kayıhan Bld. (Kunduzlu Mahallesi)Kayıhan Bld. (Pınar Mahallesi)Kayıhan Bld. (Türbe Mahallesi)Kıyır KöyüMuratlar KöyüOğulbeyli KöyüOrhanlı KöyüOsmanköy KöyüSarıcaova KöyüSusuz Osmaniye MahallesiŞahinler MahallesiÜçlerkayası KöyüYaylabağı Bld. (Atatürk Mahallesi)Yaylabağı Bld. (Bahçelievler Mahallesi)Yaylabağı Bld. (Esentepe Mahallesi)Yenice KöyüYenikent MahallesiYeşilyayla KöyüYiğitpınarı KöyüYukarıtandır KöyüZafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.