/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İscehisarcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar İscehisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İscehisar Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlara binlerce ilan arasından aradığınız en uygun evi buldurmaya devam ediyor. İscehisar kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin genel bilgileri, tarihi, nüfüsu, çevrede bulunan hastaneleri, okulları ve konut piyasası hakkında bilgiler içeren ilçe rehberi sizlerle buluşuyor. İscehisar, Afyonkarahisar il merkezinin kuzeydoğusunda bulunuyor. Türkiye’nin mermer başkenti olarak meşhur olan İscehisar, Roma döneminden beri kenti zenginleştiren ‘’synndin’’ adı verilen mermer ocaklarına sahiptir. Ege Bölgesinin en doğusunda bulunan ilçelerden biridir, Ankara-Afyonkarahisar karayolunun 23. kilometresinde konumlanmaktadır. Tarihi olarak ‘’Dokimeion’’ eski adı ile bilinmektedir ve Hellenistik dönemden beri bu ad kullanılmaktadır. Ayasofya kilisesinin yapımına gönderilen mermerleri ile ünlenmiştir. Toplam yüzölçümü 483 kilometrekare, rakımı 1.120 metredir. 2018 yılı sayımlarına göre ilçenin nüfusu 24.534’tür. Bu nüfusun yüzde 50,30’u erkek, yüzde 49,70’i kadındır. 

 

İscehisar kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyde Eskişehir’in İhsaniye, Çifteler İlçeleri,
  • Güneyde Gebeceler,
  • Batıda Afyonkarahisar il merkezi,
  • Doğuda Bayat ilçesi ile çevrilidir.

 

İscehisar Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

2018 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapısını 2 belde, 10 köy, 12 mahalleden oluşmaktadır. İscehisar kiralık konut arayabileceğiniz mahalleler şunlardır; Çukur Mahallesi, Zeybek Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hamam Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hasan Basri Mahallesi, Medrese Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Kavak Mahallesi. En fazla nüfusa sahip olan ve merkez ilçesi konumundaki İscehisar Eski Hamam Mahallesi kiralık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

İscehisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 6.561 konut, 1.632 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı 3,37 kişi olarak hesaplanmıştır. İlçede bulunan mermer ocaklarından çıkarılan mermerler dünya mermer literatüründe 1. sınıf olarak kabul edilmektedir. İlçede toplam 650’nin üzerinde irili ufaklı mermer fabrikaları bulunmaktadır. Dolayısıyla ilçe genelinde kiralık daire seçenekleri tercih edilmektedir. Afyonkarahisar İscehisar Çukur mahallesi kiralık ev ilanları gibi en çok aranan ilanlar için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. İlçe konut kira piyasasına göre; 

 

  • Ortalama alan 130 metrekare, 
  • Ortalama metrekare kira fiyatı 4 TL’dir. 
  • 3+1 130 metrekare kitalık daire kira fiyatı ortalama 546 TL’dir. 

 

İscehisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçede Bulunan Eğitim ve Sağlık Kurumları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 3’ü yaygın eğitim kurumu olmak üzere toplam 42 tane ilkokul, ortokul ve lise bulunmaktadır. İlçede Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 4 adet lise bulunmaktadır. İscehisar’da bulunan tek sağlık kuruluşu ise İscehisar Devlet Hastanesidir. Sizde aradığınız evi hızlıca bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Afyonkarahisar İscehisar Eski Hamam Mahallesi kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.